Zgarieturi Vecin De Parcare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Asta e doar un detaliu si n-are legatura decat cu forma. Fondul este altul.

    Daca spuneam "unui caine" imi sareau dinamovistii in cap, in frunte cu PCH.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • #32
      daca ii blochezi accesu' in masina lu' idiotu ala, n-o sa faci decat sa-l intarati.
      o sa intre prin dreapta dupa care o sa-ti dea cateva lovituri zdravene cu portiera lui stanga in masina, chiar daca lasi 10cm. te trezesti si cu tabla indoita-n plus.
      parcheaz-o si tu oleaca oblic a.i. sa nu mai aiba ala cum sa-ti loveasca masina nici daca deschide portiera la maxim.

      Comment


      • #33
        Originally posted by igor06 View Post
        Cezar, dar asiguratorul de unde isi recupereaza banii daca vecinul nu recunoaste?
        De la vecin. Nu conteaza ce recunoaste sau nu recunoaste, ca nu mai suntem in era romana.
        Vezi daca polita acopera vandalismul. De obicei majoritatea o acopera.
        Cresterea ulterioara va fi foarte mica si merita frecusul lui nea Caisa.
        Problema este ca vecinul va face iar, si atunci ii vei face alta plangere si tot asa.

        Eu as face altfel: eu i-as baga masina in service Tot am casco, sigur am ceva zgariat. Dau cu curul in masina lui si gata.
        Eu asa i-am facut unuia intr-o parcare. M-a enervat nesimtitul ca a parcat pe 2 locuri, asa ca i-am indoit toroapa.
        Last edited by Cezar; 28 October 2014, 12:07. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #34
          daca tot suntem diabolici...ptr. a minimiza pagublele la a ta, fa rost de nite lemne sau si mai bine, tevi metalice lungi cu sectiune circulara sau patrata, dispuse transversal in masina si iesite cu mult in afara gabaritului, scoase pe geam.
          faci niste manevre cu alea...la sanchi si ups, din greseala i-o iei la misto cu tevile alea, vecinului.
          asta e...se mai intampla, nu erai obisnuit cu gabaritu lor.
          gasesti tu un amic care are asa ceva, isi face un gard ceva...eventual iti multumeste ca il ajuti la transport.

          Comment


          • #35
            Nu prea e ok, pt ca RCA-ul nu acopera. N-ai voie sa faci transporturi peste gabaritul troacei
            Eu tot i-as f*te una cu bara spate, fix in portiera, unde se indoaie usor si mie nu imi lasa asa multe pagube. Ba chiar deloc, daca dau incet.

            Musai asigurare la Euroshit. La Carpatica nu-i buna, pt ca astia platesc.
            Sau la Astra... Aia ar fi perfecta!
            Last edited by Cezar; 28 October 2014, 12:18. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #36
              Originally posted by Cezar View Post
              Nu prea e ok, pt ca RCA-ul nu acopera. N-ai voie sa faci transporturi peste gabaritul troacei
              pai legi o batista / carpa la capete sa semnalizezi gabaritu' depasit...se practica

              cu spatele in portiera, merge, asa e, pagubele sunt minime la a ta.
              eventual mai mult impinsa in portiera, nu lovitura/ soc. si musai cu unu' din colturi unde e rezistenta mai mare a spoilerului.

              Comment


              • #37
                Da' un sut direct in portiera aluia nu merge? La plecare, direct din masina ta dai talpa, nici nu se vede.

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Kojak View Post
                  pai legi o batista / carpa la capete sa semnalizezi gabaritu' depasit...se practica

                  cu spatele in portiera, merge, asa e, pagubele sunt minime la a ta.
                  eventual mai mult impinsa in portiera, nu lovitura/ soc. si musai cu unu' din colturi unde e rezistenta mai mare a spoilerului.
                  Nu merge bre, e ilegal. Daca si-au pus multi, nu inseamna ca-i ok.

                  Nea K, iar nu-i ok ce propui. E nasol daca te prinde.
                  Asa, ii poti face si alte porcarii: ii dai cu motorina pr parbriz, cu rahat pe clanta portierei.

                  Comment


                  • #39
                    Un coleg a luat asa un sut in tablarie, n-a putut dovedi nimic.

                    Cel mai simplu e ochi pentru ochi: sa dea la randul lui cu portiera in masina vecinului, pana ramane ala fara vopsea.

                    Comment


                    • #40
                      si cu un sut intra la vandalism si isi face de lucru grav

                      Comment


                      • #41
                        pai si o sa i-o faca si ala zdrente pe al lui.
                        se ajunge pana isi dau foc unu' altuia la cotetze.
                        nasoala situatie, cum spuneam, lasand jtou' la o parte, sa parcheze putin oblic si gata, case closed.

                        Comment


                        • #42
                          Vandalism e doar daca se dovedeste. Cum faci asta? Asa, de curiozitate. CU martori? Fa in asa fel incat sa nu fie martori.

                          Comment


                          • #43
                            Bre, lasati dracului "smecheriile" astea, ca nu-s ok!

                            Comment


                            • #44
                              Daca berbecu' da cu portiera in masina mea si nu ii pot face nimic, dau si eu cu portiera in masina lui, ca nu-mi poate face nimic.
                              Merge asa?

                              Comment


                              • #45
                                Intotdeauna exista oameni si exista animale...
                                Reclamatie la politie, asta este primul pas.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google