Volan Stramb Spre Dreapta La Mers In Linie Dreapta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Volan Stramb Spre Dreapta La Mers In Linie Dreapta

    Recent mi-am luat cauciucuri noi, cand le-am schimbat am echilibrat rotile si am facut geometria. Masina merge perfect, nu vibreaza volanul, nu trage dreapta/stanga doar ca pozitia de mers drept e cu volanul putin rotit spre dreapta.

    Banuiesc ca atunci cand am facut geometria, gigelul nu a fost atent si nu a fost volanul pus corect la mijloc. Are ceva daca o las asa sau trebuie sa refac neaparat geometria?

  • #2
    Cel mai simplu este sa mergi la Gigel si sa-i transmiti urari de bine impreuna cu rugamintea de a face treaba corect !

    Nu mai trebuie sa spun ca nu ai voie sa existe jocuri in articulatiile suspensiei si directiei (capete de bara, bielete directie, pivoti, bucse)

    Daca faceai asta din prima, nu era nevoie sa mai deschizi inca un topic (alaturi de cele tsishpe care mai exista) legat de reglajul directiei !

    Go planet!
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • #3
      Cum a zis si colegul, mergi si fa geometria cum trebuie ca tot ai dat banii. Si proba de drum cu dorel in masina dupa aia.
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • #4
        Deci sunt puţin derutat. Cine e gigel şi cine e dorel ? L-aţi făcut praf pe bietu colegu'...
        Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
        sigpic

        Comment


        • #5
          Originally posted by Gozmin View Post
          Cine e gigel şi cine e dorel ?
          Apelativ pentru cel care i-a făcut geometria colegului @TWK.

          Comment


          • #6
            Gigel e seful de service, dorel e operatorul.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google