Vyp's Garage - MCV Stepway

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc mult pentru detalii si rabdare. Numai bine.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Comment


    • Eu nu am nici semicarenajele alea si e varianta prestige. Deci o sa ma chinui sa montez carenajele pt ca nu am toate acele suruburi

      Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

      Si cei de la novline la inceputul anului mi-au raspuns ca nu le mai au ca le comandasem de craciun

      Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk
      Last edited by Marius Ile; 27 January 2018, 20:49. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Daca vrei semicarenajele le pod da eu ca stau in cutie. Lasa pe privat un pret daca te intereseaza si povestim. Sincer pe net nici nu stiu daca sunt semicarenaje?
        Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

        Comment


        • Multumesc frumos, dar le vreau complete neaparat. Mai astept

          Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

          Comment


          • Ceva probleme ai intampinat la montarea carenajelor noi sau s-au potrivit la fix?

            Comment


            • La mine s-au potrivit, e stepway si are semicarenaje, am avut si multe prinderi de la ornamentele de aripi. Pe un mcv simplu sigur se potrivesc fara modificari, nu stiu la prindere ce are de fabrica pe masina.
              Astazi am montat oglinda retrovizoare cu oglinda pentru locurile spate(copii).
              Attached Files
              Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

              Comment


              • Ai cumva o poza cu farurile de rusia? Am vazut ca ai scris in topicul cu imbunatatiri.

                Comment


                • Tare oglinda, nu stiam ca este asa ceva pe original, cat a fost?


                  Sent from my iPhone using Tapatalk

                  Comment


                  • Oglinda aia, dacă nu ma înșel vine standard pe lodgy cu 7locuri.

                    sigpic

                    Comment


                    • oglinda - 100ron
                      farurile inca nu am poza, revin zilele urmatoare.
                      Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                      Comment


                      • Originally posted by vyp75 View Post
                        Am inceput sa montam din ce am adunat intre timp: cheder compartiment motor, pres central spate de cauciuc, tavita portbagaj. Am intors roata de rezerva pentru mai mult spatiu de depozitare. In limita timpului continuam. Vreau sa ma apuc de incalziri in scaune dar nu am primit inca si conductele pentru locurile spate, am comanda facuta de 1 luna si ceva.

                        SCHIMB roata de rezerva cu un chit de unflat daca sunt doritori.
                        Felicitri pentru proiecte!! Mi-a plcut foarte mult cu arat cu suspensiile pe aer. O întrebare: unde ai gsit chederul pentru capot?

                        Sent from my NX569J using Tapatalk

                        Originally posted by Ananass View Post
                        Felicitri pentru proiecte!! Mi-a plcut foarte mult cu arat cu suspensiile pe aer. O întrebare: unde ai gsit chederul pentru capot?

                        Sent from my NX569J using Tapatalk
                        Capot*. i cam cât a costat?

                        Sent from my NX569J using Tapatalk
                        Last edited by Ananass; 2 February 2018, 11:30. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Vyp's Garage - MCV Stepway

                          Chederul pentru capota se gaseste la magazinele de piese auto si se monta pe Daciile 1310 la usa. Este in jur de 30-40 lei.


                          Sent from my iPhone using Tapatalk

                          Comment


                          • Multumesc! Scuze pentru scrisul agramatic. Nu sunt atent la autocorect.
                            Last edited by 77sky; 3 February 2018, 23:10.

                            Comment


                            • Originally posted by vyp75 View Post
                              oglinda - 100ron
                              farurile inca nu am poza, revin zilele urmatoare.
                              Acum m-am prins de ce vinzi farurile tale cu tot cu grila calandru pe la olx.
                              Se pare ca inlocuiesti si grila...?

                              Comment


                              • Vreau sa fac ceva tuning daca reusesc si nu vreau sa o stric pe asta care e de prestige, incerc sa caut una mai simpla care sa o modific, saptamana viitoare vreau sa achizitionez o grila.
                                Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google