Vyp's Garage - MCV Stepway

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Acel cheder la motor este celebrul cheder de usa de Dacie?

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

    Comment


    • #62
      Originally posted by SoNyKeL View Post
      Cablurile de la o lampa la alta pe unde leai trecut? Cum ai decupat, cu cutter sau ceva unealta electrica?
      Am coborat cablu pe dupa mocheta din spatele la stop si pe sub plasticul ala din buza portbagaj, merge trecut pe sub el fara sa il desfaci sau mai e varianta sa trecu cu el pe deasupra pe la tapiteria plafon da e mai usor pe jos, desfaci doar piulitele ce tin mocheta pe spatele la stopuri si tragi putin de ea si cedeaza fara sa mai desfaci nimica, de taiat am facut un sablon la gaura din stangs pe un carton, am marcat pe plastic forma si am taiat cu cuterul, merge relativ usor, ai si o dunga daca pipai pe spatele la plasticul ce tine lampa la circa 3cm catre stop sa o folosesti ca model sa iasa amandoua identice.

      Originally posted by t1b1m View Post
      Acel cheder la motor este celebrul cheder de usa de Dacie?

      Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
      buna, eu il am de pe un model mai vechi de renault, merge de dacia si de multe alte masini mai vechi ca am, de unde ai ocazia sa iesi mai ieftin sau moca, ideea e sa fie chederul in lateralul santului de fixare, putin strans cu patentul din loc in loc si gata.
      Last edited by vyp75; 28 October 2017, 12:30. Reason: Automerged Doublepost
      Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

      Comment


      • #63
        Multumesc mult, cu sablonul imi era clar, dar nu stiam pe unde sa trag cablul, si cum sa ma asigur ca o pun fix la fel, daca zici ca am un plastic ce il pot lua ca reper perfect. Eu vroiam sa ma complic sa demontez plasticele sa le lipesc unul de altul ca sa pot sa aliniez perfect gaurile. Mersi mult pentru sfaturi.

        Mult succes la modificari.

        sigpic

        Comment


        • #64
          Este o dunga proeminenta de 3-4mm verticala, se simte la deget si e usor, in 5 minute am trasat locul.
          Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

          Comment


          • #65
            Buna.Sa ne spui cand ai montat pasajele de plastic pe rotile din spate,cum se potrivesc.Eu am un sandero stepway si vreau sa achizitionez o pereche dar inca nu am gasit pe nimeni care sa fi montat asa ceva de la novline.

            Comment


            • #66
              Intrebare offtopic:
              Cumparati de la Novline ("Original") sau Novline Romania? Pentru ca am facut o comanda online pe site-ul pt Romania in aprilie si dupa emailuri de confirmare ... inca mai astept.

              Comment


              • #67
                Romania si au venit dupa 3 saptamani.
                Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                Comment


                • #68
                  Montat carenaj scaun pasager, ne pregatim de modificare suspensie.
                  Attached Files
                  Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                  Comment


                  • #69
                    Felicitari pt toata munca depusa ! Chiar nu avea carenaj la scaunul pasagerului ? Pacat ca asa inteleg cei de la Dacia sa-si respecte clientii si sa faca economie . Mult succes in continuare cu proiectul !

                    Trimis de pe al meu HUAWEI Y625-U51 folosind Tapatalk

                    Comment


                    • #70
                      Noutati......
                      Attached Files
                      Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                      Comment


                      • #71
                        Abia astept continuarea

                        Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                        Comment


                        • #72
                          Si eu vreau sa o vad cat mai repede coborata, am inceput lucrul la ea, momentan laviteaza pe butuci. Asternem pe hartie traseu conducte, traseu fire, pozitie elemente, necesar adaptari.............
                          Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                          Comment


                          • #73
                            Cu prima ocazie vreau sa o vad live daca se poate

                            Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                            Comment


                            • #74
                              Montat conducte incalzire si la mine....
                              Attached Files
                              Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                              Comment


                              • #75
                                Salut. Inteleg ca nu ai montat carenajele rotilor spate? Daca da sunt curios cum au venit si cum ai procedat. As vrea sa montez si eu pana vine zapada, ca doar pt asta le iau. Am gasit aripioarele alea din fata rotilor pe un mcv normal, dar prinderile ma cam deruteaza...

                                Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google