Zgomot Airbag

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    parerea mea este ca acel zomot este produs de cablajul care alimenteaza air-bagul pasager
    acest cablaj este pe deasupra cutiei de acte si in vibratie vine in contact cu aceasta
    daca incercati si bagati mana pe dedesubt, prin spatele cutiei de acte o sa dati de el

    Comment


    • #17
      mi s-a intamplat sa se desfaca suruburile de prindere a airbag-ului pasager....as ca ai putea sa le verifici dak ai rabdare si putina pricepere
      TAXI M2O

      Comment


      • #18
        Si eu am aceeasi problema..la airbag-ul pasagerului...cand merg subturat , la gropi, pe piatra cubica e foarte deranjant sunetul..! Se aud cum s-ar lovi niste tablite metalice...(metal lovind metal) am fost la service pusese niste burete pe acolo o perioada nu a mai facut...acum mai nou face si cu buretele pus..
        Imi poate zice cineva cum se da jos Airbag-ul de la pasager?! Multumesc..
        My turbo lag, give your MPI, a chance

        Comment


        • #19
          andrei_mircea , exact aceeasi problema am si eu ! a incercat cineva sa bage mana pe dedesubt, dar nu a dat de nimic ! masina o mai am in garantie. cand o sa ma duc la revizie in august, o sa le zic de problema asta si sa o rezolve !

          Comment


          • #20
            ...din cate am inteles eu, pentru a da jos airba-ul de la pasager trebuie dat jos plansa de bord.....akum dak stie cineva o alta metoda....il rog sa posteze - eventual foto ceva (as vrea sa il dau jos sa ii schimb culoarea :P ).
            TAXI M2O

            Comment


            • #21
              Originally posted by cosminel View Post
              Salut,am un zdarnait an spatele capacului de la airbag pasager, probabil este vreo mufa care loveste in ceva. Cum se desface capacul ala sau cum pot rezolva problema fiindca ma inebuneste. Multumesc
              am si eu o problema asemanatoare doar ca este la air-bagul soferului.ma poate ajuta si pe mine cineva?
              sigpic

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google