Zgomot Enervant-nu-l Mai Suport

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zgomot Enervant-nu-l Mai Suport

    Salutare prieteni loganisti! Am o problema careia nu-i dau de cap. In timpul mersului se aude din cand in cand un zgomot ciudat. E ca si cand ai avea o sticla umpluta pe jumatate cu un lichid si ai rasuci-o cand cu dopul in jos cand cu el in sus. E zgomotul gen balta-bac, scuze, dar alta descriere n-am gasit.N-am nimic in portbagaj, vreo sticla ceva, de unde naiba e zgomotul?

    Alta problema, dar cu care m-am obisnuit este zgomotul facut de geamul din partea soferului cand il cobor la jumatate. Nu stiu cum sa-l rezolv si incerc sa-l ignor

  • #2
    cu geamul de la sofer si eu am aceeasi problema ....nu i-am dat de cap .....o sami pun geamuri electrice in viitorul apropiat si sa vad dac tot asa face o sal sparg si sa mil faca casco ca astia pe garantie .......e vai mama e de garantie
    Last edited by Seba; 21 April 2008, 11:09.

    Comment


    • #3
      Bald-bac-ul il auzi din rezervor din cauza ca este destul de plin. Si la mine e la fel, s-a mai discutat pe aici, e din cauza ca lipsesc niste chestii din rezervor care se numesc sparge-val parca.
      La faza cu geamul este foarte posibil sa trebuiasca stranse cateva suruburi de la macara.

      Comment


      • #4
        Nu cred..mai mult de 15 l nu am in rezerv

        Comment


        • #5
          Asa e, din rezervor se aude zgomotul ala ciudat care ma enerveaza teribil si pe mine. La sedan este cat decat ok dar sa vedeti cum se aude intr-un VAN

          Comment


          • #6
            Chiar asa sa fie? Pai de ce nu l-am mai auzit pana acum? Am masina de un an si cam de o luna a inceput sa se auda

            Comment


            • #7
              Originally posted by BOGDAN1709 View Post
              Salutare prieteni loganisti! Am o problema careia nu-i dau de cap. In timpul mersului se aude din cand in cand un zgomot ciudat. E ca si cand ai avea o sticla umpluta pe jumatate cu un lichid si ai rasuci-o cand cu dopul in jos cand cu el in sus. E zgomotul gen balta-bac, scuze, dar alta descriere n-am gasit.N-am nimic in portbagaj, vreo sticla ceva, de unde naiba e zgomotul?

              Alta problema, dar cu care m-am obisnuit este zgomotul facut de geamul din partea soferului cand il cobor la jumatate. Nu stiu cum sa-l rezolv si incerc sa-l ignor
              E de la rezervor sigur si la mine tot asa suna. Cel mai tare suna cand am 30-40 litri in el. Solutie: da muzica mai tare

              Comment


              • #8
                Hmm...dar de ce sa apara dintr-o data zgomotul? Ce, inainte n-aveam benzina in rezervor?

                Comment


                • #9
                  Originally posted by c0de View Post
                  E de la rezervor sigur si la mine tot asa suna. Cel mai tare suna cand am 30-40 litri in el. Solutie: da muzica mai tare
                  nai eu sub 20 de L nu am in rezervor si na pana acu cateva luni nu aveam muzica si inafar de clantanitul geamului de la sofer nu aveam probleme ...tre sa rezolv problema asta saptamana de dupa pasti....sa vad cum ma descurc cu casco dac tot o fac sa o fac klumea

                  Comment


                  • #10
                    Eu zgomotul ala il aud numai cand e rezervorul spre plin, daca scade sub 30 litri in el nu se mai aude...
                    If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                    Comment


                    • #11
                      Eu am sub 15 l in rezervor si-l aud. Pana acum o luna nu-l auzeam.

                      Comment


                      • #12
                        N-are nimeni alte idei?

                        Comment


                        • #13
                          Sa fie de la sistemul de racire? Ai desfacut capacul vasului de expansiune in ultima vreme?
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #14
                            ??? N-am umblat pe nicaieri, nici nu stiu ce e ala

                            Comment


                            • #15
                              Borcanu cel verde cu antigel linga baterie
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google