vreau sa imi iau logan... need help

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Am mers eu azi cu un diesel de 85cp si sincer nu ma impresionat, ma asteptam sa ma bage in scaun dar nu sa intamplat

    Comment


    • #17
      Nu e facuta sa te bage in scaun, e masina de drum lung (mergi cu 150 si nu simte nici un efort), urca serpentinele lejer cu 4 persoane si bagaje. Pt. liniute recomand 1,6 16V.

      Comment


      • #18
        nici 16v nu prea e de liniutze....intradevar te baga in scaun un pic dar nu e de liniutze......
        Last edited by 30rdd; 25 November 2007, 20:22.
        JUST ME.....30-rdd......

        Comment


        • #19
          recunosc ca nu am mai condus alta masina pe langa loganul pe care il conduc acum la scoala de soferi , insa imi place foarte mult cum merge si dupa cum am mai citit undeva aici pe forum :" este cel mai ieftin diesel nou "
          For Those About To Ride I Salute You .Hail :paladin: Hail :paladin: Hail :vehicles_ChopperEmo

          Comment


          • #20
            asta asa e ...fa-ti niste calcule si pune in balanta pret, km parcursi intr-un an (cu aproximatie) si consum... vezi la care te incadrezi, daca faci foarte multi >12000 se merita dieselul.

            Originally posted by doio77
            Am mers eu azi cu un diesel de 85cp si sincer nu ma impresionat, ma asteptam sa ma bage in scaun dar nu sa intamplat
            sory ca postez repetat ... dar ce scrie mai sus ma scoate din sarite....
            cred ca tineai piciorul pe pedala de frana sau ai plecat cu fr.de mana trasa. daca nu esti multumit iti recomand sa faci ceva modificari poti sa o duci in 260NM si max 120 cp,motorul e limitat din soft, mai citeste si tu pe aici... apoi sa vb.
            Last edited by andrei; 25 November 2007, 23:56.
            http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

            Comment


            • #21
              imposibil sa nu te bage in scaun. adik si ala de 65 simti ca trage .apai asta de 85 ;) vorba lu' mdi ....cred k aveai frana de mana trasa )
              sigpic

              Comment


              • #22
                Stiu ce vb si chiar nu aveam frana de mana trasa. Dupa ce am mers cu 1.5 85cp m-am suit in ceed 1.4 109cp si acolo chiar te baga in scaun si nu am mers cu nici una sub 3000rpm , deci i-am dat sa vad ce poate fiecare, asa ca mie nu mi se pare cine stie ce dieselul de 85 cp mai am sa merg cu 1.6, 16v sa vad cum se comporta si aia dar nu cred ca o sa fie diferenta mare. Na e tot dacie, poate sa o faca si cu 500cp daca nu face ceva si cu cutia degeaba.

                Comment


                • #23
                  @doio77 - Intre 85 si 109 CP eu zic ca sunt cam multicei in plus pentru kia si nu cred ca mai are rost discutia. Am unu de 85 de CP si iti zic eu ca te baga in scaun daca stii sa conduci. Nu incerc sa te jignesc dar cred ca postul tau legat de cel de 85CP, a fost mai mult asa de plictiseala. Probabil ai stat in dreapta in ambele masini.

                  Comment


                  • #24
                    Nu am stat in dreapta la nici una chiar le-am condus dar se poate sa nu se infiga bine loganul din cauza ca era MCV si nu berlina.

                    Comment


                    • #25
                      Se poate, da. Din pacate eu nu am condus inca niciun MCV si nu stiu cum se comporta.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by doio77
                        Nu am stat in dreapta la nici una chiar le-am condus dar se poate sa nu se infiga bine loganul din cauza ca era MCV si nu berlina.
                        pai MCV-ul e mai lent cu 2 secunde pe demaraj fata de o berlina in cazul motorizarii dci ca sa numai zic de benzina ca e si mai mare adica 4 secunde pentru 1.6 16v

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by doio77
                          Na e tot dacie, poate sa o faca si cu 500cp daca nu face ceva si cu cutia degeaba.
                          Impusca-te si gata !
                          Esti complet dezinformat dpdv tehnic, mai pune si tu mana pe-o carte si fa cateva cornete, ca de citit ... , degeaba te-a dat statu la scoala !

                          Comment


                          • #28
                            Eu unul nu cred in cifrele date de dacia pe situl lor.

                            Comment


                            • #29
                              @doio77, vezi ca ti-am lasat un mesaj la topicul 1,6 16 V .... sper sa-l intelegi.@

                              Comment


                              • #30
                                man daca ai bani de kia iati kia daca nu ia golan ce mai tura vura totul depinde de bani pina una alta,daca ai bani iati passat ce naiba
                                toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google