As Vrea Sa Plec Cu Masina In Grecia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bobbyred View Post
    Mersi de informatii!

    Am sa alimentez in Bucuresti, si apoi in Sandanski (inainte de vama Kulata, exista un OMV din info.primite), la dus iar la intors vreau sa vin Makaza,desi este"putin ocolit"traseul,inca caut ceva statii pe la Bulgari dupa vama.
    Daca nu asta e alimentez la Greci,doar nu fac avere acum cu cativa centi/litru )!
    Motorina la greci este mai ieftina ca in Romania, in jur de 4,3 ron, in schimb benzina e mai scumpa, 5,9 ron/l.
    Last edited by aris86; 6 May 2016, 10:51.

    Comment


    • Faci stocul de benzina la noi cand pleci.
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • Asa este, la noi si la bulgari.

        Comment


        • Originally posted by aris86 View Post
          Motorina la greci este mai ieftina ca in Romania, in jur de 4,3 ron, in schimb benzina e mai scumpa, 5,9 ron/l.
          Mersi de informatie Razvan,oricum nu imi fac probleme la cat consuma ajung lejer cu un plin.
          Acum pentru cati centi/bani nu-i panica....si la noi difera pretul de la statie la statie.
          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

          Comment


          • Intrebare pentru cunoscatori ... Am un GPS Mio Spirit 6900. Vreau sa introduc traseul Ploiesti- Thassos. Am instalat ultimele harti + IGO Primo 2.4 + iGO 8.3.5 + Navigon Flow 8.0.1.
            Cum configurez traseul ? Aleg CENTRUL fiecarei localitati prin care trec ? Alta optiune nu am gasit ....
            Multumesc anticipat pentru orice raspuns !
            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

            Comment


            • cel mai bine e sa ti-l configurezi pe distanta.com, si sa-ti notezi cateva localitati/orase mai mari si sa le bagi pe rand ca destinatii... eu asa am facut si nu am dat gres...
              Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

              Comment


              • Multumesc !
                Traseul il am ...cu toate localitatile. Alta era nedumerirea mea si era legata de centrul localitatilor, daca asa trebuie introduse in traseul configurat in iGO (sau Navigon).
                Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                Comment


                • Sună și vorbim. E greu de scris pe telefon.
                  Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                  Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                  Comment


                  • salutare colegi am si eu citeva intebari :
                    -trebuie sa traversez Bulgaria spre Grecia prin noua vama am gpl pe logan
                    ma intereseaza si pe mine pe la ce stati sa alimentez ,vreau sa platesc cu cardul ,si alte SFATURI de care sa tin cont pe traseul asta, mentionez ca e prima data cind traversez Bulgaria.

                    Comment


                    • Ceva recomandari pentru Lefkada? Anul viitor as vrea sa fac concediul acolo.

                      Comment


                      • Cauta Lefkada pe amfostacolo.ro si o sa ai sute de pareri.
                        Eu asa fac si tot timpul am avut de unde selecta opinii pertinente, si de la multumiti, si de la nemultumiti.

                        Comment


                        • Originally posted by andreyi View Post
                          Ceva recomandari pentru Lefkada? Anul viitor as vrea sa fac concediul acolo.
                          Cum zice si mr.K, cauta pe AFA.ro si pe softpedia la sectiunea traveling ai subsectiune dedicata (2-300pag, parca). Ca si cazare, iti recomand Vasiliki - pozitie strategica de unde ajungi relativ repede pe plajele cele mai mijto din west. Preturile la cazare (evantula doar MD inclus - nici nu recomand altceva, e pacat) in full sezon iul. - aug. variaza intre 70-120eur (depinde de pretentii, etc) per camera/nopate. Daca negociezi cu grecu' si platesti un avans de acu', ai sanse la un scor bun (50-70 eur) la o cazare mai mult decat decenta, care in full sezon poate ajunge 80-100eur. Recomand un minim de 10 zile...ca sa simti ceva.
                          Ca preturi in genere, insula se situeaza o idee peste Thassos, cam ca Zakinthosul, Corfu insa sub Kefalonia, par example. Preturi sensibil mai mari decat tot ce inseamana continent (Halkidiky, P. Katerini, etc.)
                          Spor!
                          Last edited by Kojak; 17 November 2016, 10:30.

                          Comment


                          • Da, mai studiez, deja am intrat pe softpedia, parerile sunt impartite. Ma gandeam la Agios Nikitas ca locatie de cazare, daca gasesc ceva pe-acolo.

                            Comment


                            • eu am fost anul trecut in possidi si anul asta la gerakini (possidi paradise vs Sonia village). primii, 4 stele, dar fara program pt copii, all inclusive ca asta se potriveste pe programul copiilor, hotel la 30m de mare, curat, ok pe ntru relaxare si atat. absolut nici un leu in plus pe vreun serviciu, bere la liber, sezlonguri la liber, la 25m de mal apa avea 1m30. la Sonia, 3 stele, tot all inclusive, cu program de copii, plaja la 80 de m de hotel, de la piscina nu te lasa sa iei bere pe plaja, trebuia sa platesti 3 euro pe o bere spalacita la buticul lor. sejlongurile le plateai 3 euro/zi. piscina se inchidea la 6 seara, la 6:10pm n-u vrut sa-mi dea un pahar cu apa pt copii (tocmai ce ma intorsesem de la thessalonik, nea moudania, neo marmaras, nikiti) si voia aia mica un pahar cu apa. pana anul trecut am auzit doar de bine despre hotelul ala, dar dupa ce am patit noi si avand ca si comparatie hotelul din possidi, am zis ca-n veci n-o sa mai calc acolo. minus la possidi, cei cu demipensiune primesc in genral camerele de la demisol, unde se cam face mucegai. all inclusive ia mai mereu camerele de sus, unde e chiar super ok. mnacare foarte buna la ambele, parca mai variata la possidi, dar daca vreti fructe de mare, la all-inclusive n-o sa vedeti. la taverna din colt, in schimb, gasiti cam ce doriti. cu o ora stat aiurea intre 4 si 5 dimineata (cand e mai greu pt soferi), am facut cam 9 ore din Timisoara. plecat seara la 9, ajuns dimineata la 7, cu pauze si cu vami cu tot.
                              Last edited by Seba; 20 November 2016, 00:54.
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Daca faci niste economii, anul asta nu te mai duci la greci si ajungi si tu la Mamaia.
                                3 euro pe zi sezlongul la greci vs 9 euro/zi de vineri-duminica in Mamaia.
                                O limonada-17 lei.
                                Pentru mine Grecia e destul de departe, cu masina pierd mult timp pe drum. Acum sunt zboruri charter, dar sunt in general spre locatii mai scumpe, gen Creta, Zakynthos.
                                Last edited by mr.K; 20 November 2016, 15:25.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google