zgarieturi!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by valenthin
    salut. am si eu o problema cu vopseaua. am 2 zgarieturi pe usile din dreapta. nu am casco asa ca o sa o fac din buzunar imi spune si mie cineva cam cat ar putea sa ma coste?
    vreo 10 bulioane vopsirea integrala a 2 usi
    m-am interesat c a sunt in aceeasi situatoe numai ca am casco

    Comment


    • #32
      Rosu Toreador

      Stie cineva codul culorii Rosu Toreador la Logan? Tot pentru zgarieturi imi trebuie si mie.

      Cei care si-au cumparat creiane corectoare din Carrefour, pot sa ne spuna daca scrie pe ele vreun cod? Daca nu au coduri, cum stii exact ce sa cumperi? Sunt zeci de nuante de rosu, dar numai una e Rosu Toreador. Pentru cine nu stie, Rosu Toreador este un visiniu metalizat.

      Comment


      • #33
        Originally posted by BogdanT
        Stie cineva codul culorii Rosu Toreador la Logan? Tot pentru zgarieturi imi trebuie si mie.

        Cei care si-au cumparat creiane corectoare din Carrefour, pot sa ne spuna daca scrie pe ele vreun cod? Daca nu au coduri, cum stii exact ce sa cumperi? Sunt zeci de nuante de rosu, dar numai una e Rosu Toreador. Pentru cine nu stie, Rosu Toreador este un visiniu metalizat.
        vezi ca e un topic deschis de mine dar inchis de un supermoderator(nu stiu de ce) coduri_vopsea_logan_pt_cine_e_interesat in pagina 2 din aceasta sectiune
        Apropo d-le SUPERMODERATOR,de ce ai inchis acel topic??? in schimb exista 2 topicuri care trateaza aceiasi problema:filtru polen sau habitaclu(ca doar au acelasi scop) Te las pe matale sa vezi care sunt acele 2 topicuri....

        Comment


        • #34
          Unde gasesc codul pt gri perla? Mi-l poate da cineva? Am si eu 2 zgarieturi urate pe care le rezolv pe casco, dar sa am pe viitor creion din acela corector. Ne-ar putea ajuta cineva din Bucuresti daca suntem mai multi.
          No, apoi blana
          Taaaaaci!!! ca nu stii ce-i bine
          ...si nu uita, prietenul bun, la balamuc se cunoaste

          Comment


          • #35
            Codul pentru gri perla e TE01D.

            @crisxx: Threadul a fost inchis pentru ca mai exista si threadul asta.
            Cat despre cele doua threaduri cu Filtru de polen si Filtru de habitaclu, e total diferit unul fata de celalalt, filtrele se pozitioneaza in locuri total diferite.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #36
              Originally posted by lau_swat
              Unde gasesc codul pt gri perla? Mi-l poate da cineva? Am si eu 2 zgarieturi urate pe care le rezolv pe casco, dar sa am pe viitor creion din acela corector. Ne-ar putea ajuta cineva din Bucuresti daca suntem mai multi.
              pt toti cei care cauta codul culorii!!!!!!!!!!
              mergeti in carrefour si exect in locul nde se gasesc markerele ptb retusat se gaseste si un catalog in care iti arata culoarea si codul
              uitati-va bine ca e agatat la capatul raftului.
              eu nu am gasit rosu passion in rest erau de toate

              Comment


              • #37
                Din Carrefour, si costa 10 ron.
                In Buzau nu s-a deschis Carrefour din cate stiu.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #38
                  Am si eu cateva zgarieturi de 1 luna care am zis ca le fac pe casco dar m-am cam razgandit din 2 motive ca tre sa umblu cica dupa nu stiu ce harti si mio mai tin si vreo 2 zile in service pt 4 zgarieturi de o palma.
                  Intrebarea era de unde gasesc creion deasta in Timisoara culoarea albastru mineral , daca a cumparat cineva sa-mi spuna si mie de unde .. Merci

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by andrei View Post
                    Exista si verde cameleon, daca ai drum prin Bucuresti intra in Carrefour si ia un marker, o sa-ti foloseasca.
                    imi cer scuze de off-topic!!!
                    Se mai poate comanda aceasta culoare pentru logan?Pe site nu am vazut aceasta culoare disponibila!

                    Comment


                    • #40
                      Eu am luat din Vitan, marker facut pe comanda pentru albastru mineral ( 35 ron) de la DuPont!Se prepara pe loc cu conditia sa sti codul de vopsea!
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • #41
                        creion

                        Originally posted by zack View Post
                        rosu passion
                        sal,

                        si eu am patit acelasi lucru cu dungile de pe usa ......si am cumparat creion reuts (rosu passion cod 21....) ai grija ESTE TEAPA NU CORESPUNE NUANTA eu am apucat sa dau si acum se vede ca,DRACUU
                        trebuie sa ajung cu ea la un vopsitor ....
                        incearca daca e un polish,RENUNTA LA IDEEA DE CREION CORECTOR DACA VREI ITI TRIMIT SI CEVA POZE SA TE CONVINGI
                        Last edited by crististreulea; 28 March 2008, 12:12.
                        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                        Comment


                        • #42
                          Am fost azi pe la spalatorie si a dat un mapet cu polishu s-au dus zgarieturile mai marunte si au ramas 2 care sunt mai adanci so de unde cumpar carioca deaia in Timisoara albastru mineral

                          Comment


                          • #43
                            Din cate stiu nu exista albastru mineral, sau daca e, prin Timisoara nu prea se gasesc.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #44
                              Si ce alte variante am daca creion deala nu exista albastru mineral. ca am o zgarietura cat palma destul de adanca si mai o ciupitura mai mica.Nu exista nimeni cu albastru mineral care sa fi avut zgarieturi sau ceva ca totusi ai o culoare populara pe logan , daca a fost cineva in situatia mea cum a rezolvat problema fara sa o duca la service ?De mentionat ca am dat cu polish si au iesit cateva zgarieturi mici dar cele 2 mai adanci nu. Poate daca frecam jumate de ora?
                              Last edited by blaze2k; 13 March 2008, 22:09.

                              Comment


                              • #45
                                Mergi in service (Auto Europa de preferat), mergi la vopsitor si ii ceri niste vopsea, vreo 50-100 ml. Dai pe masina cu o pensula foarte subtire si dupa cateva zile dai cu polish.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google