zgarieturi!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by wildserb
    in tm nu e carfour unde gasesc creioane din astea verde cameleon exista oare ??
    Exista si verde cameleon, daca ai drum prin Bucuresti intra in Carrefour si ia un marker, o sa-ti foloseasca.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #17
      salut. am si eu o problema cu vopseaua. am 2 zgarieturi pe usile din dreapta. nu am casco asa ca o sa o fac din buzunar imi spune si mie cineva cam cat ar putea sa ma coste?

      Comment


      • #18
        Si creionu asta nu se sterge apoi? sau se intareste? banuiesc ca nu e bine sa dau peste rugina cu el, mai intai ar trebui sa curat de acolo rugina.
        Nu stiam ca sunt in Romania creioane din astea.
        Am sa-mi mai postez si eu parerile dupa ce iau unu, numa sa nimeresc culoarea care trebe.

        bafta
        Don't touch! Never ever steal
        Unless you're in for the kill

        Comment


        • #19
          Deci cu "cariocile" din Cerrefour m-am lamurit erau vreo 4 tipuri de gri ( mie imi trebue gri platine) si nu stiam de care trebuie in schimb am gasit pe net un produs...Stylo-Retouche de la Renault...poate are cineva "pile" pe la o reprezentanta si ne da si noua niste coduri pentru vopsele...
          Attached Files
          sigpic

          Comment


          • #20
            Originally posted by valenthin
            salut. am si eu o problema cu vopseaua. am 2 zgarieturi pe usile din dreapta. nu am casco asa ca o sa o fac din buzunar imi spune si mie cineva cam cat ar putea sa ma coste?
            daca sunt superficiale,poti folosi un polish bun(3M de exmplu)daca le ai pana in tabla,tre sa faci o vizita la un vopsitor....o sa-ti vopseasca toata usa,i-ti spun din experienta.pretul difera.eu am facut-o la un amic meserias si ma costat 200 ron

            Comment


            • #21
              Originally posted by andrei
              Exista si verde cameleon, daca ai drum prin Bucuresti intra in Carrefour si ia un marker, o sa-ti foloseasca.
              un cod pt verde cameleon ai k o sa rog un prieten sa se duca sa il ia si sa nu ia altceva
              ...am fost maine voi fi ieri cine sunt eu ?...
              YO2MKL
              sigpic

              Comment


              • #22
                Originally posted by wildserb
                un cod pt verde cameleon ai k o sa rog un prieten sa se duca sa il ia si sa nu ia altceva
                Verde CAMELEON - TE51F cod vopsea logan.Sper sa nu te deranjeze ca ti-am raspuns eu....

                Comment


                • #23
                  S-ar putea sa nu fie codul asta pe marker, codurile sunt numai in rateaua Dacia din cate stiu, dar scrie Verde Cameleon pe el.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #24
                    Creioanela din carrefour nu au coduri din cate stiu eu....dar stiu sigur ca scrie pe ele culoarea.

                    Comment


                    • #25
                      pe bara se poate da cu...creion dasta si apoi...un polish? si sa fie like new?
                      deci da, am atins-o
                      Last edited by RSX; 8 November 2007, 14:24.

                      Comment


                      • #26
                        Partea de plastic sau prtea vopsita?
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #27
                          partea vopsita.
                          doar o zagrietura e putintel mai adanca dar nici la aia tot nu se vede plasticul negru

                          Comment


                          • #28
                            S-ar putea sa iasa cu marker + polish la sfarsit.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #29
                              2 intrebari as mai avea:
                              1. marker albastru mineral se gaseste?
                              2. polishul de care trebuie sa fie? pot freca manual zona aia sau trebuie sa ma duc la cineva cu masina de polishat?

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by CLC
                                2 intrebari as mai avea:
                                1. marker albastru mineral se gaseste?
                                2. polishul de care trebuie sa fie? pot freca manual zona aia sau trebuie sa ma duc la cineva cu masina de polishat?
                                se poate si manual eu am avut unrenault19 vro 12 ani il polisam odata la 2 ani nu am fost niciodata la "masina" intotdeauna manual si iesea super..... nu e mare branza...
                                ...am fost maine voi fi ieri cine sunt eu ?...
                                YO2MKL
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google