Zgomot enervant la portiera

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    @fanecolonie: Poti desface fata de usa ca nu se rupe nimic. Verifica suruburile de la macaraua geamului.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #32
      Si mie imi troncane ceva in usa din dreapta cind merg pe un drum mai cu denivelari
      o fi surubu dintre stalpi pe care se inchide usa ?
      ah si vad ca toate "chestile" de la usi cind se inchid de la central limbutele alea joaca spectaculos ,se pot fixa ?
      sigpic

      Comment


      • #33
        Si eu am avut o problema mi sa tesfacut un pic cuiul de care s einchide usa si imi arata in bord k mie deschisa si mi se punea avaria atunci mam speriat bine dar nu facea nici un fel de zgomot
        http://img229.imageshack.us/img229/8592/sigpic3405.png

        Comment


        • #34
          Nu desfaceti nimic.
          Zgomot pe denivelari face plasticu' ala ordinar de pe tija de inchidere usa. Dati cu putin ulei la ambele capete, rotiti de cateva ori ca sa intre uleiu intre cilindrul ala de platic si tija, stergeti cu un servetel si la revedere.

          Comment


          • #35
            @boris: Greseaza cauciucul de pe contactor, iar daca mai face, desfa fata de usa.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #36
              Si la mine se aude un zgomot din portiera spate sau fata sau stalp de pe partea soferului dar nu-mi dau seama de unde ai ca nu face decat daca dau prin gropi.Daca bruschez usa stanga dreapta nimica si creca daca merg sa zic la garantie o sa-mi zica ala ca eu is de vina ca am vopsit fetele de la usi si n-am facut ceva bine.

              Comment


              • #37
                Ai verificat contactorul, de la usa? L-ai gresat?
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #38
                  Care ai ala contractorul? Prima chestie la care am sarit ai fieru ala care se intinde pe orizonata usii de se agata clanta interioara pe el , am zis ca ala se balangane si loveste am pus un burete ca creca a picat cel care a fost din fabrica dat tot se aude...

                  Comment


                  • #39
                    Cred ca ala o fi
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Da, ala e. Trebuie gresat cauciucul de pe el.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #41
                        Mie imi scartiaie chiar si pe loc drept ceva in portiera soferului..Ce poa` sa aiba..Ca nataraii astia de la dacia nu stiu nimic!!!
                        " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                        Comment


                        • #42
                          Sal'tare tuturor !!! Am un Logan Laureate 1.4 din feb.2005 am 20.000 km cu el si am toate reviziile facute la timp. Atunci cand trec peste un damb sau un drum denivelat da la usile din spate si din stalpul stanga fata se aude un fel de scartait din cheder.Ca sa verific chederul de la usile din spate am apasat pe usi cu ele inchise in dreptul manerului si scartie destul de neplacut . Spuneti-mi daca v-ati mai confruntat cu o astfel de problema si cum as putea sa o rezolv .

                          Comment


                          • #43
                            @tzony_18: Daca scartaie in usa, e vorba de macaraua geamului.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by andrei View Post
                              @tzony_18: Daca scartaie in usa, e vorba de macaraua geamului.
                              La mine se aude ca virgula chederul ar scartai.Mai e inca ceva:atunci cand cineva se urca sau coboara din masina pe locurile din spate se aude un trosnit din arcuri.Credeti Ca pot face ceva in ambele privinte?

                              Comment


                              • #45
                                Incearca sa scoti chederele si sa le cureti de mizerii.
                                Scartaitul in spate se rezolva pe garantie (daca nu ai depasit 2 ani sau 60.000km), e de la unul din amortizoare.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google