Viteza Maxima 1.5dci 90 CP E5

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Pai fapta e recunoscuta. Mai trebuie sa demonstreze ceva?
    sigpic

    Comment


    • #32
      Imi place la 3000 rpm 170/h

      Comment


      • #33
        Hai sa fim seriosi mihai, acu' nu cred ca citeste politia forumu si merge la el la usa sa ii dea amenda
        Sa revenim la subiect, eu unul sunt curios cum urca de la 140 in sus
        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

        Comment


        • #34
          Originally posted by prometheus View Post
          Un motor se pare foarte reusit si in combinatie cu aceasta cutie in cinci trepte(primele 3 scurte iar ultimele doua destul de lungi)(cutie ce este echipat mcv-ul , sandero si logan ) , nici nu simti nevoia de o a 6 treapta. .......................
          1.5 dizal 90 cp, nimic spectaculos...

          Nu stiu daca ai mers cu varianta asta, dar se simte nevoia de 6 trepte, cel putin eu am simtit-o, nu merge ok la 90-100/h pe tr V (prea lunga).
          Fie te duci pe tr IV fie urci la un ~110-120.

          Comment


          • #35
            La 90 km/h în treapta a V-a motorul este chiar subturat !

            Comment


            • #36
              @Octavian eu ma refer strict pt modelele noi logan/sandero/mcv 2 cu motorizarea de 1.5 dci 90 cp cutie de 5 trepte.Am mers cu un mcv al unui amic care si l-a luat recent si treapta 6 chiar nu-i simti nevoia crede-ma.
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • #37
                Nu suntem in Uk sa ne caute politia dupa user , threaduri si numere de telefon & altele... Ce nu sunt de acord , 4 persoane + copil si ii dai top speed :P . Macar la copil sa te fi gandit ....

                Comment


                • #38
                  Nu am toata ziua posibilitate sa ies pe autostrada asa ca am testat . Sa nu crezi ca am mers multi km, doar cat sa stabilizez cruise pe viteza dorita. In rest am mers constant cu 138 km/h (la limita legalitatii).
                  IDEEA este ca masina mai putea......

                  Comment


                  • #39
                    Masina merge cat scrie pe ceas, incercata de mine. Eu am dci de 75 cai cu mici modificari.
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Vezi, asta nu inteleg. La motorul de 75 CP avem
                      Putere: 55kW / 75CP la 4000 rpm
                      Cuplu:180Nm la 1750 rpm
                      Viteza max:162 km/h

                      Chiar si modificat nu castigi la viteza maxima mai mult de 10 km/h. Poate castigi multi Nm,
                      Pe ceas maxim avem 210 km/h. Cum poate sa ajunga la viteza asta?

                      Comment


                      • #41
                        Uite o poza si de la mine. Cuplul este de 200Nm.
                        Attached Files
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          Mai putea? Cum se simte la tinuta de drum la viteza asta?

                          Comment


                          • #43
                            Da, mai putea. Ti-am spus ca am pers cat scrie pe ceas, 210, iar pe gps arata 203, asta pe drum fara inclinare, adica drum drept. De la 195 la 210 urca foarte greu, adica in timp.
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Eu confirm ca Logan 2 dci 90 mi s-a oprit la 203 kmh GPS respectiv 210kmh bord.
                              Turatia era undeva la 3200-3300 rpm.

                              Ca fapt divers masina o simteam nesigura...volan foarte moale si avea tendinta sa baleieze stanga dreapta.

                              P.S. In vale a ajuns la 206 dar nu se pune. Stabilizat pe plat atinge singurica 203-204. Pe A3 am incercat
                              Last edited by alessandro; 5 January 2014, 12:20.

                              Comment


                              • #45
                                Nesigura la 200/h ...dar cum ai vrea sa o simti, la intr-un A4 sau 320? ))

                                Originally posted by prometheus View Post
                                @Octavian eu ma refer strict pt modelele noi logan/sandero/mcv 2 cu motorizarea de 1.5 dci 90 cp cutie de 5 trepte.Am mers cu un mcv al unui amic care si l-a luat recent si treapta 6 chiar nu-i simti nevoia crede-ma.
                                Uite la colegul Ampt , iti spune si el acelasi lucru, ca la 90/h e oleaca subturata in tr V.
                                Nu stiu daca rapoartele sunt identice de la berlina la MCV, dar la berlina dci90cp trV e lunga tare si se simte clar ca nu-i place la ~90/h in tr V.
                                Last edited by Octavian; 5 January 2014, 13:02. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google