Zgomot Ciudat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zgomot Ciudat

    Dupa ce opresc masina se aude un zgomot ciudat
    ca niste lovituri intro tabla
    la inceput credeam ca e de la ac,dar si cand nu il folosesc tot se aude dupa ce opresc motorul.

    ce o fi?
    sigpic Alexandria

  • #2
    La logan e ceva obisnuit..
    sigpic

    Comment


    • #3
      Cristi si la mine e la fel si am 1100 km cu masina asta !! Ce dracu o fi ???
      NICKYNICK

      Comment


      • #4
        Nu-mi dau seama exact unde si cum anume se aude acest zgomot...e posibil sa fie evacuarea care se incalzeste iar apoi cand opresti motorul incepe sa-si revina din dilatare!Asta se aude mai ales acum ca sunt temperaturi mai ridicate!Daca e asta stai linistit ca asa fac multe tipuri de masini!
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #5
          Este de la evacuare + niste tabla care este prea aproape de ea
          Si sa stii ca nu face doar cand este foarte cald afara....face si iarna....dar iarna face numai evacuare,,,nu si tabla
          Si eu m-am speriat prima data cand am auzit....asa ca am mers cu masina vreo 3 ore....am bagat-o in garaj ...si am stat langa ea sa vad ce pocneste
          Faza este ca nu toate fac

          Comment


          • #6
            Nu toate...dar suficient de multe alte tipuri de masini incat sa nu fie nevoie sa-ti faci griji pt. asta!
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #7
              Si la mine face asa dar consider ca e normal-evacuarea incinsa se raceste
              If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

              Comment


              • #8
                Asa fac toate masinile se aud niste pocnituri pe sub masina din cauza tobei de esapament
                laureate 1.5l, albastru marin

                Comment


                • #9
                  Atunci cred ca nu e cazul sa imi fac griji
                  sigpic Alexandria

                  Comment


                  • #10
                    Azi mergand pe un drum de tara, am auzit si se aud in stalpul usii din partea soferului niste sunete ciudate, mai bine zis zdrangane ceva acolo.Face urat de tot.Pe asfalt face doar cand mai dau prin gropi.Ce ar putea fii?.Masina are doar 4 lunii de cand am luat.Sunt la al doilea logan si incep sa ma cam satur de cutia asta pe patru rotii numita logan

                    Comment


                    • #11
                      De ce va faceti probleme, daca este in garantie trebuie sa mergeti la service sa reclamati problema

                      Comment


                      • #12
                        Nu are rost sa mergi in service, mai ales pentru asa ceva.Si stiu foarte bine cum merge in service, te paseaza aia de la unul la altu si mai bine te lipsesti

                        Comment


                        • #13
                          Asta mai depinde si unde mergi ,la ce service

                          Comment


                          • #14
                            @ursache: E de la boltul usii sau rola centurii mai mult ca sigur.
                            Si daca tot te-ai saturat de "cutia asta", de ce nu iti iei altceva? Sau cand l-ai luat vroiai fiabilitate de BMW la pret de Dacia?
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #15
                              Nu vreau fiabilitate de bmw, dar la 10.000 euroi pe care i-am dat ma asteptam la mai mult.Intotdeauna mi-au placut lucrurile noi, dar degeaba, trebuie sa ai si noroc de ea.
                              Si ce as putea sa fac la boltul usii sau la rola centurii?Te rog, daca stii.
                              Last edited by crististreulea; 9 November 2008, 14:28.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google