Viteza Maxima Logan 1.6 Mpi 8v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Am citit si alte forumuri, de curiozitate, despre viteza maxima atinsa...si pe acolo sunt niste SF-uri mama-mama.
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #32
      Pe acelasi sistem ca urmatoarea problema : "A mea e mai mare ca a ta".
      Scuza-ti off-topicul, dar mi s-a parut a fi concludent.

      Comment


      • #33
        octavian vad ca nu prea crezi asta, cu toate ca ti-am pus dovada, si treapta a 5-a nu este DE FUGA, este de consum, de drum intins, nu-mi spune tu mie ca depasesti asa usor cu a 5-a. In schim loganul este o masina usoara la 1100 de kg si 100 de cai, are deci un raport de 1cp la 11 kg, fata de alte masini "puternice" care au de la 1cp la 13-14-15 kg. Singurul dezavantaj pentru logan zic eu ca sunt rapoartele cutei de viteze, care la multe masini sunt mai scurte si mai precise. Respect !!!!
        sigpic
        The MVP

        Comment


        • #34
          Originally posted by B-64-MVP View Post
          Si astea 2 filmari sunt fara remapare, o sa fac si una cu remaparea.
          cand mai faci testul sa lasi sa coboare la 175KM/h si apoi sa filmezi sa vedem cat de "usor" ajunge inapoi la 190KM/h ...

          tare ma-andoiesc ca ajunge usor. Cel putin a mea remapata abia a ajuns la ~190KM/h ... dupa multi km.

          S.
          I have no special talent. I am only passionately curious.

          Comment


          • #35
            cand vine seat cupra dupa voi sa vezi ce repede ajungeti la 190 ;)
            sigpicMy ride

            Comment


            • #36
              Originally posted by B-64-MVP View Post
              treapta a 5-a nu este DE FUGA, este de consum, de drum intins, nu-mi spune tu mie ca depasesti asa usor cu a 5-a.
              pai treapta de fuga = treapta lunga ...

              Originally posted by B-64-MVP View Post
              In schim loganul este o masina usoara la 1100 de kg si 100 de cai, are deci un raport de 1cp la 11 kg
              are 87CP stock si vreo 95CP maxim dupa remapare ... nu ajunge la 100CP ...

              S.
              I have no special talent. I am only passionately curious.

              Comment


              • #37
                mai nou DeLuxe vine Lance Evolution 10 ! ! !
                sigpic
                The MVP

                Comment


                • #38
                  ca sa ajung la 190 [pe ceas 175 real ] a trebuit sa ma rog
                  si am avut nevoie de tarla lunga ..lunga ...lunga .............lunga rau
                  baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by B-64-MVP View Post
                    octavian vad ca nu prea crezi asta, cu toate ca ti-am pus dovada, si treapta a 5-a nu este DE FUGA, este de consum, de drum intins, nu-mi spune tu mie ca depasesti asa usor cu a 5-a. ............................................
                    Pai mie nu tre' sa-mi demonstrezi nimic, dar ce ai pus tu acolo e un mers constant cu 190 (si cand mai adia vantu scadea la 185 )) ).
                    Cand pui un clip cu urcare usoara cum zici tu de la 160 la 190, atunci mai vorbim
                    Eu tr V o vad de fuga tocmai pt ca e lunga/de viteza mare(tocmai de aia nu depasesti usor pe tr V), daca era scurta era de tractiune/depaseai mai usor dar nu fugea asa tare .
                    Corect?

                    LE: dar mai bine nu incerca 160-190, sau daca incerci sa filmezi, eu nu sunt raspunzator de nimic, Doamne fereste.
                    Last edited by Octavian; 13 August 2009, 23:28.

                    Comment


                    • #40
                      tot ce ai vazut acolo e filmat de mine, deci nu imi este frica si am destula experienta sa tin volanul intr-o singura mana si cu cealalta sa filmez, stai linistit ca nu e mare lucru, poate iti fac o demonstratie cum se merge la 180 controland volanul cu piciorul ! ! !
                      sigpic
                      The MVP

