vreau sa imi iau logan... need help

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    inca o intrebare

    Fratilor am uitat sa va intreb ceva : cand se fac si cat costa de obicei reviziile la logan ? Am inteles ca sunt din ce in ce mai scumpe pe masura ce trece timpul . Hai , "scuipati" tot ce stiti pe subiect . Salutare
    For Those About To Ride I Salute You .Hail :paladin: Hail :paladin: Hail :vehicles_ChopperEmo

    Comment


    • #47
      Prima rev. se face la 15000,a 2-a la 30000 si asa mai departe.Pe mine prima rev. m-a costat cam 250 lei manopera si consumabile(ulei,filtre si un pic de antigel)
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • #48
        D-fens, omu' are diesel, daca vad eu bine in profilul lui...asa ca reviziile se fac din 10k in 10k, nu din 15k in 15k ca la benzinar.revizia de disel e ceva mai scumpa, pt ca pe langa ulei, filtre aer si ulei, se inlocuieste si filtrul de motorina si trebuie amorsata pompa. in mare, la acelasi nr de km se schimba cam aceleasi subansamble la ambele masini (in plus filtrul de motorina la diesel).
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #49
          balaunar nene eu am asteptat din 7septembrie pana pe 14noiembrie
          si de fapt trebuia sa vina pe 7decembrie )...
          le-am dat un mail la 2saptamani tot timpu gaseam sai intreb ceva si in plus ii intrebam si cand vine masina tot timpu imi dadeau un termen diferit pana cand la ultimu mail miau zis ca sa contactez dealerul , am fost la dealer si el nu ca batman sa stau linistit ma suna cand masina iese din fabricatie ca el primeste zilnic statistica cu ce masini ies din fabricatie , bun... asta se intampla intr-o miercuri , duminica ma duc la bucuresti printre care m-am intalnit si cu loganistii de acolo , ambitionat fiind de ei si de mcv-ul lui Spike luni i-am sunat pe nemernici dupa ce ma dat dintro parte in alta timp de vreo 2ore imi zice una , ca o sa va contactam(in gandul meu clar ma suna de revelion sami zica la multi ani sau ce dracu)le am zis ca vreau sa stiu exact cand e masina in curte la dealer sa nu ma mai duca cu zaharelu , in fine ma impac cu gandul si plec la facultate pe drum ce sa vezi suna telefonu de la VC domnu X contactativa dealerul ptr livrarea masini , pai doamna eu vreau sa stiu cand vine pai masina e deja fabricata si in curte la noi nu mai e dar stati ca revin cu un telefon , ma suna din nou: dupa aproximatiile noastre masina in 30min ajunge la dealer , asa ca sunati-l. Fericire mare nu-mi venea sa cred dai si suna nu raspundea nimeni ba ocupat ba nu raspundea raman si fara baterie la mobil , clar ma duc la dealer m-am dus cand am ajuns se pregateau de inchidere am gasit o doamna mai draguta care a luat facutra a verificat si pac ma programat mi-a zis ca daca vreau so vad e in curte . M-am dus s-o vad cand plin de masini cica vedeti acolo in spate randu 2 a 3a masina aia e a dumneavostra ) asta era intro luni si miercuri am luat masina....
          asa ca succes tuturor ce le asteapta

          sigpic

          Comment


          • #50
            tocmai an dat un mail la VC...
            uffff......dupa calculele mele si dupa data comunicata de dealer ar trebui sa astept vreo 9 saptamani....desi au trecut deja 7 .....
            "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul !!"

            Comment


            • #51
              @balauron Daca nu ma insel am impresia ca am comandat amandoi acelasi tip de masina, aceeasi culoare, acelasi motor... (am vazut semnatura ta si de aia). La mine povestea e in felul urmator: comanda data pe 9 noiembrie urmand ca masina sa vina pe 13 decembrie. Poate ca or sa vina impreuna atata timp cat citeam undeva pe aici ca sunt facute pe serii de culoare si motorizare sau ceva de genu'. Chiar sunt curios la cine o sa vina primul pt ca si eu cam tot 2 saptamani mai am de asteptat
              I don't drive fast...I fly low !!!

              Comment


              • #52
                "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul !!"

                Comment


                • #53
                  balauron si mouseinPAS cati cai putere va-ti comandat? 70 sau 85?
                  For Those About To Ride I Salute You .Hail :paladin: Hail :paladin: Hail :vehicles_ChopperEmo

                  Comment


                  • #54
                    A mea 85 CP. Si mai mult ca sigur si a lui balauron tot atati o sa aiba...zic asta pt ca vad I-ul rosu in semnatura
                    I don't drive fast...I fly low !!!

                    Comment


                    • #55
                      da, asa este ...si eu tot 85 CP am comandat...
                      "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul !!"

                      Comment


                      • #56
                        [QUOTE=csebalyn]D-fens, omu' are diesel, daca vad eu bine in profilul luiQUOTE]
                        Scuze,nu am verificat ce motorizare are,credeam ca e tot pe benzina.
                        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                        Comment


                        • #57
                          Am comandat si eu un diselas de 85CP, Prestige , culoare Gri Comete. Dealerul din Arad mi-a spus ca pe 17 pleaca din fabrica si pe 20 trebuie sa ajunga. Sa-i cred ?

                          Comment


                          • #58
                            Da. Daca pe 17 pleaca din fabrica, pe 20 cred ca o si iei acasa. Face cam o zi, maxim doua pe drum si pe 19 ajunge, pe 20 o pregatesc de livrare si o iei.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #59
                              eu si azi ma minunez si zic sincer ma minunez ptr ca nui credeam pe cei de la dacia capabili , miau livrat masina cu 3saptamani mai devreme... oare cum au reusit au contat mailurile sau ce?

                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                Cred ca ai primit masina altuia...
                                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google