Versiunea De Echipare 'LOGAN'

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    @ maistoru: Comanda aia de "reciclare aier" o folosesc la Loganurile pe care le am (toate cu AC) odata pe luna cand trece cate un camion care calca un sant plin de praf la viteza mare...si aia ca sa nu imbacsesc filtrul de polen.

    Comment


    • #62
      pai da detail...dar si aia are rolul ei. e nasol sa nu o ai nici pe aia. si tu o folosesti o data pe luna, dar poate unii o folosesc zilnic
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • #63
        De diferenta de bani la ambiance sufli filtrul ala de il iau toti dracii, daca e nevoie in fiecare zi!

        Comment


        • #64
          Originally posted by alindrgn View Post
          au inceput sa apara din ce in ce mai multe LOGAN-uri pe drumuri. am vazut unul albastru ca in poze si acum 2 zile unul rosu passion. acum vad ca au cauciucuri KORMORAN! nu am mai vazut pe nici un ph2 asa ceva!

          p.s. nu are cum sa fie al tau pentru ca e 1.4. tu nu o sa poti sa iti iei versiunea asta in veci pentru ca nu are 1.5 in optional

          Eu am laureate PH2 si am cauciucuri KORMORAN .. stiu aiurea .. dar asta este

          Comment


          • #65
            pai un prieten are BARUM pe ph2 Preferance ... si chiar nu mai vazusem Kormorane pe ph2 pana acum in poza.
            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

            Comment


            • #66
              Astia au dat cu banu` si au pus ce-a picat ..

              Comment


              • #67
                cred ca asa se poate explica prezenta plafonierei.
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment


                • #68
                  sa o iei asa nici Ambiance nu e mare echipare, dar fata de asta ....nici macar inchidere centralizata ...e cam aiurea. Dar lasa ca nu au scos cei de la dacia chiar ultima chelboasa...la fiat punto clasic si bravo pentru versiunea chelboasa nu primesti nici turometru, nici stop frana central, nici roata de rezerva si la urma urmei dacia iti da pe orice nivel de dotare ABS + repartitor franare si AFU standard asa ca nu e asa airea comparand cu altele

                  Comment


                  • #69
                    Din vara, cand voi face scoala de soferi am sa conduc probabil un astfel de logan. Singurele lipsuri care ma deranjeaza sunt: oglinzile se regleaza din EXTERIOR, si lipsa inchiderii centralizate, care sper ca nu ar costa mult pentru montare ulterioara, pentru ca eu spun ca este necesara. De asemenea acolo in dreapta are o gaura in loc de airbagul pentru pasager, sau nu vad eu bine ?

                    Tata are tot un Logan PH2, insa Laureate (din 2008, fara ABS) si este foarte multumit de el. Eu voi avea macar ABS in plus. In rest, sper doar sa mearga bine masina, ca asta e important. ;)

                    Comment


                    • #70
                      nici macar comanda de reciclare aer nu o are
                      sigpic

                      Comment


                      • #71
                        Nici comanda de reciclare aer nu mi se pare foarte importanta. Masina nu e grozava, insa decat deloc, e bun loganul acesta

                        Comment


                        • #72
                          Sa inteleg ca iti vei lua Logan nou varianta Logan? Sau l-ati achizitionat deja? La inceput chiar nu prea conteaza ce masina ai, vei dori sa conduci orice, mie unul mi-e simpatic Loganul chel, doar motor si caroserie, trage ok.
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • #73
                            Cel mai nasol la masina asta,dupa parerea mea,e ca nu are servodirectie...sa tragi de volan ca la daciile vechi pana faci muschi mi se pare destul de deranjant...in rest...se pot trece cu vedrea geamurile el,casetofonul,bricheta...alea ti le mai poti pune pe urma treptat...un capac...etc.Dar la servo e nasoala treaba...oricum...nu e motiv de gluma dar chiar sunt oameni care nu au bani...si au nevoie efectiv de o masina sa isi faca treaba cu ea si decat sa mearga cu vreun golf sau astra ruginit si care inghite bani si polueaza,mai bine isi iau asa ceva...
                            sigpic

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by aleXpeed View Post
                              Sa inteleg ca iti vei lua Logan nou varianta Logan? Sau l-ati achizitionat deja? La inceput chiar nu prea conteaza ce masina ai, vei dori sa conduci orice, mie unul mi-e simpatic Loganul chel, doar motor si caroserie, trage ok.
                              Imi voi lua Logan nou varianta Logan. Prefer optiunea asta decat o masina SH. Este el chel, dar ce vreau eu este sa il pot conduce cu incredere, sa functioneze bine.

                              Mie mi se pare chiar o masina buna. Nu conteaza foarte mult optionalele, ca doar nu stau toata ziua sa ma joc pe la butoane . Intr-adevar, unele chiar sunt necesare ca : servodirectie, inchidere centralizata, reglaj la oglinzi manual cel putin din interior, sau electric, insa se poate si fara ele, si cum spune Dragman, se pot pune si pe parcurs unele dintre ele.


                              @Dragman: Nici Ambiance nu are servo, decat ca optional.
                              Last edited by KiddemRaz; 19 March 2010, 18:13.

                              Comment


                              • #75
                                Vad ca a aruncat unu' o pastila si toata lumea a luata de buna.
                                E "recirculare" ma, nu "reciclare".
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google