Vrum, Vrum....Formula 1!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nici eu nu stiu cum se vor descurca cu aceasta criza AUTOINDUSA...
    Din cate am inteles era pregatita de mult mutarea asta, dar suspansul a fost pentru noi consumatori de F1...
    Am inteles ca inca de la inceputul sezonului actual , multi din staful lui Kimi au alergat la Ferarri...stiau ei ceva.
    Asa stiu si eu , ca nu mai trage la masea Kimi...acum am inteles ca are probleme cu spatele.
    Pacat ca nu am vazut festivitatea astazi si ca imediat dupa sfarsitul cursei s-a intrerut transmisia... vroiam sa vad si sa stiu ce s-a intamplat cu masina lui Webber la sfarsit , din ce am auzit ar fi luat foc...
    Fara Semnatura.

    Comment


    • Pai e clasica faza cu Megane dci care ia foc, asa ca de ce nu s-ar purta si la motoarele Renault din F1?
      Chiar sunt curios care se vor descurca mai bine la motoarele mici de viitor din F1. Ferrari, Mercedes nu stiu sa faca motoare mici la masinile de serie pentru ca nu prea folosesc. Va fi o F1 a producatorilor de pocnitori.
      Last edited by mr.K; 22 September 2013, 21:02.

      Comment


      • A avut problema (iar) la cutia de viteze!

        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

        Comment


        • Nope , n-a fost cutia.
          CHRISTIAN HORNER, Team Principal:
          "Mark retired following a water leak about five laps from the end. We tried everything, including short shifting, to get to the end of the race, but we came up just short and the engine overheated within sight of the line."

          Motorul s-a supraincalzit si de-aia a luat foc la sfarsit....pam , pam
          Fara Semnatura.

          Comment


          • Voi ii contestati pe viitorii coechipieri ai scuderiei fara sa luati in calcul cateva aspecte, cum ar fi:

            - de cand este F1 un joc de "echipa", pt a fi necesar ca ce doi sa faca aceasta "echipa"?
            - "un ingamfat si un betiv", amandoi campioni la activ. Priviti in trecut la marile legende ale F1, majoritatea a avut cate o cutuma si, cu toate astea, au scris istorie, cu performantele lor, cu viciile lor, cu iesirile lor.

            F1 nu ar mai fi la fel fara ei. E un sport cu motor, nu balet...

            Sent from my iPhone using Forum Runner
            LOGAN AMBITION 1.6 MPI ... putin nervozat ...sigpic

            Comment


            • Mie frica ca la anul, desi regulamentul se va schimba semnificativ, Red Bull vor avea iar masina cea mai buna, Adrian Newey pare de neoprit, face magii cu aerodinamica.

              Masina Red Bull e atat de buna incat unii au impresia ca Vettel e cel mai bun pilot din toate timpurile

              Asi vrea totusi ca in 2014 sa nu mai vad diferente de 2 secude pe tura ca in Singapore ca deja e prea mult...

              Poate Ferrari si/sau Mercedes vor avea masina competitiva anul viitor. Daca nu ma las de F1

              Pana atunci nu mai sunt decat 5 victorii Red Bull - urmatoarele 5 curse....

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                Vettel si ... atat.
                Ma bucur pentru Kimi ca va scapa de trotineta Lotus Renault.
                De acord! Dar totusi sper sa nu devina "curva" lui Alonso, precum a fost Massa!

                Originally posted by FastFurious View Post
                Sunt fan FERRARI, dar din pacate nu i-am suportat si nu o sa-i suport pe viitorii coechipieri.O sa vedeti ca nu se vor intelege si va fi un mare dezastru, sper din tot sufletul sa ma insel...........
                Originally posted by mr.K View Post
                Asa cum eu n-am putut sa-l suport pe Schumacher si am ignorat Ferrari pana a venit Kimi.
                Ce depasire pe exterior i-a administrat Kimi azi lui Button...
                Mie mi-au placut atat Raikkonen cat si Schumacher, insa nu l-am suportat pe Alonso niciodata si nici pe Lewis (dar le recunosc meritele).

                Superba depasirea! De cand a revenit, Kimi a facut cateva depasiri spectaculoase, fara KERS & DRS, unele chiar pe exteriorul pistei.

                Originally posted by catalin27182 View Post

                Asi vrea totusi ca in 2014 sa nu mai vad diferente de 2 secude pe tura ca in Singapore ca deja e prea mult...
                De acord, e prea plictisitor. Sezonul 2012 mi-a placut destul de mult, insa 2011 si 2013...

                Comment


                • Asa a facut Newey la toate echipele la care a fost ; a stat 2 ani de acomodare , dupa care urmatorii 5 ani , a stors si ultima picatura de performanta din masina pe care o avea in mana.RB9-le aduce plus valoare nu prin performanta ci prin aerodinamica , generand un Down Force incredibil... (pentru doritori , uite aici torentul cu toata cursa(vreo 5ore))
                  Fara Semnatura.

                  Comment


                  • Eu sper sa ia Kimi titlul anul viitor, sper ca si la constructori sa castige Ferrari! E cam penibil sa fi batut de o echipa cu un motor Renault cand tu te numesti "Ferrari" , doar ca nu prea conteaza motorul in ziua de azi. Cel putin nu puterea sa, ci fiabilitatea, insa aerodinamica face aproape totul.

                    Comment


                    • Sincer ma bucur ca va parasi Raikkonen trotineta aia de Lotus-Renault!

                      Comment


                      • S-a tras cortina. N-am vazut cursa, fiind la munca. Dar se pare ca n-am pierdut mai nimic.
                        Tot Vettel. Sau mai exact spus, tot RBR9.
                        Sper ca Ferrari sa puna la punct o masina care sa-i permita lui Kimi stea aproape de neamt. Si cu punctele pe care le va castiga si Alonso, sa le ia titlul producatorilor de bauturi

                        Comment


                        • Ar cam fi cazul...

                          Comment


                          • Om vedea la anu' desi nu prea cred

                            Anul asta Vettel le-a aratat din nou cum se conduce o masina de F1, RB le-a aratat cum se face cel mai performat sasiu iar Renault le tot arata de cativa ani incoace cum se face un motor.

                            P.S. Mi-a placut teribil cursa de la Monza...cica nu ar avea cai multi motorul Renault

                            Comment


                            • Vetel are valoare! Nu l-a bătut nimeni si cred ca nici sezonul viitor nu va avea adversar.Stiti bine ca a mai fost un RBR pe pista si nu i-a facut fata.Poate Mercedes sa fi ținut pasul cu ei dar uzura pneurilor sau pilotatul agresiv,a facut diferența.Si Piloți Mercedes sunt valorosi. Sa asteptam sezonul următor si vom vedea cine e mai bun.

                              Comment


                              • A mai fost un RBR pe pista dar cum incerca ceva, cum auzea anumite chestii in cască....sau tu ai văzut alte curse?! As vrea sa-l fi văzut in monopostul Mercedes sau Ferrari si pe Alonso in RBR ul lui....)))

                                Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google