Wastegate, Acum Home Made

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Priveste filmuletul lui Cristi de din primul post al treadului,si o sa te lamuresti.

    Comment


    • #62
      am dat 3 spire cum mi s-a spus i-am dat 1,2,3 4800 de rpm i-am dat 4 a nu se aprinde nici un bec dar fum tot iese daca bag piciorul in pedala dintr-o data daca o calc progresiv nu mai scoate apropae deloc, in cazul asta ce fac? va multumescsi LA MULTI ANI
      sigpic

      Broker de asigurari DESTINE

      Comment


      • #63
        sa mai dai la spire .
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #64
          Salutare si LA MULȚI ANI,eventual mai dai cate o spiră după care mergi si îi faci probă după fiecare spiră ca să nu apară surprize.Oricum ai face tot va scoate putin fum când îi dai mai brusc,aia n-ai cum să elimini detot la nici o masină.E clar că s-a mai ameliorat situatia după cele trei spire si nu mai fumegă asa tare,dar cand îi dai mai brusc tot nu apucă să-ți ardă toată motorina si câtu-și de puțin dar tot îți va fumega.Baftă

          Comment


          • #65
            deci pana la urma nu are rost sa-i mai dau si sa risc mai bine o lasa cum e
            sigpic

            Broker de asigurari DESTINE

            Comment


            • #66
              orice diesel, chiar si nou, scoate fum la accelerarile bruste. exact cum ai spus, la accelerarile progresive ai scapat de fum, deci e ok. ideea e ca nu mergi blana si numai blana, de obicei conduci normal, asa ca ai scapat de fum.
              Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

              Comment


              • #67
                la ce drumuri au fost in ultimele zile, nu i-am mai dat, iar acum am impresia ca nu mai trage )
                sigpic

                Broker de asigurari DESTINE

                Comment


                • #68
                  Cam cu cat creste puterea(hp)la un dCI de 70 metoda aceasta?
                  E sigura pentru motor?
                  Last edited by CataLOL; 10 January 2010, 02:23. Reason: Automerged Doublepost
                  1.6 16V

                  Comment


                  • #69
                    cu cat vrei sa creasca ?)
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • #70
                      aprox 2-3 cai
                      Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                      Comment


                      • #71
                        Am facut si eu reglajul merge ok, e vesela tare
                        Last edited by crististreulea; 12 January 2010, 16:15. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • #72
                          Sunt buni si aia 2-3 cai frumosi
                          DAr stie cineva unde pot gasi un radiator de intercooler mai mare?
                          1.6 16V

                          Comment


                          • #73
                            iti comand eu daca vrei ...
                            60 lire + 20-30 transportul
                            Attached Files
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • #74
                              traseu pentru intercooler nu poti face comanda ?
                              God is my copilot

                              Comment


                              • #75
                                traseul... adica tevi si furtune ? daca stii ce coturi iti trebuie , dimensiuni etc... se rezolva ... in rest nu prea vad cum,pentru ca nu exista ceva anume pentru logan dci
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google