Zgomot Combustibil Rezervor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zgomot Combustibil Rezervor

    Salut, am observat la masinuta mea o situatie putin ciudata, la Loganelul 1, nu tin minte sa fi intalnit aceasta situatie.
    La un plin de combustibil facut de curand si dupa ce am ars cam 7-8 litri de motorina, aud un zgomot de lichid in rezervor in momentul in care franez si plec usor de pe loc. Initial, am crezut ca imi bate un carenaj sau zgomot la telescoape sau tamburi, insa, s-a dovedit a fi combustibilul din rezervor. Daca las masina pe liber si zdruncin usor masina, se aude cuombustibilul din rezervor cum clipoceste.
    Ideea este ca stiu ca rezervoarele sunt prevazute cu denivelari antival si nu ar trebui sa se auda. Astept sa mai scada nivelul de combustibil din rezervor si sa observ daca se mai aude; aveti idee, este normal sa se auda "valuri" in rezervor? O fi vreo problema cu el, ceva desprins inauntru?

  • #2
    Nu are absolut nimic, așa face la toți, nu are spărgătoare de valuri

    Cu timpul te obișnuiești și nu mai dai importanta.

    Când scade sub 40 l nu se mai aude nimic
    Last edited by alex1ioan; 20 September 2018, 21:03. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • #3
      Multumesc pentru interventie; nu pot spune ca ma deranjeaza zgomotul ci mai degraba ma ingrijoreaza faptul de a avea o problema la rezervor. Imaginati-va, doar nu o sa misc masinile din parcare ca sa compar ::)))). De aceea va intreb pe voi, utilizatori de model.
      Mai astept opinii cu situatia in cauza, va multumesc!

      Comment


      • #4
        Stai liniștit, nu-ți face griji că nu e nimic rupt, așa fac toate. Și dacă le-ai mișcă pe toate din parcare ar trebui că toate sa aiba plinul făcut.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google