vreau sa imi iau logan... need help

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by mdi_pro
    ...daca nu esti multumit iti recomand sa faci ceva modificari poti sa o duci in 260NM si max 120 cp,motorul e limitat din soft, mai citeste si tu pe aici... apoi sa vb.
    motorul e asa de limitat de soft ca si alea de 65cp...mai erau unii care voaiu doua chiptuning-uri pe dci65, sa-l duca in 85 de cai si apoi in 110 vezi ca motorul ala de 120cp poate are alte pistoane, alte injectoare, alta turbina, alti cuzineti, etc, la fel cum dci85 e diferit de dci65...asa ca mai usor cu softurile care limiteaza puterea motoarelor si chiptuning-urile care dezlantuie iadul din dieselar...dezlantuie iadul pana ia dracu' motorul dupa care vine raiul pe pamant, liniste totala in motor, toti caii morti, ambreiajul sub cruce, pinioanele cutiei barbierite la "liniute" si planetarele rupte...

    si ca sa raspund omului la strigatul de ajutor, daca nu faci peste 10-12mii de km anua cu masina, si nu vrei s-o tii mai mult de 5-6 ani, nu-ti lua dieselar. parerea mea...
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #32
      mersi csebalyn ... poate nu o sa fac atati km dar vreau sa o pastrez mult timp ca oricum abia in 5 sau 6 ani o platesc .
      P.S: am picat azi la condus cu 22 de puncte ... multe greseli prostesti ... dar pe 15 ianuarie sigur il iau
      For Those About To Ride I Salute You .Hail :paladin: Hail :paladin: Hail :vehicles_ChopperEmo

      Comment


      • #33
        Originally posted by cristi
        mersi csebalyn ... poate nu o sa fac atati km dar vreau sa o pastrez mult timp ca oricum abia in 5 sau 6 ani o platesc .
        P.S: am picat azi la condus cu 22 de puncte ... multe greseli prostesti ... dar pe 15 ianuarie sigur il iau
        cum dracu ai picat cu 22 de puncte ? eu stiam ca la 22 se trece...sau tu ai luat penalizare la traseu de 22 de puncte. daca a doua varianta, intreb din nou: cum mama dracu' ? chiar asa pericol public esti ?
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #34
          sala am luat-o condusul a fost dracovenie mare ... eram in mamaia si inainte de un scuar mi-a zis sa trec pe banda 3 ... si cand am ajuns in dreptul scuarului am incetinit pana in treapta a 2-a ca sa fac virajul si el imi spune :"de ce opresti? eu am zis sa treci pe banda 3 " omul ,ca sa fim drepti , avea dreptate ... dar de acolo m-am "ofilit" + inca o greseala si apoi nu am mai reusit sa ma incadrez bine pt o parcare laterala si am gresit-o ... cu toate ca dupa ce am refacut-o a fost buna tot ma picat cu 22 puncte penalizare ... asta e ... o sa merg sa imi comand loganul si poate pana vine imi iau si carnetul
          For Those About To Ride I Salute You .Hail :paladin: Hail :paladin: Hail :vehicles_ChopperEmo

          Comment


          • #35
            ce sa zic ? neatentia, mama ei... bafta data viitoare ! si ai grija la inceput, mai ales daca mergi singur prin oras...pune portocala in geam si casca bine ochii
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #36
              Trage bine motorul de 85 cp. Am facut un test drive cu MCV 85 cp si trage bine (4 persoane in masina). Cutia de viteze are rapoartele super ok. Cred ca e cea mai reusita cutie de viteze de la Logan. De asemenea stabilitatea e foarte buna la MCV. La berlina cred ca trage si mai bine deoarece e caroseria mai usoara cu aprox. 200 kg. Eu mi-am comandat un prestige. Pe 20 dec. sper sa vina. Toate cele bune, Sarbatori Fericite si Cristi MULTA BAFTA LA EXAMEN !!!

              Comment


              • #37
                uffff....
                eu stau si tot ma uit la posturile astea de pe aici, ca la toate lumea vine masina, numai eu nu stiu nimic de a mea.....ba !!!! ma oftic !!!! mama lor de hoti !!!
                "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul !!"

