Vreau Sa-mi Cumpar Role! Ce Ma Sfatuiti?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vreau Sa-mi Cumpar Role! Ce Ma Sfatuiti?

    M-am ingrasat cam tare si cred ca 1 ora pe zi in (aproape) fiecare zi cu rolele pe faleza mi-ar face foarte bine . Pe role am mai mers si nu ma prea pricep dar nici nu mi-am julit coatele, sa zicem ca patinez la un nivel aproape mediu... Ce vreau sa-mi spuna cei mai priceputi ca mine:
    - Ce marca/model de role recomandati pentru un utilizator ca mine ? ;
    - Sa-mi iau role pentru un efort fizic moderat sau sa incerc altceva ? ;
    - Am vazut in Real ceva, pot sa incep cu ceva mai ieftin? Ce risc ?
    Va multumesc anticipat pentru eventualele sfaturi/idei!

  • #2
    mai bine spune drept: s-a scumpit benzina pre mult,nu )))

    Comment


    • #3
      Si asta e adevarat, dar nu prea ma vad la 7 dimineata mergand pe role pana la munca... nici nu mai vorbesc sa ma intorc la 7 seara acasa "pedaland" la role ))

      Comment


      • #4
        ai grija sa nu sari peste balustrada de pe faleza ))

        cele mai bune si mai scumpe sunt Rollerblade ...in mare parte cauta ceva cu roti din silicon

        Comment


        • #5
          Ma plimb pe faleza inferioara daca o sa-mi cumpar role... acolo nu am balustrada, ma duc cu gatul direct in garla! Parca nu as incepe cu cele mai scumpe role, incerc sa gasesc un compromis, mai ales ca nu sunt sigur ca o sa patinez prea mult timp...

          Comment


          • #6
            Vezi ca era cineva care vindea role marimea 43 poate il gasesti si te intelegi cu el.
            sigpic

            Comment


            • #7
              Am citit anuntul dar port 41, erau foarte bune la banii pe care-i cerea omul...

              Comment


              • #8
                Vasile....roti de silicon obligatoriu(celelalte fac zgomot)...cu cat sunt mai mari rotile cu atat sunt mai bune.Fetele din Club si-au luat role de la Selgros asta vara.Poze cu rolele gasesti aici.
                Succes la petinat...noi ne bagam azi la un fotbal.
                Last edited by valeriuciprian; 20 January 2011, 08:17.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Multzam pentru pont Valeriu, poate trag maine o tura prin Selgros si Real. Foarte buna ideea cu fotbalul dar eu muncesc la noapte ... si in plus nu cred ca ma vrea nimeni in echipa pentru ca nu am mai fugit demult

                  Comment


                  • #10
                    Te sfatuim sa nu`ti iei role !
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • #11
                      Mai bine ia-ti bicicleta.
                      Faci sport, mai mergi si cu aia in loc de masina pt deplasarile scurte ...
                      Ai doar de castigat.

                      Comment


                      • #12
                        M-am gandit si la bicicleta dar nu am unde sa o tin pentru ca stau la ultimul etaj al blocului... Plus ca ce-mi cumpar eu sigur o sa vrea si consoarta , asa ca prefer rolele pentru ca sunt mai ieftine si mai usor de depozitat (de fapt or sa stea in portbagaj ca multe alte prostii)...

                        Comment


                        • #13
                          Daca ai o suprafata buna de rulare, merge si sa te dai cu rolele. Totul e sa ai pe unde sa te dai ca sa nu te plictisesti facand acelasi drum de 100 de m dus intors o ora (am dat un exemplu)

                          Plusul la bicicleta e ca daca-ti iei un MTB cat de cat bun mergi pe oriunde cu el, pe camp / aratura / forestier / munte, ai mult mai multe optiuni de divertisment.
                          Si faptul ca daca e vreme buna poti sa fugi si la mici cumparaturi cu bicicleta iarasi e un plus.
                          Eu mi-am luat MTB ca sa-mi alerg cainii pe camp, si mi-a placut asa de mult sportul asta incat in toate concediile caram si bicicletele cu noi

                          Comment


                          • #14
                            nu ai multe alternative :
                            1. Nu`ti lua role sub 200 ron perechea .
                            2. Nu lua no name-uri.
                            3. Uita-te sa iti stea perfect in picior si nu lua de buna faptul ca iti zice vanzatorul ca sunt softboot si ca sunt confortabile si flexeaza bine odata cu piciorul , nu e decat abureala si iti rupe gleznele pentru ca nu ofera suport , o sa iti blestemi zilele.
                            4. Iti recomand unele agresive cu gheata turnata , patina sa fie prinsa bine de gheata si sa aibe siret si la glezna cel putin sa aibe clips sa se prinda bine .
                            Agresivele sunt si rezistente la drum varza , pot fi folosite foarte bine ca role fitness si depinzand de tine, iti ofera si o viteza relativ buna de deplasare, lasand la oparte rolele de viteza ,de alea oricum nu ai nevoie.
                            Nu lua RCO , nu lua first bike sau vreun ***** de role pentru ca dai bani degeaba si iti rup si picioarele aiurea .
                            Cel mai bun compromis la care am ajuns eu cand aveam 120 de kile au fost niste role agresive in care piciorul sta foarte fix si suficient de comod pe platforma chiar si lejer legate , se numesc bladerunner , facute de firma rollerblade, sunt un low cost al lor , le-am luat foarte ieftin in iarna anului trecut si merg foarte bine, uitate sa aibe minim abec 5 pe roata cu silicon .
                            Succes !
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • #15
                              Multzam de sfaturi, o sa incept sa ma uit prin magazine, am tot timpul pana se mai incalzeste un pic afara.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google