                      Comment


                      • #41
                        Si daca v-as spune ca mi-a aratat 195 pe ceas pe a2. M-ati crede oare ?
                        9! 9! 9!
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          Oameni buni aici nu intelegeti voi care este problema cu viteza asta mare si cu cei care zic ca merg si cu piciorul sau cu un deget,sau cu dintii sau fara maini...Eu unul va cred si puteti merge si cu 300 la ora ca nu este viata mea in joc,,,dar DOAMNE FERESTE SI PAZESTE sa nu va vedem la stirile de la ora 5.
                          Daca personal v-as vedea in trafic cu 200 la ora sau 180 si imi puneti si mie sau a familiei mele viata in pericol ,personal as suna la 112 si as spune acestora ca puneti in pericol viata celor din trafic si sa se faca un filtru pt.voi vitejii drumurilor.
                          Eu i-am dat maxim la a mea 175 pe un segment de drum liber,liber,liber si atat .Nimic mai mult cu toate ca masina mai ducea lejer pana la 200.Dar eu nu sunt asa de teribilist ca sa vad cat duce masina si am nevoie de demaraj in depasiri si din cauza asta mi-am luat acesta motorizare.Si cu vechea dacie break ajungeam la 150,dar cu acest logan??
                          Treaba este de cat de mult tineti voi la viata voastra,,,dar nu o puneti in pericol si pe a altora.
                          Mai bine va duceti pe circuite de genul celor de la formula 1 si datiiiii talpa la masina pana ragaie si iese foc pe teava de esapament.Acolo sunteti voi si parapetii.
                          Toate cele bune si fara evenimente neplacute.

                          Comment


                          • #43
                            Ivan Marian acesta nu este un thread ca sa ne tina unul sau altul morala. Pur si simplu oameni posteaza aici ce viteze maxime au avut cu masina lor cu motor 1.6 8v.

                            Eu am incercat acest lucru o singura data, pe autostrada (Italia;), eram curios cat poate; m-am lamurit si acum merg normal(legal) cu ea. N-as face asta pe drumurile noastre dar asta e alta poveste ce nu tine de acest thread.

                            Nu incurajam pe nimeni sa faca teste de viteza maxima (si nu pe drumuri simple cu cate o banda pe sens) dar cine a incercat poate sa-si spuna parerea aici.

                            Asa ca hai sa revenim on-topic.

                            S.

                            P.S.: rog moderatorii sa-l inchida daca, cred ca poate deveni un potential stimulent pentru anumiti conducatori auto (daca ii stimuleaza in vreun fel sa faca astfel de teste periculoase).
                            I have no special talent. I am only passionately curious.

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by Ivan Marian View Post
                              .................................................. ................................
                              Eu i-am dat maxim la a mea 175 pe un segment de drum liber,liber,liber si atat .Nimic mai mult cu toate ca masina mai ducea lejer pana la 200...........................................
                              Oooooo serios? Da' de unde stii ca mai ducea ''lejer'' la 200 daca n-ai incercat? Asta spuneau simturile? )
                              Mai las-o drac de masina, ca n-ai nici 150 cp sub capota ca sa poti spune ca duce ''lejer'' la 200.
                              Am mers (si nu numai eu) cu masini de 130-140 cp (care mai si stau pe drum) si stiu ce inseamna sa atingi ''lejer'' 200/h, nu e tocmai asa de ''lejer'' nici la aia de 140 cp.
                              Dupa 170-180 trebe surplus mare de putere ca sa urce ''lejer'' la 200.
                              Eu numai la un BMW 540i (290 cp, ce am avut odata....) am simtit ca duce lejer 200/h .....
                              Dar Loganu e dat dracu, face lejer totul )))

                              Comment


                              • #45
                                Octaviane eu zic sa o lasi mai moale cu provocarile astea,ca sincer nu ma intereseaza viteza de 200 daca o ating sau nu.
                                Eu ce am citit pe acest thread este clar o provocare pt cei ce vor sa dovedeasca ceva si mai ales sa filmeze cu o mana la 200 ca ar fii ei foarte siguri pe ei.
                                Silviu chiar tu provoci oamenii sa mai puna si alt film sau sa mai repete inca o data fapta de eroism a lor.
                                Si aici te citez""""""""""""cand mai faci testul sa lasi sa coboare la 175KM/h si apoi sa filmezi sa vedem cat de "usor" ajunge inapoi la 190KM/h ...

                                tare ma-andoiesc ca ajunge usor. Cel putin a mea remapata abia a ajuns la ~190KM/h ... dupa multi km.""""""""""


                                ASA CA ROG MODERATORII SA INCHIDA ACEST THREAD pt ca aici este vorba de viata unor oameni si aici unii dintre noi ii incurajam sa mai faca si alte nebunii de genul asta.


                                Iar tu Octaviane cu """"""""""LE: dar mai bine nu incerca 160-190, sau daca incerci sa filmezi, eu nu sunt raspunzator de nimic, Doamne fereste."""""""""crezi ca daca i se intampla ceva lui LE te absolva scuza asta?????
                                Fara suparare oameni buni dar aici ce se intampla nu este normal si din cauza asta am postat OFFF TOPIC.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google