Wastegate, Acum Home Made

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si la cei fara resoftare de ce n-ar merge?

    Comment


    • Ami poate spune cineva cum se monteaza,unde se leaga ceasul de boost?
      1.6 16V

      Comment


      • nu am mai fost prezent de mult pe aici.
        crististreulea cred ca am un soft mai ciudat. mi se aprinde eroarea dar nu imi da in nas masina merge ok in continuare.sunt curios daca o sa mai faca bine fata presiunii turbina dupa ce pun intercoolerul cu tubulatura cu tot..
        turbo makes torque and torque makes fun

        LowGun-ul meu:http://www.loganclub.ro/forum/lowgun...?t=2081&page=5

        Comment


        • vily pisica: cei care au resoftare au debitul de combustibil marit. nu a zis nimeni ca nu merge, doar ca efectul e mai mare la cei cu resoftare.
          noyz: odata ce pui tubulatura, presiunea la intrarea in motor va fi mai mica putin. dar tare cred ca senzorul de presiune este pozitionat la iesirea din turbina.
          posibil sa ai soft de prin cimitire, de prin tufe, dupa blocurile gri :P
          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

          Comment


          • Multumesc Cristi de lamurire.Vroiam sa stiu daca o resoftare care stiu c-o ai la motorul tau combinata cu o modificare a tijei wastegate plus motorina buna[gen efix,alto,sprint]ar avea ceva efecte?Pozitive sau negative.

            Comment


            • efecte negative: consum crescut
              efecte pozitive: hell yeah! o sa simti cum zboara

              cand zic consum crescut, nu e de vina masina, wastegate, resoftare sau motorina. vinovatul este strict soferul care nu se mai poate abtine sa nu-i de-a blana
              Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

              Comment


              • Multumesc de lamuriri Cristi!Am de cind s-o resoftez ptr. un demaraj mai bun la depasiri.Oricum de dat peste cap cu ea m-am dat si fara remapare.M-am linistit de atunci.

                Comment


                • Nu stiu cum de ai avut acces la tija respectiva ca eu pur si simplu n-am pe unde sa bag mana sa fac treaba,am impresia ca in tutorial e putin altfel pozitionata tija la loganul respectiv....

                  Comment


                  • tija respectiva fara mai multa motorina , adica resoftare nu prea are niciun efect .
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • Sfatul meu, poate ca sunt nou pe aici, dar din propria experienta va sugerez sa nu umblati la tija wastgate fara a mari mai intai injectia de motorina prin remapare si sa mai puneti si un tuning box si apoi sa mariti presiunea mecanic, dar trebuie sa treceti si pe la un tester, pentru a fi siguri ca amestecul aer - carburant este cel potrivit. oO singura tura este de ajuns, deoarece riscati sa sparge-ti furtunul de la turbo!
                      sigpic
                      http://www.loganclub.ro/forum/b_83_d...uy-t30810.html

                      Comment


                      • uite presiune la mine. am 1.5 care a fost de 70 cp.
                        http://www.youtube.com/watch?v=mlKSIxK0Vjw
                        sigpic
                        http://www.loganclub.ro/forum/b_83_d...uy-t30810.html

                        Comment


                        • colegu sa inteleg ca ai umblat la tija dupa ce ai remapato?
                          da-mi mai multe detalii in PM
                          Last edited by crististreulea; 11 March 2011, 11:23.

                          Comment


                          • Nu pe PM ci aici ca si eu sunt interesat.
                            Cum vine aia "va sugerez sa nu umblati la tija wastgate fara a mari mai intai injectia de motorina prin remapare si sa mai puneti si un tuning box si apoi sa mariti presiunea mecanic"?
                            Daca ai facut remapare dece iti mai trebuie si tuning-box? Crezi ca o sa ai mai multa putere??
                            Last edited by X@by; 11 March 2011, 12:59.
                            I HAVE A !sigpic
                            fara linkuri externe in semnatura

                            Comment


                            • Originally posted by DSL View Post
                              Snu umblati la tija wastgate fara a mari mai intai injectia de motorina prin remapare si sa mai puneti si un tuning box
                              si alte harti si tuning box? bravo ... )
                              sigpicMy ride

                              Comment


                              • Originally posted by DSL View Post
                                uite presiune la mine. am 1.5 care a fost de 70 cp.
                                http://www.youtube.com/watch?v=mlKSIxK0Vjw
                                unde ai 1.5 ?
                                ca mai sus de 1.2 nu vad sa se duca .
                                Sa nu mai vorbim de ceasurile astea cu precizie minus 0
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google