Viteza Maxima 1,6 16V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fratilor ati innebunit cu vitezele si cu erorile astea!!
    Pe cine credeti voi ca intereseaza eroarea la logan sau la kia sau la mercedes sau la bmw,etc?
    Ati facut 15000 de pagini aiurea cu eroarea din bord fata de GPS!
    Daca nu aveati GPS ca sa vedeti viteza reala cu mai masurati EROAREA ?

    Acu dupa unii nici GPS-ul nu este bun ca are si ala o EROARE si nu este OMOLOGAT sau ca nu este "DA FIRMA"

    Comment


    • Originally posted by Octavian___32 View Post
      Cum ai scris bine, adica la 50 pe bord ai defapt real 56/h?
      46 real am vrut sa scriu. Este 1.75 x 26.21 = 46.
      '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

      Comment


      • Originally posted by Ivan Marian View Post
        ...............................
        Daca nu aveati GPS ca sa vedeti viteza reala cu mai masurati EROAREA ?
        ....................
        Cu metoda prezentata de colegu Shakar.

        Comment


        • Si cu metoda aia o sa apara inca unul sa zica ,ca acele sunt decalibrate si ca stie el de la unu care lucreaza la dacia
          Deci pe mine unul nu ma intereseaza eroarea aia.
          Am si eu GPS dar nu pt a masura eroarea din bord ci pt a indica traseul pe unde merg.
          La fel ca si altii care au GPS am masurat EROAREA la inceput cand l-am luat (cadou de la dacia odata cu masina) am vazut cat este de mare EROAREA la diferite viteze si gata.
          Deci eu la 100 de km/h in bord am cu vreo 6/7/8 km mai putin si asta in functie de calitatea semnalului (ridicat/mediu/slab) provenit de la sateliti si in functie de cati sateliti sunt conectati la GPS.

          Comment


          • toti avem erori, nu numai vitezometrul
            Nu exista perfectiune. O sa ziceti ca si Roolsul are eroare la vitezometru

            Comment


            • da, chiar are
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • toate masinile au, si depinde si cu ce le incalti

                Comment


                • stiu ca-i offtopic, dar tocmai vineri am primit un document care spune ca la land rover s-a scos din softul de bord calibrarea vitezometrului in functie de dimensiunea anvelopei. uite la casa jaguar ce se intampla, voi va vaitati de dacia...daca si jagul a renuntat la super-calibrari, ori s-au hotarat pe o singura dimensiune la toate land-rover-urile/range-rover-urile, ori ii doare-n basca de eroarea respectiva.
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • de cand ai ajuns tu la concluzia asta?

                    Comment


                    • in general cand renunti la o treaba, ori nu mai ai nevoie de ea, ori nu te mai intereseaza. corect? tu daca iti schimbi aiddasii, n-o faci pt ca vecinul a vopsit gardul in verde, ci pt ca adidasii tai fie au o problema, fie nu-ti mai plac, nu?
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Pfff...altul care gandeste. Du-te ma Seba si lasa-ne

                        Comment


                        • Am atins si eu 210 bucuresti urziceni cu 3 persoane in masina ca sa numai zic ca am facut flash-uri unui tiganoi cu BMW-ul lui seria 5... un prieten din masina chiar ia facut poza cand isi facea tiganul cruce )). Oricum viteza de croaziera a masinii se invarte in jurul la 140km, ce depaseste sare si consumul si nici forma masinii nu e prea aerodinamica.Ideea e ca daca vrei poti atinge si viteze care nu le visam noi cu modelele anterioare. numai bine si grija la condus ca multi tampiti sunt pe sosele ;)
                          https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

                          Comment


                          • aline vezi ca la tine eroare e in minus, aveai pe bord 210 deci real vreo 236, nu ?

                            PS :

                            La motorul tau scrie 181 viteza reala, sa ziceam ca ai avut vant din pupa si ai ajuns la 190 cu foarte mare indulgenta, deci eroare gîrla, dar altfel 210 pe bord, e mare smecherie
                            Last edited by 827sam; 17 February 2012, 11:05.
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • Originally posted by AlinVRS View Post
                              Am atins si eu 210 bucuresti urziceni
                              Daca ziceai ca ai prins 210 pe A2 te credeam,,dar pe Bucuresti-Urziceni nu ai cum sa prinzi viteza asta neam de neam.
                              Unu la mana...din cauza traficului intens,doi la mana ...din cauza comunelor foarte dese si lungi,trei la mana....drumul are si multe denivelari de la tiruri.

                              Comment


                              • Originally posted by Ivan Marian View Post
                                Daca ziceai ca ai prins 210 pe A2 te credeam,,dar pe Bucuresti-Urziceni nu ai cum sa prinzi viteza asta neam de neam.
                                Unu la mana...din cauza traficului intens,doi la mana ...din cauza comunelor foarte dese si lungi,trei la mana....drumul are si multe denivelari de la tiruri.
                                Nu e nevoie sa crezi, aaaa am uitat ca trebuie sa dau detalii pana si ce chiloti am avut pe mine si ca vantul a uitat sa mai bata ca dormea la ora aia sau posibil ca am adormit la volan si am visat ca am atins viteze inimaginabile, ca sa nu vina altii cu argumente gen gicacontra.
                                Deci acest fenomen care nu prea il crezi sa intamplat in 2008 cand ma intorceam de la Siab si era trecut de 12 noaptea, deci traficul de care zici tu era ramas in urma cu ore bune.Dar na se vede clar ca unii vorbesc doar ca sa nu taca. Numai bine ..
                                https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google