Zgarietura Cheie Asirom

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zgarietura Cheie Asirom

    Mi-am gasit masina zgariata cu cheia.

    am casco la asirom.

    mai trebuie sa merg la politie (sigur gasesc astia faptasu...) sau direct la casco?

  • #2
    te poti duce direct la casco.....
    Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

    Comment


    • #3
      la ei pe site scrie si de politie.
      ai incercat tu asta la asirom?

      la alte societati stiu si eu ca nu trebuie sa te duci la politie.

      aici au call center. odata inregistrata plangerea trebuie sa continui....

      nu prea timp sa mai umblu si la politie.

      Comment


      • #4
        Daca nu cunosti autorul tamponarii/zgarieturii poti sa mergi direct la CASCO (dupa ce ai facut programare telefonica), parerea mea e ca la politie te duci degeaba, mai ales daca e zgariata cu cheia.

        Comment


        • #5
          asta e clar ca ma duc degeaba la politie....chiar daca si-ar da interesu tot nu ar avea ce sa faca.

          faza e ca daca trebuie sa ma mai duc si la politie si la constatare pierd aproape o zi intreaga, si nu prea am timp....

          Comment


          • #6
            Pentru o zgarietura nu are rost sa pierzi vremea pe la politie. Dute direct la casco si vezi cum sta treaba. Apropo, este si infundata tabla sau doar zgariata?

            Comment


            • #7
              direct la CASCO, o sa dai o declaratie cum ca ti-ai gasit masina avariata , se fac poze la masina, apoi se deschide dosarul...dupa ce o sa primesti nota de constatare, o sa complectezi o cerere de despagubire unde evident o sa ai nevoie de un cont IBAN ( orice banca ) , asta daca o faci in regie proprie...daca mergi pe service-ul lor nu ai treba cu cererea de despagubire...pentru ca firma de asigurari face viramentul direct la service pentru reparatie
              sigpic
              Experienta in asigurari de peste 5 ani.

              Comment


              • #8
                Trebuie sa mergi doar la asigurator, cel putin asa a fost in cazul meu. Dar sincer nu am stat sa pierd timpul pe forum sa pun intrebari. Am ales sa merg direct la ei, am completat formularele si in juma` de ora am iesit pe usa sa duc masina in service.
                Tu mai pierde timpul pe forum, ca sigur nu vei avea timp sa rezolvi masina. Tind sa cred ca defapt tu ti-ai zgariat-o sau vrei sa o zgarii ca sa o poti re-vopsi.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Razvy View Post
                  Trebuie sa mergi doar la asigurator, cel putin asa a fost in cazul meu. Dar sincer nu am stat sa pierd timpul pe forum sa pun intrebari. Am ales sa merg direct la ei, am completat formularele si in juma` de ora am iesit pe usa sa duc masina in service.
                  Tu mai pierde timpul pe forum, ca sigur nu vei avea timp sa rezolvi masina. Tind sa cred ca defapt tu ti-ai zgariat-o sau vrei sa o zgarii ca sa o poti re-vopsi.

                  frate ti-am cerut sa mi-o vopsesti tu?

                  eu am patit odata cu casco ma trimis la politie, sa iau o foaie de vandalism(aia abia asteapta sa mai aiba inca un dosar nerezolvat....), pe urma inapoi la asigurator. efectiv am pierdut o zi intreaga.

                  unii chiar au treaba ziua, nu ca altii stau si o freaca.....

                  sa scriu aici imi ia fix un minut, nu o zi intreaga...

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Danyell View Post
                    ... Apropo, este si infundata tabla sau doar zgariata?
                    Erau bune si niste poze...
                    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Razvy View Post
                      Trebuie sa mergi doar la asigurator, cel putin asa a fost in cazul meu. Dar sincer nu am stat sa pierd timpul pe forum sa pun intrebari. Am ales sa merg direct la ei, am completat formularele si in juma` de ora am iesit pe usa sa duc masina in service.
                      Tu mai pierde timpul pe forum, ca sigur nu vei avea timp sa rezolvi masina. Tind sa cred ca defapt tu ti-ai zgariat-o sau vrei sa o zgarii ca sa o poti re-vopsi.
                      e treaba omului daca si-a zgariat-o singur sau daca a gasit-o asa in parcare.a zgariat masina ta sau care e problema?e masina lui si poate sa joace si o hora pe ea daca vrea.baiatul a pus o intrebare,nu a dat cu parul.eu am zgariat-o pe a mea si am facut-o pe casco.e vreo problema?

                      Comment


                      • #12
                        Leopardu : mai bine ii raspundeai la intrebare lui @alan42 decat sa critici pe altii si sa sari de c*r in sus..

                        Comment


                        • #13
                          E o probelma...

                          Chiar daca suntem colegi...e o problema: sincer nu prea imi convine ca din astfel de "descurcari" imi creste mie pretul la Casco.
                          Unii fraudeaza si altii platesc, ti se pare corect? Extrapolam putin si ne lamurim de ce merge tara asta asa de "bine".
                          Pentru initiatorul topicului: e suficient sa mergi doar la asigurator, declaratii, constatari, hartii...se va rezolva. Asirom e cat de cat corect.
                          Totusi ar fi bine sa faci si chestia cu politia, poate mai reducem din vandali sau din fraude...alea de le platesc astia mai putin descurcareti.

                          Comment


                          • #14
                            Cum sunt unii domne. Omu a intrebat frumos, scurt si la obiect, si s-au trezit unii sa faca pe detectivi pe aici "ca ba tu ti-ai zgariat masina si vrei sa o vopsesti.." si daca ar fi asa nu are importanta putea fi oricine. Masina e zgariata si trebuie reparata.

                            Dute direct la casco.
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              S-o fi dus deja la asigurator.
                              Cei care au probleme asemanatoare, mergeti direct la asiguratorul unde aveti CASCO. Dar numai daca polita voastra acopera si vandalismul.
                              Altfel, mergeti degeaba.
                              Groupama, unde am eu CASCO are vreo 5 niveluri de acoperire pentru politele CASCO, Mini, Midi, Grand, Total si Total Plus.


                              Vandalism, riscuri civile, daune produse de autori necunoscuţi , se acopera abia de la Total.

                              De aia am preferat sa inchei pe Total.
                              Alege Asigurarea RCA obligatorie de la Groupama si esti asigurat in 46 de tari! ✓ Plati online ✓ Operatiuni de la distanta ✓ Oferte avantajoase

                              si dati click pe COMPARA VARIANTELE.

                              Nu stiu cum e la Asirom.
                              Last edited by mr.K; 26 September 2012, 15:48.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google