[ZGOM]Zgomot in usa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [ZGOM]Zgomot in usa

    Sal all!
    Poate s-a mai intalnit cineva cu problema asta si ma lumineaza si pe mine!
    Mi-a luat vantul usa stanga fata si mi-a fortat-o, iar acum, in momentul in care o inchid, in zona finala (aproape de inchidere) pocneste. Atat cat vad pe la balamale, totul pare in ordine. Cred ca s-a dereglat ceva pe la opritor, dar nu pot ajunge fara sa scot panoul usii. Aveti vreo idee?

    Multumesc anticipat

  • #2
    dak e in garantie masina du-te cu ea la service sa ti-o faca, dar nu pomeni de vant, spune-le ca a inceput sa faca asa dintr-o data

    Comment


    • #3
      Trebuie sa te uiti la balama, daca nu cumva s-a miscat de acolo. Daca e in regula balamaua, trebuie desfacuta fata de usa si te uiti ce e pe la incuietoare, daca e ceva in neregula.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        Originally posted by BOGDAN1709
        dak e in garantie masina du-te cu ea la service sa ti-o faca, dar nu pomeni de vant, spune-le ca a inceput sa faca asa dintr-o data
        da, perfect. numa' sa nu se uite aia in usa si sa vada fiare strambe...cum le explici atunci?
        @emilko2003: desfa fata de usa ,cum zice marius, si te uiti ce-i pe-acolo. apoi daca socotesti ca nu esti in stare s-o faci, sau n-ai scule, mergi la un service (nu musai reprezentanta dacia)...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #5
          Deci hai sa imi dau si eu cu parearea(poate o fi buna):P
          La unchimi-o la logan, tot asa ii facea usa cand era pe final sa o inchida, se auzea un troncanit nasol, ceva scartait, si problema venea, de la balamaua, care era prinsa usa,era desprins surubul ala cu cap de torx, la-m strans si gata nu mai face.
          Acum poate si de la tine ii asa, probabil de la vant,sa fi fortat balamaua aia si so destrans surubu!!!
          sigpic

          Comment


          • #6
            Problem

            Am un logan 1.6 Ambition de o luna, am facut 1040 Km, am mers superfinut cu ea (ca pentru rodaj) dar, de vreo saptamana portiera de la sofer trancane (cand merg pe macadam, sau pe orice drum cu denivelari mai pronuntate). M-am uitat la ea pare ok, nu are joc (nici inchisa nici deschisa). As vrea sa stiu daca este cava normal (adica daca toate fac asa), nu vreau sa ma duc la service si sa ma fac de ras pe acolo. A mai avut cineva problema asta, daca da spunetimi si mie cum sa rezolvat.

            Comment


            • #7
              Nu toate loganurile au zgomotul asta in portiera....a mea nu ,,si e ambiance cea mai ieftina....dar majoritatea se pling de aceste zgomote ,cica ar fi de la macaraua geamurilor,ar trebui strinse citeva suruburi si gresate,daca e in garantie mergi la ei ,poate dai de un meserias bun si o rezolva.Cei din service o sa zica prima data ca e ceva normal ,o sa faceti un test pe drum sa auda ei zgomotele etc ,,,,cu vorbe frumoase si putina mita ,,,rezolvi problema ,,macar de o sticla de vin,,asa e la noi la romani nu? Ma contrazice careva ? Bafta

              Comment


              • #8
                O sa trag o fuga pe la ei, dar daca de noua trebuie gresata ... ma cam intristeaza treaba ...

                Comment


                • #9
                  Sigur ai probleme la macaraua geamului. Poti si tu sa desfaci fata de usa si sa strangi suruburile de la macara.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by wizard24 View Post
                    Deci hai sa imi dau si eu cu parearea(poate o fi buna):P
                    La unchimi-o la logan, tot asa ii facea usa cand era pe final sa o inchida, se auzea un troncanit nasol, ceva scartait, si problema venea, de la balamaua, care era prinsa usa,era desprins surubul ala cu cap de torx, la-m strans si gata nu mai face.
                    Acum poate si de la tine ii asa, probabil de la vant,sa fi fortat balamaua aia si so destrans surubu!!!
                    Aceeasi problema am avut-o si eu, si tot la fel am rezolvat-o!
                    Cars don't kill people. People kill people!

                    Comment


                    • #11
                      Emilco - eu cred ca ti-sa slabit opritorul de la usa , vezi ca este cel de la jumatatea usii intre cele doua balamale , si are o fixare pe stalp cu un surub cu cap torx de 40

                      Comment


                      • #12
                        Strange surubu de la balama 100% acolo i buba .

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by daniel76 View Post
                          Emilco - eu cred ca ti-sa slabit opritorul de la usa , vezi ca este cel de la jumatatea usii intre cele doua balamale , si are o fixare pe stalp cu un surub cu cap torx de 40
                          foarte corect sustin acest raspuns

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by RobertR View Post
                            Am un logan 1.6 Ambition de o luna, am facut 1040 Km, am mers superfinut cu ea (ca pentru rodaj) dar, de vreo saptamana portiera de la sofer trancane (cand merg pe macadam, sau pe orice drum cu denivelari mai pronuntate). M-am uitat la ea pare ok, nu are joc (nici inchisa nici deschisa). As vrea sa stiu daca este cava normal (adica daca toate fac asa), nu vreau sa ma duc la service si sa ma fac de ras pe acolo. A mai avut cineva problema asta, daca da spunetimi si mie cum sa rezolvat.
                            Se rezolva prin gresarea broastei-mecanismul de inchidere-a usii.
                            Traiesc in ROMANIA SI ASTA IMI OCUPA TOT TIMPUL !

                            Comment


                            • #15
                              Fratele meu a avut aceeiasi problema la un Laureate. S-a dus la service cu garantia si pana a baut o cafea sa rezolvat si masina. Nu evita service-ul daca ai garantie, nu te costa nimic.
                              Ambition

                              http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google