vitriol's car

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Foarte frumoasa masina !!

    Comment


    • 3 Doamne si toate 3.
      De la stanga spre dreapta:
      - the old one, care a fost pe mana mea intre 2005 si 2008; m-am bucurat sa vad ca inca mai functioneaza.
      - the new one; fac eu ce fac si tot la Logan ajung.
      - the personal one.
      Attached Files
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Tot CAE arata mai bine
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Noua nea vitri?
          Pai matale nu rulai sub 10.000 pe an? Sau tin eu minte prost?

          Comment


          • Ce moteur are cea nouă ?
            sigpic

            Comment


            • Cea noua este cumva tot masina de firma ?
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • După prezenta radiatorului mic(observabil sub Ro de la număr) Laureate TCe sau dCi.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Sa o stapanesti sanatos si pe a treia ! Asteptam informatii despre motorizare si propriile pareri despre cum se comporta noul " bolid "

                  Comment


                  • Originally posted by darksid3 View Post
                    Tot CAE arata mai bine
                    CAE e oaia neagra a familiei.

                    Originally posted by Cezar View Post
                    Noua nea vitri?
                    Pai matale nu rulai sub 10.000 pe an? Sau tin eu minte prost?
                    Noua, bre, da' n-am dat eu banii pe ea. Doar nu eram nebun sa-mi mai iau un Logan, atata vreme cat asta inca merge.
                    Nu rulez sub, ca sub poate sa insemne si 3.000, si 7.000; rulez 10.000 plus/minus 300. Nu stiu cum dracu' reusesc... Drept dovada, masina este din 02.2007 si are 76.000.

                    Originally posted by aleXpeed View Post
                    Cea noua este cumva tot masina de firma ?
                    Alex si-a dat seama de treaba. E dă firma!
                    Originally posted by dr_mke View Post
                    Ce moteur are cea nouă ?
                    Originally posted by t0rquemada View Post
                    După prezenta radiatorului mic(observabil sub Ro de la număr) Laureate TCe sau dCi.
                    Este un Laureate 1.5 dCi 75cp.

                    Originally posted by emilemy View Post
                    Sa o stapanesti sanatos si pe a treia ! Asteptam informatii despre motorizare si propriile pareri despre cum se comporta noul " bolid "
                    Deocamdata nu pot spune decat ca se misca bine pentru cei 75cp.
                    Last edited by vitriol; 10 October 2014, 19:12.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Felicitari pentru masina.
                      Normal ca se misca bine dci-ul ca doar nu e acel 1.2 16v lesinat.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • Originally posted by vitriol View Post
                        Este un Laureate 1.5 dCi 75cp.
                        Deocamdata nu pot spune decat ca se misca bine pentru cei 75cp.
                        Vei fi mulţumit de motor, dar mai ales de consumul acestuia
                        Să te poarte sănătos!

                        Comment


                        • Felicitari, pentru "tractoras"!
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • CAE face azi 9 anisori. Nici nu stiu cum au trecut...

                            Probleme in timpul asta:
                            14k - schimbat pinion angrenare pompa de ulei, pe garantie (celebra problema cu ulei pe la capacul curelei de distributie)
                            30k - schimbare termostat pe garantie
                            50k - schimbare kit ambreiaj (mi-a crapat placa de presiune pe la Posada, in drum spre Bucuresti)
                            51k - a crapat reglajul lombar de la scaunul soferului si nu l-am reparat de atunci
                            63k montat instalatie GPL si schimbat tot ce tine de elemente directie si suspensie pe care le-am facut praf in 40k rulati cu arcuri sport; de atunci merge stock
                            nu mai stiu de cand - puncte de rugina pe aripa stanga spate si pe rama portierei stanga-fata - nu le remediez pentru ca nu avanseaza si nici nu se observa la o vedere de ansamblu
                            Attached Files
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • Ai doar 63000 km?

                              Comment


                              • Are 90300 km ...ai avut ceva probleme cu ea . La multi ani si multi km in continuare fara probleme !

                                Trimis de pe al meu SM-J100H folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google