Vopsire Tamburi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vopsire Tamburi

    Saluare.
    Am și eu o întrebare: Grund-ul industrial și vopseaua care se gasește în magazinele pt materiale de construcții, rezistă daca o aplic pe tamburi? In unul sau două straturi ?
    My turbo lag, give your MPI, a chance

  • #2
    Nu rezista. Exista vopsea termorezistenta pe care o gasesti si la unele magazine de piese auto. Incearca si la brico.

    Comment


    • #3
      au la hornbach la spray, vopsea pe baza de silicon pentru gratare / frane /etc.
      stiu ca era una pana pe la 400°C... mai mult decat suficient. eu am vopsit prin primavara tamburii in negru cu vopsea asa si nu s-a luat, rezista foarte bine.

      Comment


      • #4
        Eu i-am vopsit anul trecut in vara cu spray (cel mai ieftin). La tamburi a dat rugina iar, dar etrierele sunt ca si in prima zi. Eu zic ca rezista cel putin un an daca pregatesti suprafata inainte si dai si cu grund...
        MY CLA

        Comment


        • #5
          dap, doar ca singura pregatire facuta de mine a fost peria de sarma la bormasina... si nici cu aia nu am insistat prea mult. doar sa iau grosul si sa inceapa un pic de luciu. degresat bine tamburii, vopsit, lasat 30 minute sa se usuce, puse jantele mers 500 de metri cu frana de mana trasa. cand m-am oprit iar, vopseaua era in stare de fierbere, miroseau sabotii ca dracu, rotile dogoreau de nu te apropiai cu mana de ele.
          s-a topit vopseaua, a intrat adanc in toata rugina si asa a ramas .

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google