As Vrea Sa Plec Cu Masina In Grecia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Din cate imi aduc eu aminte nu treci prin Stara Zagora, ci pe langa ea.
    Saab 9-5 Aero

    Comment


    • doar daca o iei pe traseul ce taie Bulgaria de la N la S
      drumul cel mai uzitat din Bulgaria e pe Sofia, pentru niste km in plus am preferat de fiecare data sa fiu ceva mai in siguranta
      am inteles ca prin padurile de la vest de Sofia spre Serbia se practica inca furatul din tiruri, te opresc cu masinile din mers, vestul salbatic
      Last edited by 827sam; 4 May 2015, 22:08.
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • Originally posted by 827sam View Post
        drumul cel mai uzitat din Bulgaria e pe Sofia, pentru niste km in plus am preferat de fiecare data sa fiu ceva mai in siguranta
        Adica tu luat-o prin Kulata cand ai mers in Thassos??!

        Comment


        • Stai sa vezi si in Ro ce se fura din tiruri
          Eu am mers prin Bulgaria si noaptea, si ziua, am dormit si in benzinarii, am rugat si localnici sa se scoata la liman cand ne-am ratacit (asta a fost cam cu strangere de inima...rugam un pusti cam tiganus sa ne scoata la drumul principal...ala mai mult prin semne zice sa il urmam. Iese un Bmbw de ala vechi cu geamuri fumurii dintr o curte si noi dupa el...dar ne-a scos fara probleme ).

          Asa un caz izolat la nu stiu cate masini se poate intampla f bine si in Romania nu numai in Bulgaria. Ia mergeti voi noaptea cu masina/ pe jos prin Ferentari
          Saab 9-5 Aero

          Comment


          • da kojakane, am luat-o prin kulata, mult mai plin drumul
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • Pai si cate ore ai facut prin Kulata?
              Prin vama noua 576 km 7 h 42 zice distanta.com
              Prin Kulata 770 km 11 h

              Nu mai zic ca prin vama noua ai doar 367 km prin Bulgaria fata de 515 km prin Kulata (6 h 30)
              Saab 9-5 Aero

              Comment


              • Mult, cam 12 ore, dar am preferat sa ma duc pe drumul mai uzitat decat prin munti
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • Poate ai prins drumul inchis si trebuia sa o iei prin munti. In rest drumul prin Stara Zagora nu e prin munti deloc- maxim deal si fara serpentine plus ca pe multe portiuni ai 2 benzi pe sens.
                  Eu cel putin acum 2 ani cand am fost cu masina mea m-am dus glont- am plecat la12 din Bucuresti, la 4 eram in vama la Svilengrad.(sau 4 juma nu mai retin exact).
                  Ce e drept la un moment dat e o curba care tinde spre 90 grade pe care era sa o ratez pentru ca aveam mult peste suta ))))))). Acum pe vama veche nu mai ajungi la curba aia.
                  Saab 9-5 Aero

                  Comment


                  • din ce-mi aduc aminte in 2012 si in 2013 nici nu cred ca era deschis iar in 2014 am mers pe sofia fara sa iau in calcul alt drum pentru ca am fost in nei pori
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • Dap nu era deschis de aia am precizat Svilengrad nu Makaza (Svilengrad era punctul vechi prin care treceai inainte de Makaza).

                      Eu si pentru Nei Pori tot pe Makaza recomand- minimizezi drumul prin Bulgaria apoi la greci te urci direct pe autostrada.
                      Saab 9-5 Aero

                      Comment


                      • Originally posted by 827sam View Post
                        da kojakane, am luat-o prin kulata, mult mai plin drumul
                        O iei des prin kulata, iti place??
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • Din cate stim cu totii realitatea ar fi ca tu o iei prin kulata si ca ti-ar si placea
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • sal

                            salutari, o sa plec la sfarsitul lui iulie in Kassandra, Nea Skioni, din Oradea, nu am mai vrut sa fac un thread separat, cei care au fost daca pot sa mi dea unele sfaturi, cam cat costa autostrazile? cu asigurarile cum sa fac? rute eventual si daca in jurul locatiei am si zone cu viata de noapte mai animata, o sa merg cu un 1.5dci 2007,

                            Comment


                            • A mai fost cineva de curand prin Thassos? Ceva noutati, schimbari din cauza situatie actuale a Greciei? Peste o saptamana plec si eu in concediu in Skala Potamia.

                              Comment


                              • Să ai bani cash la tine, nu miza deloc pe card.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google