Vulcanizare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vulcanizare

    salutare
    trebuie sa-mi schimb+echilibrat anvelopele de vara cu cele de iarna
    imi puteti recomanda o vulcanizare la care ati apelat si ati fost multumiti? eventual ceva preturi
    puteti spune si vulcanizari de care sa ne ferim

  • #2
    la ce zici ca ai de facut, eu zic sa te astepti undeva la 100 ron.O vulcanizare unde am fost multumit e la "Rond Vechi" in CUG.

    Comment


    • #3
      Originally posted by dutzuu View Post
      salutare
      trebuie sa-mi schimb+echilibrat anvelopele de vara cu cele de iarna
      imi puteti recomanda o vulcanizare la care ati apelat si ati fost multumiti? eventual ceva preturi
      puteti spune si vulcanizari de care sa ne ferim
      Pe Canta, vis-a-vis de Plus. 4 gume schimbate+echilibrare= 80-100 lei. Fac treaba buna.
      100 acum+100 primavara=200 lei/an *2 ani=400 lei=4 jante de tabla bune. Tinand cont ca ai si rezerva, raman 3 jante de tabla de achizitionat. Si nu ramane decat sa montezi tu rotile cand ai chef, fara rand la vulcanizare, la primul fulg de zapada, sau invers, cand e cald primavara si nu mai vrei sa mergi pe gumele de iarna. Atat ca e nevoie de spatiu de depozitare suplimentar.
      Last edited by mr.K; 24 November 2010, 11:19.

      Comment


      • #4
        Mi-am astupat un "por" la intersectia Sarariei cu Lascar Catargiu cu 12 lei, dar tot vreau sa merg pe varianta jante separat din iarna asta

        Comment


        • #5
          nu pot intelege ce sunt scorurile astea. Mi se pare mult 100 de lei. IN Botosani m-au costat 55 lei, in Pacani 50 (schimbat vara cu iarna + echilibrare).
          Dacia Logan 1.4 mpi+GPL Tomasetto

          Comment


          • #6
            Toate 4.....?

            Comment


            • #7
              La iesirea din pasajul din Canta, pe dreapta, la a doua vulcanizare, pretul este de 60 ron (demontat, montat, echilibrat) toate cele 4 roti.

              Comment


              • #8
                Originally posted by cris_iasi View Post
                Toate 4.....?
                da, toate patru (inclusiv plumbi si echilibrat). M-am gandit ca in functie de costurile echilibrarii renteaza sau nu achizitia unui al doilea set de jante. Oricum renteaza daca tii masina citiva ani buni, cum intentionez eu.
                Dacia Logan 1.4 mpi+GPL Tomasetto

                Comment


                • #9
                  daca vi la pitesti te costa 7 ron de roata sa iti faca schimbare plus 8 ron de roata echilibrat . Dar cat dai pe drum ajungi chiar mai mult de cat e la tine la iasi
                  STOP ACCIDENTELOR!!!sigpicviata are prioritate

                  Comment


                  • #10
                    e, acu sa nu exageram ...adevarul este ca sunt diferente de pret complet nejustificate.Cum e posibil ca in Iasi sa fie duble preturile fata de judetele invecinate? Si pentru acelasi lucru? Nu mai vorbesc ca acolo au si utilaje mai bune, niste platforme care ridica masinile...la noi mosmondesc cu cricul si dureaza mai mult.
                    Dacia Logan 1.4 mpi+GPL Tomasetto

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Powersteering View Post
                      da, toate patru (inclusiv plumbi si echilibrat). M-am gandit ca in functie de costurile echilibrarii renteaza sau nu achizitia unui al doilea set de jante. Oricum renteaza daca tii masina citiva ani buni, cum intentionez eu.
                      Achizitia unul set de jante in plus renteaza, asa am facut eu. Avand in vedere ca faci operatiunea de 2 ori pe an. Si nici nu mai stai la coada la prima ninsoare, la vulcanizare.

                      Comment


                      • #12
                        Cred ca "m-am trezit" cam tarziu ca sa va anunt, dar asa...just for the record, la Tg Frumos te costa 45 de lei, toate 4. Scos cele de vara, montat cele de iarna, echilibrat si tot tacamul.
                        I don't drive fast...I fly low !!!

                        Comment


                        • #13
                          Recomand un set de de jante separate pt iarna si altul pt vara. Apropo ... la cat timp se mai echilibreaza rotile? (daca e nev de asa ceva?) Eu am de 3 ierni seturi separate si le-am schimat acasa.

                          Comment


                          • #14
                            manopera nu e scumpa, problema e gramajul plumbilor care urca pretul.Daca locul unde se aplica plumbul nu a fost curatat cum trebuie, dupa cca. 1000 km. sigur ai mai pierdut din ei.

                            Comment


                            • #15
                              Niste preturi de 2012? Vreau sa montez niste anvelope pe jante + echilibrat.
                              Am intrebat la autocenter la service-ul ala al lor si mi-au cerut 120 ron in pm.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google