                Comment


                • #38
                  Originally posted by csebalyn
                  motorul e asa de limitat de soft ca si alea de 65cp...mai erau unii care voaiu doua chiptuning-uri pe dci65, sa-l duca in 85 de cai si apoi in 110 vezi ca motorul ala de 120cp poate are alte pistoane, alte injectoare, alta turbina, alti cuzineti, etc, la fel cum dci85 e diferit de dci65...asa ca mai usor cu softurile care limiteaza puterea motoarelor si chiptuning-urile care dezlantuie iadul din dieselar...dezlantuie iadul pana ia dracu' motorul dupa care vine raiul pe pamant, liniste totala in motor, toti caii morti, ambreiajul sub cruce, pinioanele cutiei barbierite la "liniute" si planetarele rupte...

                  ...
                  aici ai dreptate, e de mancat multa mecanica si electronica pana ajungi sa faci asa ceva......bai baieti daca nu ati inteles pana acum Loganu e masina saracului pasionat de imbunatatiri, in varianta moderna, asta pt ca e o masina ieftina , cu 2000-3000 scoti ceva unt din ea... acum e normal n-o sa concureze la fiabilitate cu altele ce ies din fabrica cu mult mai multi cai putere, insa proprietarul are satsfactia de a avea o masina unica...modificata dupa gustul si cu manuta lui
                  Referitor la berlina de 85 cp e alegerea perfecta, am mai spus pe aici cu riscul de a ma repeta, o suspensie putin mai rigida si o garda mai redusa la sol era ideal.
                  http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by balauron
                    uffff....
                    eu stau si tot ma uit la posturile astea de pe aici, ca la toate lumea vine masina, numai eu nu stiu nimic de a mea.....ba !!!! ma oftic !!!! mama lor de hoti !!!
                    Nu dispera frate,o sa iasa soarele si pe strada ta...
                    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                    Comment


                    • #40
                      merci D-FENS pentru incurajare....
                      am rabufnit si eu ca m-am saturat de "astia" , a trecut deja o luna si jumatate si ei ...nimic !
                      "traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul" )
                      "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul !!"

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by balauron
                        merci D-FENS pentru incurajare....
                        am rabufnit si eu ca m-am saturat de "astia" , a trecut deja o luna si jumatate si ei ...nimic !
                        "traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul" )
                        trage si u de ei suna-i ,insista...ca poate a venit masina ta dar a luato vreo cunostinta ca mai cunosc cazuri....(sunt si pe forum... ..)....numai bine si asteptarea mai mare se transforma intr-o placere si mai mare ...
                        JUST ME.....30-rdd......

                        Comment


                        • #42
                          am tot sunat si degeaba ....
                          spuneti voi, e posibil sa astept de pe 19.10.2007 pana pe 24.12.2007 o masina fabricata in tara ????
                          mai este cineva care a asteptat atat de mult pentru un Logan???
                          "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul !!"

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by balauron
                            am tot sunat si degeaba ....
                            spuneti voi, e posibil sa astept de pe 19.10.2007 pana pe 24.12.2007 o masina fabricata in tara ????
                            mai este cineva care a asteptat atat de mult pentru un Logan???
                            vezi daca sunteti multi care va ingramaditi sa va luati dieselare, in speranta c-o sa mergeti gratis...? sau pe-a ta o sa ti-o aduca din brazilia si-o sa aiba sigla renault sau nissan io pt benzinar am stat fix 7 zile, inca mi-au adus-o cu 2 zile mai repede...
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by csebalyn
                              vezi daca sunteti multi care va ingramaditi sa va luati dieselare, in speranta c-o sa mergeti gratis...? sau pe-a ta o sa ti-o aduca din brazilia si-o sa aiba sigla renault sau nissan io pt benzinar am stat fix 7 zile, inca mi-au adus-o cu 2 zile mai repede...

                              e maxima asta cu mersul gratis...
                              eu nu am ales diesel ca sa merg "moca", ci pentru ca imi place mai mult cum suna motorul diesel decat cel pe benzina....asa cum poate tie iti place mai mult benzinarul asa imi place mie celalalt...."poti sa te c*** in gustul omului ?!" )
                              daca o aduceau din brazilia, cu siguranta ajungea pana acum....
                              Last edited by balauron; 1 December 2007, 03:05.
                              "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul !!"

                              Comment


                              • #45
                                nu fi asa sigur ca de adus de acolo nu cred ca o aduce ca e vb de keltuieliile de transport, pt ce sa plateasca ei alea cand u poti sa mai astepti) ....intelegi u cum sta treaba si pe deasupra ti-am mai zis exista PCR....(pile,cunostinte si relatii)....sfatu meu sari pe ei poti sa ajungi si la amenintari....suna la VC..(vocea clientului)....fa urat ca nu e posibil atata timp eu mi-am luat masina in 4 zile.....asa ca mult noroc...
                                JUST ME.....30-rdd......

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google