Vopsea Cauciucata In Portiere

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vopsea Cauciucata In Portiere

    Salut as vrea sa stiu si eu daca as aplica un strat de vopsea cauciucata in portiere as putea sa stric ceva?Pun aceasta intrebare pt ca ma bate gandul sa aplic cate un strat gros in fiecare usa si imi este frica sa nu stric ceva .Asa ca v as ruga sa ma sfatuiti si pe mine daca este bine sau rau .Va multumesc!

  • #2
    de daunat nu are cum, daca stratul de vopsea nu ingreuneaza portiera si nu modifica circulatia apei si a aerului (portiera sa se ventileze-usuce repede )....aici faci un compromis portiera grea - antifonata bine, portiera usoara - antifonata prost.
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • #3
      Nu cred ca este o idee foarte buna datorita faptului ca in usa intra apa , iar acea apa trebuie evacuata , daca aplici acea vopsea posibil sa obturezi niste gauri la baza portierei si nu cred ca ar fi asa amuzant sa ai "valuri " in usi.
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • #4
        Mai bine cumperi spray -uri cu ceara de cavitati ,speciala pentru asa ceva, daca la aplicarea vopselei lasi goluri unde poate sa intre apa si sa ramana acolo sau daca vopseaua nu adera bine in maxim un an o sa infloreasca usa de rugina.
        Captain of the black pearl

        Comment


        • #5
          Eu am dat cam 2 straturi groase pe fiecare fata de usa ( interior) si nu este nicio problema...
          MY CLA

          Comment


          • #6
            Pe fata de usa este ok ( cea din plastic ce se da jos ), dar in interiorul portierelor exista riscuri ( rugina, obturare gauri scurgere ).

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google