Zgomot Enervant-nu-l Mai Suport

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Offf..se pare ca trebuie sa fac o vizita la service

    Comment


    • #17
      Ar cam trebui sa faca ei o aerisire a instalatiei de racire.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #18
        Eu ma gindesc ca poate sa fie lichidul de spalare parbriz....e mai gol rezervoru ala si se aude....e si in fata....

        abs+ 1.4 mpi a/c alb glace

        Comment


        • #19
          Ai descoperit buba bogdane ?
          sigpic

          Comment


          • #20
            N-am descoperit si n-am nici timp. Lichidul de parbriz nu e, vasul e plin trei sferturi. Ma gandesc sa-i fac un plin sa vad daca mai e zgomotul, acum am decat vreo 10 l in rezervor, daca il mai am ma duc cu ea la service, il urc pe un mecanic in masina si il plimb un pic poate isi da seama de la ce e. Cred ca se rezolva pe garantie

            Comment


            • #21
              Zgomotul ala vine de la borcanelul lichidului de spalare a parbrizului.Zgomotul asta se aude atunci cand borcanelul nu e plin si lichidul se afla intre jumatatea borcanului si plin.UMPLETI borcanul cu lichid, sau lasati ca nivelul lichidului din borcan sa fie SUB JUMATE si nu o sa se mai auda asta.
              Si cu benzina e aceeasi problema.Cand ai in rezervor peste vreo 35 de litri incepe sa se auda acelasi zgomot.
              sigpic

              Comment


              • #22
                Ma gandesc ca s-ar putea sa ai dreptate cu lichidul de parbriz. In ultimul timp am tot completat in borcanas ca sa scap de lichidul dintr-un bidon ce-l tot purtam prin portbagaj. O sa mai scot din el sa vad daca de acolo e si o sa sa spun rezultatul

                Comment


                • #23
                  Iti spun SIGUR ca de acolo apare zgomotul.Si eu am avut aceeasi problema si am cautat destul de mult pana mi-am dat seama.Cel mai bine goleste-ti de tot borcanul si vezi apoi daca se mai aude ceva.iti zic eu ca SIGUR nu se va mai auzi nimic.

                  Bafta
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Exact acelasi zgomot il aud si eu, nu e un zgomot "mecanic" suna defapt exact cum zicea domnul ce a initiat topicul, un zgomot de "balacire" lichid intr-un rezervor - pare sa vina din spate, dinspre rezervorul de benzina - totusi nu ar trebuii sa aibe spargator de valuri sau cum se numeste?
                    E posibil ca sursa de "balacire" sa pacalesca urechea si sa vina din alta zona - poate acel rezervor de lichid de parbriz.
                    Eu nu am observat acel zgomot decat de curand (masina are 11 luni) - o sa incerc si eu cum spunea cineva sa golesc sau sa umplu rezervorul de lichid spalator de parbriz.

                    Si totusi pare sa vina dinspre rezervorul de benzina zgomotul.

                    "sunetul" apare la plecarea de pe loc - sau la manevre, tr1 tr2, sau trecerea peste obstacole - intelegeti, la viteza constanta mers lin nu apare.

                    Mai are cineva si alte idei?

                    Comment


                    • #25
                      He he...de cand n-am mai auzit acel zgomot de rezervor plin ''cloc cloc'' )))

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google