zgarieturi!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    @kobe456:
    Daca tabla e indoita si e sarita vopseaua si mai ai si urme de rugina, singura solutie e s-o bagi in service.
    Costul nu-l poti afla decat in service. In functie de ce trebuie facut la masina, ei pot face un calcul estimativ.
    Computer, did we bring batteries?... Computer?...

    Comment


    • #77
      Caut un "stilou" cu vopsea, albastru mineral (TERNF). In afara de Carrefour unde il mai pot gasi (ma gandesc la o adresa de internet).
      Oare nu e mai buna cea dintr-un spray?
      Multumesc!
      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

      Comment


      • #78
        Pe internet nu stiu adrese...in schimb este in Bucuresti un magazin undeva pe soseaua Mihai Bravu care face carioci sau spray-uri cu vopsea...singura problema este ca tb sa mergi cu masina acolo ca sa iti gasesti culoarea.
        sigpic

        Comment


        • #79
          Originally posted by 77sky View Post
          Caut un "stilou" cu vopsea, albastru mineral (TERNF). In afara de Carrefour unde il mai pot gasi (ma gandesc la o adresa de internet).
          Oare nu e mai buna cea dintr-un spray?
          Multumesc!
          Eu mi-am facut marker pe comanda cu TERNF...la DuPoint..dar merge si daca gasesti Policolor
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • #80
            @kobe456 daca spui ca a ruginit nu mai iese cu nimic..cumpara si tu un creion corector si incerci sa acoperi sa nu se mai vada alb,mai ales daca ai culoare inchisa se vede urat rau!o sa se mai ia dupa multe spalari dar il tii in portbagaj si dai cand e nevoie

            Comment


            • #81
              @kobe456:
              Pune niste poze ca sa putem discuta la concret.
              Computer, did we bring batteries?... Computer?...

              Comment


              • #82
                Zgirieturi pe spoiler in zona

                Pe mine ma intereseaza cum se pot indeparta zgirieturile de pe zona de plastic negru a spolierului facute cu in parcari.

                Comment


                • #83
                  Am vazut la Carrefour niste solutii speciale pentru intretinerea plasticului spoilerelor.
                  Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                  Comment


                  • #84
                    Salut.Am pe capota de la motor niste chestii negre mici(cred ca e ceara de copac sau cam asa ceva) foarte aderente de tabla.Stie cineva cu ce se pot indeparta fara sa afecteze vopseaua?
                    Mersi anticipat.
                    Logan ABS PLUS 1.4 MPI

                    Comment


                    • #85
                      ...cu benzina...cel putin la smoala functioneaza

                      Comment


                      • #86
                        @mihaitanica: creioane corectoare am mai vazut in Auchan, prin alte parti vad ca au cam disparut
                        @optimus: tot acolo am vazut un spray: Asphalt remover (eu m-as uita ce contine inainte sa dau pe masina cu el)

                        Comment


                        • #87
                          Salut.Imi puteti spune va rog daca zgarieturile din poza atasata s-ar duce la un polish?Sau trebuie reparat si revopsita capota.Dupa cum se observa sunt dispuse in cerc,parca ar fi cazut ceva rotund pe capota motor..Intr-adevar daca dau cu degetul..unele agata...dar mi-e teama sa le las asa ..poate da rugina..Zgarieturile sunt in interiorul chenarului negru..
                          Mersi anticipat.
                          Logan ABS PLUS 1.4 MPI

                          Comment


                          • #88
                            rugina nu are cum sa dea. Se vede chitul alb? daca da, nu merge cu polish. Daca nu, ai mari sanse... pune o poza mai din alt unghi si mai deaproape.
                            Toate cele bune...
                            Dacia Logan Prestige, 1.6 16V, gri comet...

                            Comment


                            • #89
                              am o problema mare.....pe o portiune de 10 cm am zeci de zgarieturi...(cred ca sunt ghiare de pisica...)
                              am polisat... au iesit....arata ca noua...acum iar este plin de zgarieturi....ce sa fac?
                              nu o pot parca in alta parte.....
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • #90
                                salutare eu am o astfel de minunatie de zgarietura sfaturi,.....
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google