Viteza Maxima 1,5 Dci 85 Hp

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    220. de volti...
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #17
      195km/h pe A2 masina remapata si cu Metabond in motor si cutie. Dar siguranta 0 la viteza asta. E ca o balena pe valuri.

      Comment


      • #18
        Noroc de Metabond, restul e pacaleala...

        Comment


        • #19
          cam naspa....poate atinge o viteza...occidentala...dar e intr-adevar un sport extrem.parca nu mai ai nici o stabilitate...oricum pentru drumurile noastre,nu iti trebuie 200 la ora.hai sa fim seriosi...

          Comment


          • #20
            170 radar in sebia pe autostrada 70euro amenda

            Comment


            • #21
              Hai ca se poate,care dai mai mult de 195?Licitati baieti.

              Comment


              • #22
                @logabidci- nu mai da si tu din casa...ca acum auzi ca a pris cineva 240 pe bord..s-a dat kilometrajul peste cap...posibile probleme cu kilometrajul la cei care au zis ca au zburat cu loganul..consultati un service auto

                Comment


                • #23
                  nu dar ziceam si eu daca vantul bate din fata opune asta gandeste creieru meu atat ma duce!! mai ales ca loganu nu are un Cx prea bun eu zic ca opune destul un vant !! si la fel cand bate din laterala face balans masina la viteze gen 160-180km/h !! dar daca bate vantu din spate nu stiu ce se intampla !! am dat cu presupusu !! eu stiu poate merge 185-190 pe ceas !!

                  Comment


                  • #24
                    Mers cu mcv 165 ..6 persoane + putin bagaj inauntru si pe plafon ( veneam din delta )

                    Comment


                    • #25
                      155 dar mai aveam pedala,dar nu mai ma lasat sefu k era speriat de bombe,dar cred k merge 190

                      Comment


                      • #26
                        pe A2, 165 pe bord, masina nemodificata, 2 adulti, 2 copii si ceva bagaje, imi pare rau ca nu am verificat viteza reala pe GPS. LA Multi bAni!

                        Comment


                        • #27
                          deci licitatia continua !! 180 km/h are la 4000 rpm ! cam asa cv !

                          Comment


                          • #28
                            Eu am dci de 70 hp si a nimerit tot cutie jr5 cu ambreaj hidraulic si comanda prin cabluri, deci aceeasi cutie ca si la dci urile de 85hp si categoric aceleasi rapoarte...si la 4000 de ture treapta 5 are 160-165 km/h pe ceas.Explicati-mi si mie de ce ale voastre la 4000 de rotatii au 180km/h ca acest lucru este posibil numai din pinioane.
                            Last edited by Seba; 14 January 2010, 12:10.

                            Comment


                            • #29
                              1.5 dci 85 cp. Si taxiurile fug dupa clienti se pare.
                              Attached Files
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by costin158 View Post
                                Eu am dci de 70 hp si a nimerit tot cutie jr5 cu ambreaj hidraulic si comanda prin cabluri, deci aceeasi cutie ca si la dci urile de 85hp si categoric aceleasi rapoarte...si la 4000 de ture treapta 5 are 160-165 km/h pe ceas.Explicati-mi si mie de ce ale voastre la 4000 de rotatii au 180km/h ca acest lucru este posibil numai din pinioane.
                                Au aceeasi cutie, dar categoric au rapoarte diferite (cum e si la benzinare, JH3 este si pe 1.2 si pe 1.6, dar rapoartele sunt diferite).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google