vopsit masina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Rocri View Post
    In talon la culoare este trecut albastru (nimic altceva) asta inseamna ca o pot vopsi metalizat tot albastru (albastru mineral sau egee ) si nu mai trebuie sa ma duc la politie si RAR?
    Nu trebuie.

    Originally posted by michee
    bai Sp!ke tu tii cu Ursu?
    Update.. acum am venit de la Service... deviz estimativ pentru inlocuit usa 720 euro + TVA

    Comment


    • #17
      aia oricum umfla mult factura iti dai seama,tot ce e pe casco facut.

      Comment


      • #18
        Originally posted by andrei View Post
        Stii cat e vopsitul unei bare la Logan? 1.000 lei.
        O usa e vreo 600 ron.
        Deci se explica pretul mare.
        hai ma mai lasa-ma cu preturile astea astronomice :|

        am avut odata usa indoita si zgariata si bara din spate si cu tot cu vopsea + manopera ma costat 250 ron

        nu la service Dacia ca aia is mai scumpi si decat Mercedes, la un mester acasa si a lucrat de 2 ori mai bine ca cei din service ;)
        sigpic

        Comment


        • #19
          Originally posted by Evolution View Post
          hai ma mai lasa-ma cu preturile astea astronomice :|

          am avut odata usa indoita si zgariata si bara din spate si cu tot cu vopsea + manopera ma costat 250 ron

          nu la service Dacia ca aia is mai scumpi si decat Mercedes, la un mester acasa si a lucrat de 2 ori mai bine ca cei din service ;)
          SI CUM A IESIT VOPSEAUA ?
          SE VEDE DIFERENTA FATA DE CEA ORIGINALA?
          STIU CA IN SERVICE-URI O FACE PE CALC, LA COLTUL STRAZII O IA DIRECT DIN CUTIE

          Comment


          • #20
            Originally posted by Sp!ke View Post
            Nu trebuie.



            Update.. acum am venit de la Service... deviz estimativ pentru inlocuit usa 720 euro + TVA
            7 mil m-a costat pe mine inlocuit usa spate +vopsit + manopera,geamul si fata de usa era ok,doar tabla schimbata si vopsita .
            Cat despre 3000 euro e mult,si probabil ca atata si costa,in serviceurile dacia,la restul e mult mai putin...calculati cate kg de vopsea va trebuie...cat costa kg ,si doar n-o sa fie 2 mii euro manopera...
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • #21
              Originally posted by Sp!ke View Post
              Update.. acum am venit de la Service... deviz estimativ pentru inlocuit usa 720 euro + TVA
              O usa e 205 euro fara TVA, deci restul de 515 euro e manopera si vopsitul.

              Originally posted by Evolution View Post
              hai ma mai lasa-ma cu preturile astea astronomice :|
              Daca astea sunt preturile in service ce sa-i faci...
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #22
                sa vopsesti o bara de logan costa 100 de lei.un vopsit integral cu vopsea metalizata te costa 1200 - 1300 de euro mi-am vopsit eu loganul credema.

                Comment


                • #23
                  Originally posted by alin_kick View Post
                  sa vopsesti o bara de logan costa 100 de lei.un vopsit integral cu vopsea metalizata te costa 1200 - 1300 de euro mi-am vopsit eu loganul credema.
                  acuma depinnde si unde l-ai vopsit. Eu am auzit ca la "nea Ilie" care are si el un service in curte calitatea nu e asa buna, atat a vopselei cat si a lucrarii, adica nu se obtine aceeasi nuanta cu aceeasi durabilitate ca intr-un service cat de cat respectabil

                  Comment


                  • #24
                    am vopsito in service autorizat dacia.cel din frumusani si au lucrat destul de bine

                    Comment


                    • #25
                      ..salut..sunt si eu nou pe aici..adivs mai bine zis azi`noapte am intrat prima data pe acest forum si mi`ai placut mult!
                      ..vreau sa`mi vopsesc la logan barile alea negre..sa le fac un culoarea masinii..adica gri metalizat..oare daca nu le vopsesc la dacia pierd garantia?..si cam care ar fi pretul la dacia?:-/
                      ,..si inca o intrebare..mi`am luat niste spoilere..nu afecteaza cu nimica cred garantia masinii,nu?
                      Last edited by Cristi_Xp; 16 January 2008, 16:26.

                      Comment


                      • #26
                        Vopsitul partilor negre ale barelor, la service Dacia e pana in 500 ron.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #27
                          Schimbat fata usa stanga spate, vopsit alb si schimbat partea electrica de pe usa lovita pe cea noua = 15.000.000 (piese +manopara) - Logan 1.4 ABS+
                          It's nice to be important but it's more important to be nice!

                          Comment


                          • #28
                            Scuzatima am si eu nijte intrebari
                            1ak ari fi sami iau un body kit( bara fata,praguri si bara spate) cam cat mar costa sa le vopsesc in culoarea masini? Si unde ar fi cel mai bn
                            2:Se poate k la serviceul dacia sami vopseasca barile acelea negre( fata, spate) in culoarea caroserie iar culoarea ar fi albastru metalizat si cam cat mar costa cu totul?
                            VA MULTUMESC CELOR CARE IMI VOR RASPUNDE

                            Comment


                            • #29
                              Vopsirea partilor negre ale barelor costa in jur de 500 lei.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • #30
                                Stiu vopsitorie auto profesionala unde se vopsesc audi a4, opel astra h, mercedezuri si multe alte masini scumpe.
                                Costa 100 euro piesa cu vopseauta si manopera lui.
                                Costa in jur de 1200 euro + vopseaua, vopsitul unui logan, si iese chiar mai bine decat la fabrica.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google