Viteza Maxima Logan 1.2 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    stimati colegi si la vitezele astea fantastice,nu a decolat nici o masina,se stie ca loganu este o masina usoara,mai ales astea noi,care-s pline de plastice,poate si asta ajuta la atingerea vitezei care este scrisa pe ceasu de bord
    „Nu ne tragem din maimuță, dar ne îndreptăm cu pași repezi spre asta.” — Arsenie Boca

    Comment


    • #17
      hassero zici tu ca nu aveai niciun stres la viteza aia, ca masina era ok, sa te vad daca mai zici asta peste 60.000km...
      Eu deabia am prins cu cotetul meu de 1.4 remapat, pe autostrada 160 la ora si era si putin la vale 3 persoane in masina, am crezut ca decolez, am zis ca nu mai vreau o asemenea experienta... de atunci mai sus de 130km/h nu cred ca am trecut cu ea, nu vreau sa pun viata mea si a celor din jur in pericol... si va recomand sa faceti acelasi lucru, ca poate sa aiba mama ESP-ului si ABS-ului si sa fie Logan 15... ca tot ca un dulap e, nu e masina de curse.
      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

      Comment


      • #18
        kubala7,sunt vitejii care vor sa ajunga breaking news la televizor
        „Nu ne tragem din maimuță, dar ne îndreptăm cu pași repezi spre asta.” — Arsenie Boca

        Comment


        • #19
          Asta seara cu 5 persoane in masina am prins aproape 180 la vale spre Rm. Sarat si nu am avut nici cea mai mica emotie, masina s-a comportat excelent. Nu am de ce sa exagerez, intradevar are doar 9400 de km dar nici peste 60 de mii nu va fi un cotet. Masina este tinuta din scurt si nu se va face rabat la nicio piesa in caz ca pica ceva.

          Comment


          • #20
            La vale merge. Ce turatie aveai?
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • #21
              Originally posted by hasserro View Post
              Asta seara cu 5 persoane in masina am prins aproape 180 la vale spre Rm. Sarat si nu am avut nici cea mai mica emotie, masina s-a comportat excelent. Nu am de ce sa exagerez, intradevar are doar 9400 de km dar nici peste 60 de mii nu va fi un cotet. Masina este tinuta din scurt si nu se va face rabat la nicio piesa in caz ca pica ceva.
              Dar cine a zis ca e cotet?
              Comportamentul e diferit(mai prost) fata de alte masini, insa cotet in niciun caz.

              Comment


              • #22
                Nici cea mai mica emotie la viteza aia?
                Unii dintre noi avem nevoie de ajutor. In speta eu.

                Comment


                • #23
                  Eu dupa 160 km/h am mari emotii. Dar ajung rar la viteza aia.

                  Comment


                  • #24
                    Nu mai stiu exact in jur de 5700 parca, cam pe acolo, nu am stiut exsct unde e acea panta si am inceput sa o cobor cu 130, daca aveam 150 inainte sa incep sa o cobor prindeam spre 190 cred.
                    Oricum, fata de modelul precedent mi se pare ca sta extrem de bine pe sosea la viteza mare, exact cjm trebuie sa stea o masina, fara emotii.

                    Originally posted by Cezar View Post
                    Nici cea mai mica emotie la viteza aia?
                    Unii dintre noi avem nevoie de ajutor. In speta eu.
                    Pe cuvantul meu, nu as avea de ce sa mint si sa ma mint si eu. Ce-i drept eram si 5 in masin zi era mai asezata pe sosea, dar nici cand eram doar cu maicamea in masina si am mers timp de 2 minute cu 170 pe ceas nu am avut absolut nicio emotie, masina statea perfect pe sosea.
                    Last edited by hasserro; 1 September 2014, 16:12. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #25
                      Incepatorii de obicei merg cu -10 km fata de limita maxima admisa pe acel sector de drum- asta in primul rand.

                      In al doilea rand matale arunci cu axiomele prea repede. Nici nu s-a uscat cerneala pe permis si gata emiti teorii.

