As Vrea Sa Plec Cu Masina In Grecia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vezi ca au site. Contactezi proprietarul pe e-mail sau telefonic, negociezi, platesti un avans (solicitat) si aia e.

    Comment


    • Noi am fost pe Lefkada, plaja Kathisma, ne-am cazat la o vila pe plaja (Libre), 60 euro/noapte (30 m de mare, fara masa dar cu bucatarie utilata, acces piscina + sezlonguri pe plaja, parcare) de la 1 Septembrie, am inteles ca in August e undeva la 85-90 euro/noapte.
      Din punct de vedere al plajelor, cele de pe partea vestica ni s-au parut muuult mai spectaculoase decat cele de pe partea estica.
      Attached Files

      Comment


      • Ai te rog un contact de acolo?

        Comment


        • Cauta pe facebook libre cafe sau libre studios

          Comment


          • Nu mai puneti va rog poze cu plaja, ca ma uit la calendar cat mai e pana la vara si ma ia cu dureri in creierii capului.

            Comment


            • mr.K, unde te arunci anu' asta?

              Comment


              • cand ai kinderi sub 5 ani (pe care nu-i intereseaza sa viziteze ruine, au programul lor clar de somn, masa, etc), nu vrei sa faci de mancare si sa speli in concediu ci vrei doar sa stai cu burta la soare si sa bei suc si bere sub umbrar in timp ce tancii se joaca in apa, pe o plaja dintr-un sat izolat, credeti-ma ca all-inclusive e o varianta al nabii de luat in seama

                ps: io de azi am inceput sa calculez si mi-a iesit ca mai am 5 luni pana la concediu...
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Stiu ce zici, insa eu de cand avea 1 an kinderu' si l-am scos din tara, am mers doar unde aveam mic dejun (in ultimii ani, nici atat - selfcaterig la mic dejun). Fara, gatit, spalat si ce mai zici tu. Doar taverne si restaurante. Un alt lucru pe care l-am apreciat la greci, este timpul f. scurt din momentul in care faci comanda si esti servit, indiferent de gradul de ocupare al localului. La noi, trebuie sa ai noroc chior sa te serveasca rapid.
                  Deci se poate chiar f. bine si fara AI, chiar si cu copii mici.
                  AMR...cam 5 luni si la mine.

                  Comment


                  • @CristiZ: https://www.facebook.com/Libre-Cafe-...0333793/about/

                    @Kojak: noi o ducem pe fetita noastra la mare in Grecia si Croatia cu masina de cand avea 3 ani, si am constatat ca cel mai placut a fost cand am mers mai multe familii (2-3) cu copii, si ne-am cazat impreuna intr-un loc unde aveam terasa mare incat sa mancam toti impreuna la amiaza ceea ce gateam la comun, iar seara ieseam toti la restaurant unde alegeam preparate traditionale, locale.

                    @mr.K: am si poze unde nu apare plaja
                    Meteora e usor de vizitat in drum spre Lefkada, doar un ocol mic
                    Attached Files

                    Comment


                    • Originally posted by Kojak View Post
                      mr.K, unde te arunci anu' asta?
                      Grecia. In afara de mare si soare (posibil Lefkada), as vrea sa trec si prin Atena, sa vada si kinderu' cate ceva de pe acolo, nu era nascut inca atunci cand am fost eu cu nevasta.
                      Pacat ca nu e si un circuit pe acolo, voiam sa-l vad pe Rossi pana se retrage. Cel mai accesibil ar fi la Brno la inceputul lui august, doar ca atunci mi se cam termina concediul.
                      Daca ar fi si curse de F1, moto GP in Grecia, as fi fanul lor no.1, mi-as lua si cetatenie.
                      Last edited by mr.K; 31 January 2017, 17:32.

                      Comment


                      • Ce trebuie sa mai stie cineva care merge cu masina din Ro? Cum e cu feribotul, care e traseul cel mai bun prin Bulgaria... Orice informatie m-ar ajuta, n-am mai fost

                        Comment


                        • Pe Lefkada se ajunge prin tunel submarin, nu cu feribot. Despre mersul prin Bulgaria nu stiu sa-ti zic, noi plecand din Cluj am mers prin Serbia-Macedonia

                          Am si eu o intrebare - care e faza cu moderatul comentariilor aici, ca mai devreme am mai postat ceva informatii si tot nu apar? Adevarul e ca pe forumul asta mai am ceva comentarii care sunt in moderare de cateva luni...
                          Last edited by ambvision; 31 January 2017, 18:27. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • As Vrea Sa Plec Cu Masina In Grecia

                            Dar pentru Thasos? Cum e cu feribotul, e ok pe insula pentru prima daca inGrecia?
                            Last edited by CristiZ; 31 January 2017, 18:34.

                            Comment


                            • Acolo am inteles ca e cu feribot, insa eu personal nu am fost cu feribot in Grecia sa-ti pot da detalii, doar in Croatia

                              Comment


                              • Te rog, eventual si o locatie buna

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google