[ZGOM] Discutii despre Scartaitul stergatoarelor si nu numai

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by vasile78 View Post
    folosesc stergatoare din Real luate cu 2,7 RON (doivirgulasapte) si sunt super multumit, nu sar, nu fac zgomot, nu lasa urme.
    Aceleasi stergatoare le-am cumparat si eu la acelasi pret, merg brici! Le-am luat si mai mari de 55cm, amandoua, merg perfect. Ma duc sa mai iau, la banii astia e pomana.
    sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

    Comment


    • Nu-s prea mari de 55 cm? nu se incaleca? Eu am luat de 53 si sunt cam la mustata, am vrut si eu sa mai cumpar a doua zi dar nu am mai gasit.

      Comment


      • Sunt foarte bune de 55cm, nu se ating, o sa fac o poza sa vezi.
        sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

        Comment


        • Pozele promise, cu stergatoarele de 55cm montate...
          Attached Files
          sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

          Comment


          • Super stergatoare, am fost azi si mi-am mai cumparat un set , nu stiu cine le fabrica dar sa traiasca si sa fie sanatos

            Comment


            • Salut, a montat cineva stergatoare de 55, respectiv 50 cm? Daca da, puteti sa puneti si niste poze? Multumesc.

              Comment


              • Stergatoare de 55 vezi 2 postari mai sus, postul #1084, din cate stiu din fabrica vine cu stergatoare de 50, deci cam stii cum arata.

                Comment


                • Si mie imi facea zgomot stergatorul din stanga, am schimbat bratele stergatoarelor intre ele(stergatorul din stanga a ramas in stanga, si cel din dreapta in dreapta), si imi facea zgomot in dreapta semn ca bratul stergatorului e de vina.
                  Si atunci am luat o surubenta si am bagat in locul unde vine prins stergatorul si am indreptat unghiul bratului pe geam si nu mai scartie deloc, doar cand e geamul uscat de tot scartie foarte putin, dar nu sare deloc.
                  Sper sa va ajute.
                  p.s Stergatoarele mele au 3 ani(alea originale)

                  Comment


                  • Mi-am luat si eu acu vreo luna stergatoare la oferta din Kaufland.5,5 lei bucata.
                    Prima ploaie..super incantat,niciun zgomot,stergeau perfect.
                    A doua ploaie,crima si pedeapsa ..Acu fac mai urat decat alea pe care le-am avut inainte.
                    Mentionez ca sunt stergatoare aero.
                    Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                    My ride

                    Comment


                    • La mine dupa 1 an si ceva setul original de stergatoare era praf, nu mai stergeau deloc, lasau dare, sareau pe parbriz si faceau o adevarata simfonie. De 1 an si jumatate am stergatoare Champion la ~ 45 lei setul, clasice. Si acum sterg impecabil, fara sa lase dare, fara sa faca niciun zgomot (nici macar daca e uscat parbrizul sau nu are multa apa pe el), sunt foarte multumit de ele. Decat sa dai 10 lei pe 2 panarame de stergatoare mai bine dai o data mai mult dar te tin 2 ani sigur.

                      NU stiu daca e o idee buna sa muti bratele intre ele, cel de la sofer e un pic diferit. Din cate stiu de prin 2007 au schimbat modelul bratelor si sunt mai bune, cei cu masini mai vechi pot sa ia de la dezmembrari 2 brate modelul nou, nu sunt scumpe.
                      '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                      Comment


                      • E foarte bine daca te tine un set de stergatoare 2 ani, de obicei in sezonul rece se strica din cauza ghetii de pe parbriz, daca ai garaj sau rabdare sa dezgheti parbrizul protejezi stergatoarele.
                        Eu prefer totusi sa-mi cumpar 16 (saisprezece) stergatoare la 2.8 lei decat sa cumpar un singur set cu 45 de lei...

                        Comment


                        • Iarna nu ma grabesc, astept sa se dezghete parbrizul si il ajut si eu cu solutii din alea de topesc gheata. Esti constient ca din alea 16 seturi niciunu nu sterge cum sterg astea, mai ales cand sunt noi si au grafit la discretie pe ele ? Nu vad unde e afacerea, cu exceptia cazului in care ti le fura dar avand in vedere ca arata ~ ca cele stock nu cred ca se inghesuie lumea, acum e si de noroc.
                          '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                          Comment


                          • intreaba-l pe @punk cat grafit aveau alea din Kaufland pe ele, te faceai ca porcu daca puneai mana pe ele si totusi dupa 2 zile parca dadeam cu grebla pe parbriz. Te rog sa-ti cumperi un set de stergatoare dinastea ieftine si "proaste" din Real si sa le incerci, te costa numai cat un suc la carciuma. Daca nu o sa fii multumit de raportul pret/calitate eu ma tund zero.

                            Comment


                            • A avut un prieten tot pe Logan stergatoare la 6 lei setul si stiu cum sunt . Initial spui ca dupa 2 zile dadeai cu grebla pe parbriz iar la sfarsit zici ca o sa fiu multumit de ele...?
                              '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                              Comment


                              • Cateva posturi mai sus am scris ca am cumparat din Kaufland stergatoare aero la 5 lei bucata dar dupa 2 zile faceau ca toti dracii, le-am aruncat si mi-am cumparat din Real stergatoare cu 2.8 lei care i-mi par foarte ok. Ce am scris pana acum e foarte clar si cred ca toti au inteles... mai putin dumneata, care cred ca ai un dinte inpotriva mea dupa discutia cu placutele de frana.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google