Zgarieturi Vecin De Parcare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Stai dimineata in masina, sperand ca ai folii, si il filmezi din interior cand deschide usa, poate il prinzi.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #17
      ai vazut prea multe filme..
      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

      Comment


      • #18
        Parcheaza masina foarte aproape de el sa fie nevoit sa intre pe cealalta usa .
        sigpic

        Comment


        • #19
          Adevarat asta cu parcatul cat mai aproape de usa lui.

          Comment


          • #20
            cumpara-i un cheder pentru muchia de la usa

            Comment


            • #21
              Originally posted by igor06 View Post
              Am casco doar ca trebuie sa si dovedesc ca el e faptasul.

              N-am cum sa pun camera din cauza pozitiei apartamentului meu fata de masina. Citisem pe undeva ca îmi trebuie autorizatie pt camera pe domeniul public.
              Pai daca ai casco si mai astepti...
              Plangere la politie pentru distrugere, apoi te duci la casco si deschizi dosarul.
              Nu-ti mai bate tu capul, ca isi bat ceilalti!
              De aceea platesti firma de asigurari, sa le frece ridichea astora!
              Apoi vin hahalerele ca mine si le executa masina pentru o vopsire overprice a portierei tale))

              Comment


              • #22
                Cezar, dar asiguratorul de unde isi recupereaza banii daca vecinul nu recunoaste?

                Comment


                • #23
                  Ce sa recunoasca? Din moment ce tu depui la dosar plangerea facuta, nu te mai intereseaza ce face asiguratorul.

                  Comment


                  • #24
                    Spre exemplu sa-mi creasca polita CASCO anul viitor?

                    P.S. nu cunosc procedurile, de asta intreb

                    Comment


                    • #25
                      Evident, polita creste, asta e o logica a pietei asigurarilor. Eu de exemplu am o dauna totala si asta imi adauga 150 euro pe an la Casco, ca sa nu mai vorbesc de RCA.

                      Comment


                      • #26
                        Pai si ce afacere fac?!
                        Imi repar masina pe banii mei, vecinu continua sa-mi zgarie masina, imi creste si casco si o iau de la capat.

                        Comment


                        • #27
                          Nu iti imagina ca iti creste Casco cu 1000 euro. Eu de ex, in primul an am avut o reparatie la plafon cu factura de 27 milioane, ( imi cazuse o grinda pe masina) , iar Casco in anul ulterior s-a facut mai mic cu 48 euro ( initial trebuia sa scada cu 70) . Deci, cred ca a meritat sa pierd 22 euro cand am platit 27 milioane pe Casco. Oricum, nu afecteaza doar polita, ci si valoarea produsului asigurat, dar asta in cote relativ mici. Din cate stiu, exista niste parametri pe care ei ii respecta, valori si alte cele.

                          Comment


                          • #28
                            Nu toate politele CASCO acopera vandalismul, distrugerile. Vezi ce grad de acoperire are polita ta CASCO.
                            Mergi la inspectorul de daune, deschide dosar si repara masina, da-o naibii de suma cu care iti va creste polita la anul, oricum e mica in comparatie cu valoarea devizului.

                            3 portiere, o aripa si capota fata + o luneta-dosarele mele pe CASCO, timp de 7 ani, toate cu autori necunoscuti/nedovediti, inclusiv mama natura (si nu ma refer la Roxana Ionescu ) care a aruncat o bucata de azbest de pe o cladire fix pe masina mea.
                            Dupa logica ta, trebuia sa platesc din buzunar daunele, ca sa nu imi creasca polita CASCO? Daca raspunsul tau e da, te sfatuiesc sa nu mai platesti CASCO, o faci degeaba.
                            Last edited by mr.K; 28 October 2014, 10:41.

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Pacco View Post
                              Parcheaza masina foarte aproape de el sa fie nevoit sa intre pe cealalta usa .
                              Problema nu este suma adaugata in plus la polita Casco, ci faptul ca o repara degeaba daca vecinul este un capcaun si o sa-i lase urme pe masina in continuare.

                              Delicata situatie...

                              @igor06, fii si tu mai convingator cand vorbesti cu vecinul, pentru ca daca il rogi frumos sa aiba grija cand se urca in masina si el este un dobitoc, e ca si cum i-as explica cainelui meu teorema lui Thales si as avea pretentii ca el s-o aplice.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • #30
                                Tu n-ai caine.
                                If it ain't broke, don't fix it!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google