As Vrea Sa Plec Cu Masina In Grecia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • As Vrea Sa Plec Cu Masina In Grecia

    Salutare la toata lumea . As vrea sa plec in grecia cu golanelul meu gpl.As vrea sa stiu daca e bine , daca a fost cineva deja pe acolo si multe alte detalii necesare despre drum. Multumesc anticipat

  • #2
    Dute , numa sa nu ramai pe acolo . Cea mai lunga distanta pe care am parcurso a fost pe parcursul a 24 de ore a fost 900km dar in septembrie ma duc pana in Franta si o sa bag vreo 1400.Anu trecut cand am fost cu autocaru in Croatia erau tot felu de masini suparate gen mertane si bmwuri pe marginea drumului asi aerisiau motoarele adevarat ca erau in general modele mai vechi de 2000

    Comment


    • #3
      Daca mergi doar "blana", 160-170, probabil ca vei avea aceeasi soarta cu mertanele ce-si aeriseau motoarele. Mergi normal si n-o sa ai probleme. Au mai fost oameni u golanu in concediu si n-au avut nici o durere de cap.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #4
        Uite exemplul meu: am facut 1900 km, Buc-Budapesta si retur.
        Nici un fel de probleme.
        Masina are 27000 acum, si trebuie revizie la 27800 teoretic.
        Deci am plecat la drum cu aceleasi consumabile de la 12800.
        In concluzie, nu-ti face probleme.

        Comment


        • #5
          Poti sa mergi linistit, cumnatul meu a mers de doua ori in Franta si o data in Cehia si nu a avut probleme. A mers frumos nu a fortat-o. Drumurile sunt bune, dar ai grija in parcarile din Bulgaria,de preferat sa o traversezi pe timp de zii...In rest drum bun
          niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

          Comment


          • #6
            Eventual ia pistolul cu tine
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #7
              frate eu am plecat vineri la viena, austria si m-am intors duminica, calculat 1900 km in 2 zile. Nici ce-a mai mica problema la mers cuprins intre 120-140, sa nu mai spun ca nu am mers pe autostrazi, ci prin sate

              Comment


              • #8
                Unchimiu a venit din Franta ieri.
                A vazut asa :
                10 Loganuri de Romania.
                4 Dacii dupa 2000..doar una era cu 4 faruri..tot de Romania
                Ploua cu Sandero in Franta si cu Logan.
                Last edited by Alex21; 4 August 2008, 18:22.

                Comment


                • #9
                  Ms mult de raspunsuri. De bulgarica stiu cum e cu parcarea abea ce am fost pe acolo nu cu loganul ci cu o solenza. As vrea daca se poate o ruta cat mai scurta si sa fie cat de cat ok. Ms anticipat

                  Comment


                  • #10
                    Pe 6 plec si eu cu loganul in thassos -grecia....In cazul in care masina nu este pe numele tau iti trebuie: procura,cartea verde,cartea de identitate.

                    Comment


                    • #11
                      Cartea verde ti-o cere oricum, indiferent de proprietar.

                      Comment


                      • #12
                        @Theodor 1975: Gasesti aici o harta, cu care vezi ruta cea mai scurta.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #13
                          Poti sa mergi linistit masina se comporta bine la drum.Eu am plecat din Timisoara, in aceasta vara, pana in Kalithea si nu am avut nici un fel de probleme cu masina.In schimb in Grecia nu am gasit GPL la statii,nu stiu cred ca nu au asa ceva,fa in asa fel sa faci plinul cu GPL inainte sa iesi din Bulgaria,aici gasesti peste tot la toate statiile.Eu nu am stiut si in Grecia am circulat cu benzina.Despre masina e OK. DRUM BUN.

                          Comment


                          • #14
                            Eu as vrea sa merg pana in Germania cu ea,mai precis la 50 de km nord de Hannover.
                            Cam 1300 de km!!
                            Avand in vedere ca e 1,4 masina si nu am AC imi este cam groaza sa merg.

                            Comment


                            • #15
                              Acum sa nu crezi ca pe autostrazile din Germania, toata lumea merge cu viteze fabuloase.
                              125-130 km/h e viteza ideala, nici nu incurci pe nimeni, nici nu omori motorul. Ai consum cam mare la viteza aceasta ( cam 6.5-7).
                              - in legatura cu AC, ai dreptate, cam greu fara la drum lung, dar nu moare nimeni.
                              Eu am fost cu masina 1900 km plecat fara sa-i schimb uleiul si consumabilele ( acum, dupa acesti 1900 a facut 14800 km de la ultima revizie), si a mers impecabil.
                              Sa ai drum bun, fara incidente.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google