vopsit masina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • vopsit masina

    stie cineva cam cat costa sa vopsesti in intregime un logan intr-un service sa zicem autorizat dacia ?

  • #2
    pai ce culoare vrei sa faci golanul?
    sigpicIntalnirea membrilor Logan Club Mioveni, in fiecare Duminica, la ora 18, Parcare P3....

    Comment


    • #3
      e in funtie si de vopsea daca e metalizata sau nu...
      sigpicIntalnirea membrilor Logan Club Mioveni, in fiecare Duminica, la ora 18, Parcare P3....

      Comment


      • #4
        Na pai spuneti si voi daca stiti: cat e metalizatu' si ca e nemetalizatu'...

        Comment


        • #5
          ma costa pe mine anu trecut in noiembrie 60 mil sa vopsesc total o SN
          deci sigur te costa mai mult de 60

          Comment


          • #6
            Costa in jur de 3.000 euro.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              Hai mai ca-mi trag palme singur! Aproape 50% din valoarea masinii sa fie un vopsit? Mai da-o-n colo ca nu-i Ferrari. Sa vezi ce fain o fac eu fara manopera...Cu 10-12 mil imi iau neste scule beton de vopsit (la pistolet ma refer, 40% pistolet si 60% tine de meserie). Cu totul lui tot ies bine bine sub 1000 Euroi.

              PS: Polo lu' patraona (inainte sa-l vanda) a costat 400 Euro (sau 350 nu mai stiu exact) si arata ca nou, nu vedeai defecte sau alte cele.

              Comment


              • #8
                Stii cat e vopsitul unei bare la Logan? 1.000 lei.
                O usa e vreo 600 ron.
                Deci se explica pretul mare.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  da bah asa o fi....dar totusi....ce-i cu pretul asta de 3000E vopsitu masinii? Pai prestiju e 10 mii dupa cum bine stiti..vopseaua e 1/3 din pret?
                  Mai e mult pana departe!

                  Comment


                  • #10
                    eu am vopsit o bara cu 250 ron culoare metalizata,sa vopsesti masina toata nu costa mai mult de 1000 euro in orice vopsitorie privata in afara de cei de la dacia.

                    Comment


                    • #11
                      Dupa cum stiti eu trebe sa schimb o usa. Usa noua+vopsit+manopera(demontat/montat/transfer elctrice si mecanice) = 1500lei (~413 euro). Poate n-o fi 3000 euro de vopsit masina intreaga, dar se-apropie se aceasta suma. Trebuie sa intelegeti ca la o masina ieftina intretinerea si eventualele reparatii sunt foarte scumpe.

                      Comment


                      • #12
                        In talon la culoare este trecut albastru (nimic altceva) asta inseamna ca o pot vopsi metalizat tot albastru (albastru mineral sau egee ) si nu mai trebuie sa ma duc la politie si RAR?
                        Cel mai lent 1,6 8v

                        Comment


                        • #13
                          bai Sp!ke tu tii cu Ursu?
                          Mai e mult pana departe!

                          Comment


                          • #14
                            cine stie poate tine cu ursu dar cam are dreptate... intr-un service autorizat astea sunt tarifele... dar mai e o chestie si sa nu supere pe nimeni , sper ... la o masina ieftina si casco este ieftin...

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              3000 euro este un pret exorbitant,dar de ce ne mai miram de Service Dacia?
                              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google