Xenon Cu Lupa Sau Xenon H4?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Xenon Cu Lupa Sau Xenon H4?

    as vrea sa va dati cu parerea si sa imi spuneti care cea mai buna alegere: proiector bixenon ce se monteaza in far sau kit bixenon H4?
    Attached Files
    senz

  • #2
    proiector xenon cu lupa sau bixenon H4?

    as vrea sa va dati cu parerea si sa imi spuneti care cea mai buna alegere: proiector bixenon ce se monteaza in far sau kit bixenon H4? o alternativa buna proiectoarele?
    senz

    Comment


    • #3
      Interesant kitul cu lupa, n-am mai vazut pana acum asa ceva. Cum se monteaza, trebuie taiat farul? Daca pozitia sursei de lumina este modificata fata de becul standard, reflectorul farului nu-si mai face treaba ca lumea. Sau kitul cu lupa nu foloseste reflectorul?

      Cat despre kit-urile xenon cu becuri H4, personal am avut experiente neplacute, de la reglajul dificil pana la faptul ca dupa cateva luni s-au ars becurile. Pana la urma le-am dat jos si mi-am lat o pereche de Philips Premium H4.
      sigpic
      ^Logan turbat (WIP)^

      Comment


      • #4
        Eu n-am avut probleme cu H4 care le-am avut eu pe masina,le-am tinut 7 luni si nici cea mai mica problema,decat ca vedeam prea bine.
        Cat despre kitul ala nu am vazut pana acum niciodata dar arata interesant,sunt curios cum e cu montaju.
        1 point 6 litre 8 vsigpic

        Comment


        • #5
          kitul cu lupa se gaseste la cei de pe BLUEXENON. sunt de 2 tipuri: 35w si 55w. acolo se gaseste si instructiuni pt montaj. astept in continuare parerile.
          senz

          Comment


          • #6
            Pai atunci eu as merge pe kitul H4 cu lupa,focalizeaza mai bine-----> nu te mai injura nimeni din fata. Si as merge pe varianta 55 w.
            1 point 6 litre 8 vsigpic

            Comment


            • #7
              e mare diferenta dintre 35W si 55W? Eu as vrea sa imi iau asa ceva dar nu stiu daca merita cele de 55W. Am aflat ca nu prea se diferentiaza unele de altele.
              senz

              Comment


              • #8
                Eu am vazut la cineva zilele trecute un set de 35w aprinse si am vazut diferenta intre alea si ale mele care le aveam inainte de 55w,nu erau puse pe lupa,era pe far normal,dar da se vede diferenta,nu foarte mare dar oricum,mie mi se pare ca bat mai puternic cele de 55,e si normal si daca te iei doar dupa cifre. Banuiesc eu ca depinde si de firma.
                1 point 6 litre 8 vsigpic

                Comment


                • #9
                  interesanta chestie eu acum am o intrebare
                  am urmarit instructiunile de montaj pe situl lor problema e cu gropile de la noi nu o sa vibreze blocu acela cu lupa ? nu se slabeste in timp, rezista farul ( suportii oglinzii din interiorul farului) ....oricum tentanta oferta...
                  ...am fost maine voi fi ieri cine sunt eu ?...
                  YO2MKL
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    eu am montat bixenon h4 6000k si sint foarte multumit. noaptea vad ca si ziua. in plus am inteles ca sint mult mai rezistente decit cele cu lupa

                    Comment


                    • #11
                      subiectul este dezbatut deja si se poate continua aici
                      "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                      Comment


                      • #12
                        eu unu sincer nu am mai vazut asa ceva ,iar parerea mea este ca arata nasol zici ca este broasca ),
                        on topic:trebuie sa vedem cum bate ca sa ne dam cu pararea.bafta
                        Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by VanDiesel View Post
                          subiectul este dezbatut deja si se poate continua aici
                          ceea ce s-a vb in alte parti era despre blocuri optice cu lupe, nu asa cum sunt aici, lupe aditionale. fii atent!
                          senz

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by wildserb View Post
                            interesanta chestie eu acum am o intrebare
                            am urmarit instructiunile de montaj pe situl lor problema e cu gropile de la noi nu o sa vibreze blocu acela cu lupa ? nu se slabeste in timp, rezista farul ( suportii oglinzii din interiorul farului) ....oricum tentanta oferta...
                            ai dreptate! pe site, la instructiunile de montare am dedus ca lupele ar fi din mult metal, ceea ce face sa se rupa blocul.

                            am vazut si unele de la HELLA, dar is prea scumpe si trebuie cumva..."ascunse" suruburile de fixare. Aa...si sa nu uit, sunt cu mult mai scumpe astea de la HELLA(aprox 540 dolari).
                            Attached Files
                            senz

                            Comment


                            • #15
                              io ma gandesc la altceva, poate nu is din metal, or fi din plastic, dar tot ramana conform pozei cu dimensiunile de pe site-ul lor, 10 cm de la prinderea de far atarnand in far si cu diametrul la lupa de 8 cm...mai ales la cei ce au suspensia schimbata, si e mai rigida masina, in gropile patriei....mai bine tind spre bixenon, ca e numai becul in far, nu ceva de dimensiunile enumerate mai sus atarnand in far. la sectiunea galerie foto de pe site, am vazut ca numai la logan atarna asa de mult liber in far, la celelalte masini vazandu-se numai lupa, restul fiind incastrat in far...
                              si inca ceva, daca trebuie desfacut farul pentru montaj, ca altfel nu vad cum sa bage 8 cm diametru lupei pe nicaieri, nu ma intereseaza, as face orice dar nu desfacerea farului
                              Last edited by bolo; 22 February 2009, 15:12.
                              Life is short...play more!
                              http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google