zgarieturi!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • zgarieturi!!!

    sall all!!
    am gasit masina intr-o dimineata cu 2 zgarieturi facute de un binevoitor pe portiera soferului facute cu cheia!!daca stiti ce tre sa fac si cam cat m-ar costa !!
    am casco dar parca nu prea l-as da pe 2 zgarieturi!
    multumesc

  • #2
    primu lucru: gaseste-l pe cel care a facut asta si leaga-l dupa masina ;) ......al doilea lucru mai bine te duci in service ...dak nu folosesti casco dai din buzunar ...asta e nu esti singurul ;)
    sigpic

    Comment


    • #3
      incearca un polish..sau cu un creion corector
      sigpic

      Comment


      • #4
        ya ! ya! good idea ! ;) u are smart :P unic ) ce culoare e golanu ?
        sigpic

        Comment


        • #5
          rosu passion

          Comment


          • #6
            la noi in carrefour.. e un stand plin.. cu asfel de creioane.. numa ca tre sa sti codu culori.. sau culoarea.. si cauti acolo si dak ai noroc poate gasesti culearea care iti trebuie.. eu cel putin am gasit albastru egee...
            sigpic

            Comment


            • #7
              domne da cum sunt creioanele astea? sunt efectiv cu vopsea sa ceva mai solid? daca e zgarietura pana la tabla cum umpli golu ala?
              intreb si eu de curiozitate, n-as vrea sa am nevoie vreodata doamne fereste

              Comment


              • #8
                Originally posted by unic
                la noi in carrefour.. e un stand plin.. cu asfel de creioane.. numa ca tre sa sti codu culori.. sau culoarea.. si cauti acolo si dak ai noroc poate gasesti culearea care iti trebuie.. eu cel putin am gasit albastru egee...
                sa inteleg ca si tu esti patit???
                oricum mersi f mult
                cum ajung in carrefour il caut
                cat de bine acopera zgarietura???

                Comment


                • #9
                  creionu e ca un marker ...dar trebe neaparat sa stii culoarea perfect ca dak nu iese nashpaaaaaa!!!!
                  am un preten care a patit-o
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    pai e impsibil sa nu treaca un nebun cu masina pe langa tine si sai sara o piatra... sa loveasca masina.... eu dupa ce o spal...iau creonu si unde tin minte ca am auzit bufnitura de piatra dau cu ala usor..
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      o sa incerc!
                      mersi inca o data!!!
                      il incerc si va spun!!!

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by CLC
                        daca e zgarietura pana la tabla cum umpli golu ala?
                        Daca zgarietura pana la tabla umpli cu vopsea din creion sau din sticla si peste cateva zile dai cu polish pe suprafata ca sa se uifromizeze.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #13
                          Am luat eu un creion corector de la carrefour....are vopsea in el dar nu e bun....si sa va spun de ce : deci are varful gros si cand dai pe zgaraietura degeaba dai...mai multa vopsea se pune pe langa zgaraietura si nici nu umple zgaraietura bine...e o prostie

                          Comment


                          • #14
                            in tm nu e carfour unde gasesc creioane din astea verde cameleon exista oare ??
                            eu am avut un rahat de pasare vro 10 zile pe capota la spalat sa dat jos cu tot cu vopsea se poate rezolva oare cu acest creion?
                            ...am fost maine voi fi ieri cine sunt eu ?...
                            YO2MKL
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              La cum am vazut eu ca e...nu prea cred ca poti sa rezolvi....doar sa polisezi dupa asta...depinde cat de mare e portiunea....nu pot sa-ti spun sigur

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google