vopsit masina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Cum se face ca iese mai bine ca din fabrica? Au cuptor?

    Comment


    • #32
      Nu, o lasa la soare...Normal ca au cuptor

      Comment


      • #33
        Originally posted by Alex21 View Post
        Stiu vopsitorie auto profesionala unde se vopsesc audi a4, opel astra h, mercedezuri si multe alte masini scumpe.
        Costa 100 euro piesa cu vopseauta si manopera lui.
        Costa in jur de 1200 euro + vopseaua, vopsitul unui logan, si iese chiar mai bine decat la fabrica.
        Asa am si eu langa bloc cuptor ... Nu am vazut niciodata o dacie la ei ... Cea mai "low cost" masina a fost un cielo care a fost vopsit integral ( alb ) 2600 RON pret final.

        Comment


        • #34
          Ma intreb ce o fi patit masina de trebuie vopsita toata.
          Decat sa dai 1000-2000 euro pe vopsitorie, ma-i bine o vinzi si iti cumperi alta si iesi mai bine.

          Comment


          • #35
            Pai o manca rugine ... Era zgariata ... Decolorata ( desi nu inteleg cum decolorezi albul dar fie cum a zis propietarul ), urma sa-i faca itp-ul si neavand bani sa o schimbe a zis sa o puna pe asta la punct sa-l mai duca cativa ani ( e din '95 masina ).
            Cuptorul de care vorbesc e in vitan aproape de statia de metrou Mihai Bravu langa o benzinarie Mobil 1 ( fosta ... Acuma nu mai functioneaza ).

            Comment


            • #36
              Or iesi frumoase partile negre ale barelor daca le vopsesc in culoarea masinii, albastru metalizat, voi ce ma sfatuiti?? Le fac daca e la mine in Pitesti la un service.

              Cred ca sunt in Pitesti destule serviceuri dacia unde iti vopsesc partile negre in culoarea masinii, nu, sau stiti voi unul mai bun asa ?? Va multumesc

              Nu mai scrie in limbaj mIRC si nu mai posta consecutiv, ai butonul de EDIT!
              Last edited by andrei; 21 July 2008, 19:46.

              Comment


              • #37
                albul se ingalbeneste, nu se decoloreaza.
                polish-ul uneori poate face minuni..Am polishat integral o dacie din 99' si am dato cu ceara..A iesit super bine, nici cand era noua nu arata asa ! )

                Comment


                • #38
                  Nu era galben ... Era sters ... Nu mai avea luciul lui initial ... Era destul de naspa culoarea.

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by Cezar View Post
                    Au cuptor?
                    Si in orice service Dacia exista cuptor.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #40
                      Si pe mine ma bate gandul ca anul viitor sa revopsesc masinuta...
                      Ceva de genul 4-5 straturi de alb metalizat si inca vreo 4-5 straturi de lac. O vopsire adevarata, la un atelier mult mai competent (si mai ieftin) decat serviceurile Dacia. La mine deja se vad urme de antiderapant de asta-iarna pe vopsea. Plus zgarieturi superficiale, matuire, etc.
                      De ce trebuie neaparat vanduta si luata alta?
                      GL-22-TOF

                      Comment


                      • #41
                        Bandourile laterale merg vopsite in culoarea masini
                        pot sa le vopsesc chiar eu sau trebuie sa ma duc la un atelier specializat?

                        Comment


                        • #42
                          Daca te crezi meserias . Daca ai cu ce . Da , fa-le tu . Daca nu du-te la cine se pricepe .
                          B -X X - DDF x 2

                          :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                          Comment


                          • #43
                            Spre exemplu pot sa ma duc la un service dacia sa mi le faca ?

                            Comment


                            • #44
                              Totul depinde de unde mergi. E clar ca la Dacia e extrem de mare pretul, deci mergeti la service-uri autorizate care lucreaza cu firma de CASCO. Si ar fi bine sa vedeti si niste lucrari executate de acel service.
                              Daca aveti moderatori scapati de ai si daca nu aveti sa nu va luati

                              Comment


                              • #45
                                @Anthony: Poti sa le vopesti la un dealer Dacia, costa in jur de 100 lei, sau la un service de cartier, unde costa 20-30 lei.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google