                      In al treilea rand ar trebui sa te sui si in alte masini si sa faci comparatii la cum stau diferite masini pe sosea, nu de alta dar pe aici sunt si fosti posesori de logan care acum au altceva si pot face comparatii.

                      Unii dintre noi mai ponderati in exprimare avem multi ani de condus in spate cu diferite masinii, mai multe sute de mii de km si tot nu ne permitem sa emitem teorii.


                      Si cel mai important se stie ca DN2 e un drum al crucilor, au fost multi viteji inaintea ta si au vazut ce inseamna DN2. Am mers ani de zile de 2 ori pe luna Bucuresti Buzau si imprejurimi si nu de putine ori am vazut accidente cu "mortaciuni" imi cer scuze pentru exprimare.

                      Iti dau un sfat prietenesc, nu mai incerca top speed pe astfel de drumuri/ centura Buzau etc.
                      Oi fi tu sigur pe tine dar pe sosea sunt multi imprevizibili iar timpul tau de reactie de acum nu e chiar "format" pe evitarea accidentelor din vina altora.

                      E periculos si pe A2 top speed ca cine stie cu cine te trezesti ca "sare" de pe banda 1 sa depaseasca si nu aproximeaza cat de lansat vii tu ( am patit-o eu) daramite pe DN2.

                      Si mie imi place viteza si desi am la ce sa talpuiesc ,masina mea a vazut de 2 ori-210km/h ( atat ma tin anvelopele cu indice H si de iarna) doar pe A2 in 1 an jumate.
                      Last edited by Drogas; 1 September 2014, 16:34.

                      Comment


                      • #26
                        aici Drogasica are dreptate. nu te vad bine Hassero...la ce ne relatezi pe aici.
                        Keep walking...

                        Comment


                        • #27
                          Imi iau propriile masuri de siguranta inainte sa fac astfel de chestii. Pneurile eram umflate la presiunea corecta, fiind 1 noaptea drumul era super liber, mergeam pe banda 2 cu rotile stanga putin pe contrasens ca sa nu dau de vreo caruta pe marginea drumului, faza lunga. Cea mai periculoasa portiune pe buzau- ramnic este crucea comisoaiei, acel S la vale, unde nebunii nu apreciaza si intra in curba aceea cu 160-180 sau si mai mult. Eu am luat-o cel mai tare cu 140 pe urcare, la intors, fara emotii.
                          Nu pot sa ma laud cu f multi km in doar 3 luni jumate de permis, dar am in jur de 5000 si am mers cu 10 masini diferite pana acum, pe distante scurte ce e drept, dar asa ca idee ( honda accord, logan 2, peugeot 107, nissan xtrail, range rover evoque, hyundai accent, skoda fabia, opel corsa, logan ph1, suzuki vitara).

                          @drogas acum am vazut ai 1.8t, super motorizare, sa te bucuri de ea! Pe ce masina daca-mi permiti sa fiu off topic?
                          Last edited by hasserro; 1 September 2014, 16:53.

                          Comment


                          • #28
                            Iti place viteza nu gluma, ar trebui sa o lasi mai moale
                            sigpic
                            !

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Archangel80 View Post
                              Eu dupa 160 km/h am mari emotii. Dar ajung rar la viteza aia.
                              160 kmph cu mașina din dotare (aceea din avatar)? Dar ești curajos nu glumă ). de la 120 km/h, mie mi se pare ca sunt pasager care are ca accesorii 3 pedale și un covrig, mai ales pe un drum care nu este perfect drept. În timp ce Loganul 2 chiar se comporta bine la viteze de 120-130 km/h. Am rămas plăcut impresionat cum se comporta la viteza asta. Am condus PH2 cam 20000 de km și Logan 2 800 km, vara asta, dar nici una nu mi se pare o mașina de mers pe top-speed sau cu care sa depășești limita de 100-110 la logan 1 și 120-130 Logan 2. Poate sunt eu mai fricos și fac aici forumiștii de ras.

                              Comment


                              • #30
                                Ei se comporta un kakat. E aceeasi masina. Am mers cu Logan 2 si este aceeasi masina. Alta palarie, insa Maria e aceeasi....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google