Zgomot Ciudat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Si daca era de la asta nu se auzea tot timpul?
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #32
      La mine se aude aproape mereu cand fac plinul in special cand fac o oprire mai brusca un pic sau e o denivelare ceva se aude exact ca o sticla in care se tot agita lichidul din ea si zgomotul vine din spate deci nu are de unde decat din rezervor

      Comment


      • #33
        Deci revin cu rezolvarea problemei la acel zgomot de balanganit apa in ceva ....Pana la urma asa e cum a zis andrei, era de la lichidul de parbriz(mai aveam un pic pe fundul vasului si de aceea facea acel zgomot la fiecare denivelare)am rezolvat, am completat cu lichid pana la umplerea vasului si totul a revenit la normal!
        gata cu zgomotul enervant :P
        sigpic

        Comment


        • #34
          Salut baieti,
          de cateva zile am observat un zgomot ciudat la roata dreapta fata cand virez maxim stanga...Nu se aude foarte tare,dar o aud! Oare sa fie planetara?Nu am cu ea decat 13.000km nu se vede burduf spart sau alte chestii de genul...

          Comment


          • #35
            @wizard24 de acum incolo nu-ti mai spun nimic .
            Comisare zgomotul este ca o bataie sau doar un pocnet. In primul caz este planetara dar daca se aude incet nu-i problema.
            In al doilea caz asa fac toate masinile cu servodirectie(nu numai Logan).
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • #36
              Ioi cristi sorry , acuma am vazut ca tu zicea-i de lichidul de parbriz si andrei de cel de racire!
              Deci rectific, mersi Cristi pentru pont si andrei mersi la fel pentru pontul cu lichidul de racire(ma-m uitat si acolo si era ok)
              sigpic

              Comment


              • #37
                La logan is multe zgomote .Trebe sa te obisnuiesti cu unele iar cu altele poti sa le combati dar la unele nu prea ai ce face .Sa vezi la mine ce pcneste bordul dimineata la rece cand plec cu ea ,sa vezi ce zdrongane prin bord cand mergi pe drumuri nashpa,sa vezi ce scartaie frana de mana si pedala de frana ,sa vezi ce zgomote prin portiere .Asta e .Mai dati si voi cu vasilina si spreiuri si va mai astupati urechile, mai intoarceti si voi capul si sa vedeti ce buna e dacia.
                Welcome to the Club, We Have Jackets !

                Comment


                • #38
                  Crist :e ca o bataie intrerupta
                  stii cum se aude la masiniile cu planetara varza?Cam asa ceva e si la mn doar ca zgomotul e foarte mic...Eu cum am urechille ascutite,o aud foarte bine!Daca e in garantie,mio schimba?
                  margelatu: stiu cum e cu zgomotul la logan ca nu il am de ieri,dar asta e foarte ciudat...daca era planetara trebuia sa se auda mai tare.o fii ceva rulment...nu stiu
                  Last edited by alex_comisaru; 11 November 2008, 13:48.

                  Comment


                  • #39
                    alex daca e de la planetara atunci trebuie sa ti-o schimbe pe garantie daca aia e de vina(eu asa stiu)!
                    margelatu,pedala de frana si mie mi-a scartait mam dus la ei au uns nu sstiu ce cablu pe sub ea si nu mai face,pacaniturile alea in bord si la mine imi face asa dimineata cand e frig in masina,zici ca am niste pietre pe acolo aruncate dar nici acuma nu stiu de la ce e,tot stau si ma mir(dupa ce se incalzeste in masina nu mai face asa)Dacia te surprinde inca odata
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      @alex_comisaru: E normal daca se aude doar la bracarea maxima a volanului.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #41
                        O fii normal,dar pina acum nu sa auzit nimik.Oricum la revizia de 15.Ooo ii pun sa se uite si la roata

                        Comment


                        • #42
                          Daca se aude ca un pocnet la virare maxima e normal, te poti convinge urcandu-te in orice Logan si testand asta. Daca face in mers e mai grav.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #43
                            Salut ,sunt nou pe aici ,am un logan 1.6mpi ambition din 2007,la fel ca ursache am dorit ca masina sa fie noua, am un zgomot de parca loveste ceva geamul stnga fata cand circul pe drum nasol, geamul nu se misca in cheder ,am sa incerc sa desfac panoul de la usa si de la stalp sa vad despre ce este vorba si probabil de strans suruburi.In rest numai de bine de masina mea consum ok cu efix95 .
                            :vehicles_ChopperEmo:kissroadkill:

                            Comment


                            • #44
                              Eu am sa ma inbolnavesc din cauza masinii astea, citesc pe forumu asta tot ce misca, ma ia durerea de cap si imi dau lacrimile cand ma gandesc ca masina asta o sa faca... "cum face toate" ! Ma astept din clipa in clipa sa tzacane, sa pacane, sa pocneasca, sa vibreze, etc. Si daca nu face "cum face toate" o sa ma duc cu draga de masina in service, sa-i slabeasca niste suruburi sau ce stiu ei sa-i faca si sa fie ca toate celelalte!

                              Comment


                              • #45
                                Salutare din nou ,silviule nu dispera la fel ca si tine am simtit ca inebunesc cand citeam ce spun loganisti ,ce fel de probleme au si dintre toate doar faza cu zdranganitul,altii au spus auzi tu ,"greierasi" ???Dar sa revin ca forumul este de un real ajutor pt.Toti,am venit de la munca si am "bandajat" cu teflon [care se foloseste la inst.De apa etc.]acel plastic ordinar la ambele usi fata am sa incerc sa dau si o poza.Am plecat cu loganul pe un drum neasfaltat unde se manifestau zgumotele ca incepuse usor si la usa mea-surpriza LINISTE IN MASINA !!!!! -SI LE MULTUMESC CLOR CARE MI-AU FOST DE AJUTOR !
                                Cum am mai spus nu am avut si nu doresc sa am alte probleme cu loganul,multa bafta !
                                :vehicles_ChopperEmo:kissroadkill:

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google