As Vrea Sa Plec Cu Masina In Grecia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Am fost in spania cu logan 1.4,cu tot cu plimbarile pe acolo si drumul de intoarcere,8000km in 2 sapt.Absolut nici o problema,120,130 km/h,impecabil s a comportat,asa m am hotarat s sa imi mai iau un mcv in 16 valve.Drumul pana acolo,2500km in 36 de ore,daca nu conduceam logan,probabil erau si eu prost ca cei ce il critica dar habar nu au

    Comment


    • #17
      Referitor la cazul cand masina nu e pe numele tau, mai trebuie procura pentru iesit afara? stie cineva care a fost de curand?

      multam

      Comment


      • #18
        mergi linistit am fost in iunie la munchen si merge super masina, pentru mofturosi sigur nu merge

        Comment


        • #19
          salut mergi linistit eu am un prestige si am fost in mai pana in italia din suceava pana la destinatie am avut de bagat 2500 si un pic adiaca dus intors peste 5mii si nu am avut nici o problema cu masian

          Comment


          • #20
            Drum bun! ...atat...

            Comment


            • #21
              Nu imi e de masina, daca nu bagi talpa prea adanc si mergi 120-130 km/h sigur nu ai probleme.

              Dar cu procura cum e? Daca nu e masina pe numele tau trebuie procura (e pe numele tatalui meu)?

              Comment


              • #22
                Mergi linistit.Eu am fost anul trecut,iar anul asta am fost in Bulgaria,si o sa merg si in Turcia.GPL gasesti in Bulgaria peste tot,sfatul meu e sa faci plinul pina ajungi la greci pentru ca acolo nu prea e gaz.E un oras cam la 30 de km de granita Kulata si poti alimenta de acolo.Eu nu am avut probleme cu gazul in Bulgaria indiferent de unde am bagat.In Grecia am gasit la un SCHELL de pe autostrada pina in Paralia Katerini,dar era f scump si nu merita(0,75 centi,ia benzina gaseam cam la 1euro anul trecut).Am auzit de la un amic ca a bagat mai ieftin la Salonic,undeva pe drumul spre aeroport,ar fi gpl,dar nu stiu unde.In rest,fara frica,iar drumul te va costa mult mai putin.

                Comment


                • #23
                  baga mare fara grija, asta daca nu ai plecat deja. am facut bucuresti trapani(sicilia) 7500km dus-intors. fara probleme.

                  Comment


                  • #24
                    cred ca omul a fost si a venit de 10 ori pana in grecia si inapoi.. ii de anul trecut topicul..
                    LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                    Enter the Matrix

                    Comment


                    • #25
                      Vreau Un Sfat Pentru Un Drum De Grecia !

                      Am Logan cu GPL si as vrea un sfat cu privire la un drum spre Grecia, tinand cont ca este pentru prima data cand merg spre aceasta tara :
                      1. Unde gasesc statii GPL pe drum.
                      2. Care varianta mi-o recomandati?
                      3. Orice lucru folositor pentru o asemenea excursie!
                      Multumesc, si astept mesajele de la voi!!!

                      Comment


                      • #26
                        Nu folosi detectorul radar in Grecia...amenda e foarte mare si ramai fara placute si masina pentru 60 de zile...parca mai era un topic despre aceasta tema...parca.
                        Pana una alta citeste si aici.
                        Si inarmeaza-te cu rabdare...in Atena cel putin traficul e infernal.
                        Last edited by valeriuciprian; 10 February 2011, 10:31.
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Salut
                          Si eu in vara as vrea sa plec in Grecia ( Thassos) cu masina pe GPL
                          Aici ai cam pe unde gasesti GPL : http://poiplaza.com/index.php?p=mapd...ds&lsts=_LSTS_
                          O zi buna

                          Comment


                          • #28
                            cumpara-ti un gps si toate problemele sunt rezolvate recomand un camino de la sony cu soft actualizat la 2010

                            Comment


                            • #29
                              aveti mare grija daca mergeti prin serbia,sa nu depasiti viteza legala cu peste 50 kmh , ca faceti puscarie

                              Comment


                              • #30
                                GPL gasiti in Bulgaria fara probleme,iar ca pret este aproximativ ca la noi.Am luat si de la firme consacrate si de la tabla ondulata si nu am avut nici o problema.La calitatea benzinei stau insa mai prost ca noi.Si la motorina la fel.Acum sfatul meu este urmatorulaca mergeti pe ruta Sofia,Kulata,Salonic,faceti plinul in Bucuresti,apoi iar faceti plinul pe autostrada inainte de Sofia,aveti acolo si OMV SI LUKOIL,iar inainte de granita cu Grecia,este un oras cam la 15km unde aveti de asemenea OMV si un no name,dar care are gaz bun.Nu era la omv si am bagat de la ei.Daca nu gasiti nici acolo,mai este un Lukoil cu 2 km inainte de granita,dar pe partea opusa sensului de mers.De acolo se baga cind va intoarceti.In Grecia canci gpl,ar fi o pompa pe autostrada Salonic-Atenala la benzinaria SHELL,cam pe linga Paralia,insa era f scump si nu merita efortul,iar alta pompa,mai ieftin era pe linga aeroportul din Salonic(asta pt cei care merg in Halkidiki), eu nu am bagat de acolo,insa cunosc pe cineva care a alimentat.Deci plinul la benzina in Romania,si gaz din Bulgaria.Cu benzina din rezervor va descurcati in Grecia.Un sfat,plecati cu leva la voi.Schimbati in Giurgiu la casele de schimb.Euro nu prea merge prin Bulgaria la benzinarii si magazine,iar daca va primeste va arde la curs f rau.Iar bancomate nu prea sint pe drum.Pt Turcia aceiasi treaba,mai ales ca benzina e f scumpa,cam 8,2 lei,iar gpl-ul cam 4,5 lei.De asemenea te ard rau la curs daca dai valuta,iar cu cardul e riscant sa platesti,pt ca nu merg totdeauna.Sfatul meu,platiti in valuta tarii respective.La turci,este si gpl cam cu 20% mai ieftin,in apropiere de Izmir.Beliti bine ochii si o sa vedeti astala vreo doua statii inainte de izmir,pe ambele parti ale drumului.Este singurul loc de unde am bagat cit de cit mai ieftin acum doi ani.Gpl este peste tot tinind cont de cit costa benzina.Inca ceva f important.Atit in Bulgaria,cit si in Turcia sau Grecia,rezervoarele de gpl sint ingropate ca si cele de benzina,asa ca nu va uitati la peco dupa ele.Alimentarea se face la pompa,ca si la benzina,asa ca uitati-va la pompa potrivita,si nu dupa rezervor,iar faptul ca au gpl scrie pe pancarda cu preturi,asa va dati seama.Sper ca v-am fost de ajutor

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google