Zgomot De Drum In MCV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zgomot De Drum In MCV

    Salut.

    In acest weekend am avut ocazia sa calatoresc cateva sute de km intr-un mcv dci 70cp ph2 si am constatat ca in afara de sunetul produs de motor si sunetul de afara, de drum este mai accentuata fata de berlina.
    Este intr-adevar asa, sau doar mie mi s-a parut?

  • #2
    pai si normal ca se aude umpic mai tare zgomotul de fond ,la berlina ai un spatiu cat-de--cat izolat ,un spatiu restrans, zgomotele din afara mai sunt estompate si de portbagajul de 500 litri ,in schimb la mcv nu prea are ce sa izoleze. eventual daca izolezi elementele exterioare dar tot se simte diferenta.
    http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

    Comment


    • #3
      Am inteles.
      Multumesc pentru raspuns!

      Comment


      • #4
        trebuie sa iei in considerare si cauciucurile cu care este echipata masina. eu am pe ea debica passio, originale din fabrica si sunt de kko. extrem de zgomotoase, lucru care se rasfrange in interior. la peste 90 km/h, nu mai aud radioul cum tebuie, si sunt nevoit sa-l inchid ca sa pot discuta cu cel de langa mine.

        Comment


        • #5
          Salut.
          Acesta este echipat cu Michelin, tot din fabrica.

          Comment


          • #6
            Datorita volumului interior mai mare, MCV-ul este mai zgomotos decit berlina si nu prea ai ce-i face.
            Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

            Comment


            • #7
              Sigur ca ai, investesti timp si bani in antifonare.

              Comment


              • #8
                Din păcate izolarea fonică este foarte slabă. Mai ales când plouă parcă ai o tobă deasupra capului. Se putea face o treabă mult mai bună și fără diferențe de cost.

                Comment


                • #9
                  dacia o masina ieftina ce vreti acuma,vreti calitate ridicata investiti bani si timp si le aveti.
                  Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                  Comment


                  • #10
                    am vazut ca sunt niste chedere suplimentare suplimentare care se lipesc la usi si cica ar mai reduce zgomotul.

                    uitati aici si tutorialul http://www.tutorialelogan.ro/2013/12...ar-pe-usi.html

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google