Zgomot Ciudat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zgomot Ciudat

    Stiu ca au mai fost cateva thread uri pe tema asta,dar cred ca la mine e putin altfel. Masina e noua,are 2000 km.Sunt momente cand se aude un zgomot din partea dreapta fata, de afara. In anumite pozitii ale acceleratiei nu se mai aude, e totul ok. La fel la drum intins, totul in regula. A mai avut cineva problema asta? Merci.

  • #2
    Zgomotul se aude la ralanti sau in sarcina? Cand o turezi se mai aude?
    Partea dreapta a motorului cand te uiti din fata?
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      Nu,nu la relanti,doar in timpul mersului si numai in anumite pozitii ale acceleratiei.Zgomotul dispare daca apas mai tare acceleratia sau daca o reduc,depinde.In dreapta cum stau la volan.

      Comment


      • #4
        Cornelia am aceasi problema si stau cu ea de un an din cauza comoditatii.
        Numai ca la mine vine din interior
        E nu sunt toate perfecte)
        sigpic
        !

        Comment


        • #5
          Este de la subturarea motorului ca e dci( nu este o problema) tureazal putin mai mult pana schimbi viteza

          Comment


          • #6
            Si la mine se auzea un "zgomot" asemanator dar mai mult cand mergeam pe drumuri putin denivelate si la numite turatii, undeva in mijlocul bordului dar am zis ca "WTF asa face toate" dar am descoperit ca suportul de tabla in care intra mp3 playerul nu era fix si vibra in consola , am rezolvat foarte simplu fixand aces suport. Pana acum 4000 km pe drumurile patriei si nici un alt fel de zgomot enervat.
            sigpic

            Comment


            • #7
              Poate sa fie si ceva ce atinge pe sub capota? Poate ai ceva in usa dreapta?(in buzunar)eu asa am patit.

              Comment


              • #8
                @cornelia: Ar putea fi ceva probleme la cureaua de distributie sau de accesorii.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  Eu de cele mai multe ori aud ca si cum ar zbura bucati de noroi deasupra rotilor din spate sub aripi cum ar veni...Si dupa ce am spalat masina..Era soare nu am avut noroi ...Dar tot suna apropae de fiecare data oare ce sa fie?

                  Comment


                  • #10
                    Nu cred ca e vorba de noroi, aia se aude la toate rotile si iti dai seama usor cand bate noroiul in plasticul ala si nici cum zice Petroman motor subturat. Cornelia zicea ca si daca reduce accelaratia nu se mai aude...Cred ca Andrei are dreptate, sau poate vibreaza ceva...
                    niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                    Comment


                    • #11
                      La postul 3 zice ca daca accelereaza sau reduce nu se mai aude - daca o accelerezi iese de subturatie iar daca o lasi fara sa accelerezi intra in frana de motor si normal sa nu se mai auda(daca ati avea dci vati da seama ...)

                      Comment


                      • #12
                        salut.am si eu o problema cu dci-ul.se aude un zgomot de la aeratorul de sub parbriz.dezaburirea.la mers normal.oare ce o fi ?

                        Comment


                        • #13
                          Salut. Am si eu problema cu zgomotul la loganul meu 1.5 dci 70 cai. Se aude cand masina nu accelereaza (turometrul ramane neclintit). Cred ca este vorba de injectoare si cred ca zgomotul acesta se aude la orici diesel doar ca loganul e cam prost antifonat atat.

                          Comment


                          • #14
                            Am si eu aceeasi problema. Acest zgomot se aude la orice turatie atunci cand nu mai accelerez dar nici nu o las in frana de motor. Nu stiu cum sa explic mai bine dar are o anumita pozitie pedala de acceleratie atunci cand se aude. Daca actionez numai putin acceleratia nu se mai aude.
                            tema, ideea si morala este banii
                            banii este fericire restu' tot e amagire

                            Comment


                            • #15
                              La mine se aude doar pina la 1000 rpm. Daca trec de 'pragul' acesta, zgomotul dispare.Am observat ca tinde sa se atenueze daca trag de marginea bordului, de sub torpedou ; am verificat cablul de antena, altceva nu este in acea zona, iar zgomotul 'vine' totusi din afara habitaclului. Suspicionez vreo prindere a tevilor de la AC, dar chiar nu stiu cum sa verific...Sa se mai incalzeasca un pic afara si elevator scrie pe ea...
                              Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google