Zgomot La Peste 90km/h

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zgomot La Peste 90km/h

    La pest 90 km/h m-i se aude un zgomot inervant undeva sub bord in parte dreapta, un darait sau trepideaza ceva, provocat de aer, dar nu imi dau seama ce, in unele curbe sau inclinatii ale drumului, nu se aude. Astept o idee..ceva.

  • #2
    probabil e mufa obd din spatele bordului care nu mai sta la loc si dardaie
    sigpicMy ride

    Comment


    • #3
      nu-i mufa, se aude ceva sus praca langa parbriz

      Comment


      • #4
        da stapu jos, si vezi ca ai 1 surub, jos, in dreapta torpedoului, ai un capacel, da-l in jos, mai ai un surub, strange-le
        sigpicMy ride

        Comment


        • #5
          nu inteleg...?

          Comment


          • #6
            Colegu se refera sa dai jos masca de plastic ca acopera stalpu' si acolo ai sa vezi un surub, daca este slab strange-l si la baza bordului jos ai sa vezi un capacel ce acopera un surub, la fel daca este slab strange-l. Dar la tine cred ca este altceva, cumva acel zgomot se aude ca un suerat de vant produs de viteza masinii? daca da, la baza parbrizului in ambele parti este o aparatoare de plastic de culoare neagra, iti recomand sa o scoti pe ceea din dreapta si sa imi spui daca se mai aude acel zgomot. Daca nu se mai aude ramane la alegerea ta ori cumperi alta ceea ce am facut si eu ori incerci alte modalitati. Bafta!

            Comment


            • #7
              Am incercat sa dau jos aparatoarea de plasti de deasupra recipientului pt solutie de parbriz, dar nu am reusit, are un surub tare ciudat acolo, nu pot sa il destrang, se invarte in gol si mi-a fost frica sa nu il rup, o fi ceva jmecherie?

              Comment


              • #8
                Parca se trage de el in sus cu ceva si dupaia se slabeste prinderea, nu mai stiu exact cum e dar imi aduc aminte ca m-am chinuit si eu un pic cu alea prima oara.

                Comment


                • #9
                  Cati km ai?
                  La inceput si pe mine ma sacada acelasi ''darait'' (enervant de-a dreptu).
                  Nu mai tin minte daca avea legatura cu viteza sau cu turatiile, dar tot din zona aia venea: sus-bord sofer.
                  Multi mi-au spus ca e de la nu stiu ce rotite de la turometru dupa vreo ~15-20000 km a disparut )) .

                  Comment


                  • #10
                    34000 km am.
                    Am dat jos grila aia neagra de sub capota, tot asa se aude, peste 80-90km/h. In unele virari in curbe nu se mai aude.
                    Nu pot sa imi dau seama ce se aude, parca se aude ceva in legatura cu parbrizul

                    Comment


                    • #11
                      Ai dat jos si bucata aia de plastic neagra din partea de jos al parbrizului, cum stai la volan in dreapta?

                      Comment


                      • #12
                        Ii vorba de grila aia negra care sata peste rezervorul de la solutia de parbriz, asa-i? Aia am dat-o jos si tot se aude.

                        Comment


                        • #13
                          Cred ca jelly se refera la aceasta bucata de plastic!
                          Attached Files
                          sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                          Comment


                          • #14
                            Multumesc @florin.fanatik, da la bucata aia de plastic ma refer.Ma disperase si pe mine zgomotul produs de chestia aia.Initial eu am crezut ca nu e lipit bine parbrizul in partea de jos si la viteza intra aer pe acolo. Bafta!

                            Comment


                            • #15
                              Multumesc mult! Da, garnitura aia de sub parbriz ii cauza, am pus banda izolatoare pe ea sa numai intre aerul pe sub , nu se mai aude nimic, dar acuma care ar fi solutia, ca nu pot lasa banda izolatoare acolo?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google