Viteza Maxima 1.2_16v

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Viteza Maxima 1.2_16v

    asteptam cu maxim interes depasirea recordului de 200km/h pe ceas, detinut de 1.4mpi la categoria "caramizi sub 100 de cai"
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

  • #2
    Cu motorizarea asta Twingo prinde garantat 200km/h. Insa Loganul este mai greut...(nu cu foarte mult..dar este) + aerodinamica cam lasa de dorit.
    Sunt kile de filmulete pe youtube cu Twingo la 200km/h (si cu Clio am vazut) si chiar eu i-am dat 189km/h la a mea pe autostrada (eu cu soata in masina + bagaje).
    Insa deja eram speriat, vibra volanul puternic si simteam ca nu o mai pot tine pe sosea...nu am vrut sa risc sa insist, probabil se ducea in 200.
    Recomandarea mea este sa stati linistiti, sa nu experimentati asta. Nu merita, risti la maxim sa mori ca sa obtii ... CE?
    Last edited by bubu782001; 14 January 2010, 20:31.

    Comment


    • #3
      nici nu a inceput bine threadul si deja ati doborat toate recordurile...of of of

      aici scrie clar ca prinde 161....deci...nu va mai agitati sa sariti calul... si la renault clio simbol scrie clar aici ca prinde 167...deci...

      la mine scrie 162...si am prins real 160....nu 190...
      Last edited by mumus; 14 January 2010, 20:42.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • #4
        Uite deja venim noi carcotasii cu 1.4.
        Si la tine MUMUS si la mine scrie 162 si altii au prins 2000 (pardon 200).
        Lasati cacaturile, (si posesorii de 1.2 sa se exprime LIBER).

        PS: post de STERS (si anterior).

        Comment


        • #5
          Nu-mi mai iau 1.6 16v daca asta ajunge la 200km/h ... ce rost are... impozit mare... asigurarea te rupe si cosum mare
          Laso dreacu de treaba ca e prea de tot...

          Comment


          • #6
            Eu am prins pe autobahn anul trecut putin peste 190 (conform gps) cu 5 pers la bord,bagaje full si o pana la roata stanga spate.Se mai ducea si mai sus,dar mi-era frica nitel...

            E cumva 1 aprilie?!?

            Comment


            • #7
              Sincer nu o sa incerc niciodata mai mult de 120 km/h.
              Mie imi place cum merge pe la 90 km/h.

              Comment


              • #8
                90 km/h e o viteza suficienta. in localitati

                Comment


                • #9
                  Pentru tine poate.
                  Mie imi place sa merg cu cit scrie la lege ca sa evit probleme.

                  Comment


                  • #10
                    Ca o concluzie la toate thread-urile cu viteze maxime la diferite motorizari ale loganului...indiferent de motorizare..acesta prinde 200km/h si mai are pedala

                    Comment


                    • #11
                      Nu are sens sa o dam in polemici absurde. Eu v-am spus ca atata am prins (nu sunt un manaiac al vitezei de altfel).



                      a los que dicen que no corre, realmente estaba armado mas para 1/4 de milla, sin embargo, me daba los 190 kms/h


                      In orice caz...motorul duce in zona respectiva - duce la maxima, intins, la limita cum vrei sa ii spuneti.

                      Eu unul dupa cum am spus, nici cu unul e 133cp nu as mai incerca asa. Este NASPA pe scurt spus, daca nu ai o sosea buna, si o masina facuta pentru viteza - un risc total aiurea.

                      Code:
                      Nu-mi mai iau 1.6 16v daca asta ajunge la 200km/h
                      E o comparatie toata aiurea. Tu compari motorul de 1148 cmc (adica asta de 1.2) cu unul de 1.6 ?
                      Ala de 1.6 scoate maxim 210km/h iar asta de 1.2 v-am aratat ca scoate in jur de 190. Pai sunt 20km/h diferenta, si 400cmc !!!
                      Nu prea e ok comparatia.
                      Critica este mai mare insa. E un motor foarte bun pe aportul capacitate / putere sa stiti. Iar Dacia sa zica sarumana la Renault ca au avut parte si de asta, ca altfel stateau in 1.4 8v ala obosit inca 5 ni.

                      Credeti ce vreti. Nu stau sa conving pe nimeni. Insa multi cand au condus o masinuta cu o motorizare din asta au ramas placut surprinsi de ce poate.

                      La cat o sa ajunga carburantii o sa fie foarte "utile" motorizarile mari...mai ales mediul urban. Eu la asigurare am dat 270 ron pe asigurare RCA pe 1 an. La un 1.6 este aproape dublu. Cu ce avantaje? Consum marit, si performante nu tocmai stralucite. Nici 1.6 16v nu se duce peste 210km/h (sa nu uitam ca e versiunea obosita de pe Megane 1)
                      Last edited by Seba; 15 January 2010, 11:29.

                      Comment


                      • #12
                        De ce sau mai inventat oare atatea firme de tuning daca si 1,2 16volti stoc ajunge la 200km/h?... or sa dea faliment ... eu unu ma las de modificat motoare si de investit bani in masina...

                        Comment


                        • #13
                          dl GGI 78. Ai condus vreodata o masina cu motorizarea asta? Cauta si tu pe youtube sa vezi cat se duce acest motor...
                          Eu ma folosesc zilnic cam de 4 ani de acest motor si cam stiu ce poate.
                          Nu cred ca esti in masura sa zici asta atata timp cat nu detii unul sa stii cum se comporta.
                          Si nu o sa dea nimeni faliment. Ideea este ca poate duce acest motor.
                          Last edited by bubu782001; 15 January 2010, 08:49.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by DYA91 View Post
                            Ca o concluzie la toate thread-urile cu viteze maxime la diferite motorizari ale loganului...indiferent de motorizare..acesta prinde 200km/h si mai are pedala
                            mare adevar ai grait.

                            Originally posted by bubu782001 View Post
                            dl GGI 78. Ai condus vreodata o masina cu motorizarea asta? Cauta si tu pe youtube sa vezi cat se duce acest motor...
                            Eu ma folosesc zilnic cam de 4 ani de acest motor si cam stiu ce poate.
                            Nu cred ca esti in masura sa zici asta atata timp cat nu detii unul sa stii cum se comporta.
                            Si nu o sa dea nimeni faliment. Ideea este ca poate duce acest motor.
                            pe you tube nu cred ca vezi tu cum a dat ala inainte acele ....sau ce modificari are la motor... hai sa fim seriosi...Renault e idiot sa scrie ca prinde 190...si scrie numa 167....


                            Domnu bubu..cand treci prin brasov...cauta-ma sa ma dai si pe mine cu furiosul tau cu 170 macar....nu 190.

                            uite date si despre twingoul tau magnific.
                            Last edited by mumus; 15 January 2010, 10:06. Reason: Automerged Doublepost
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by andrei_nsts View Post
                              Sincer nu o sa incerc niciodata mai mult de 120 km/h.
                              Mie imi place cum merge pe la 90 km/h.
                              inseamna ca pana la oradea , te opresti de 2 ori sa inoptezi , daca mergi cu legea`n brate.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google