Zgomot Roata Dreapta Fata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    ...nup le am aruncat..:d din motiv ca erau prea late decat cele originale d pe masina... chiar sa fie tablitzele cauza.. sh de ce sa mi pocane doar p dreapta ...
    http://www.youtube.com/watch?v=ymiF-okrdMg

    Don't Drink and Drive

    Comment


    • #32
      in general pe dreapta se duc mai repede toate chestiile mecanice,bucse,pivoti,plantara,capete de bara si bieleta capat bara,ca si aceasta placuta otelita,in momentul cand dai in groapa(sant,denivelare),franezi,pe dreapta daca iei respectiva groapa presiunea e alta ca pe stanga si de aici si defectele mai mereu pe dreapta
      sigpic
      Poate pentru lume ești o singură personă,dar
      pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

      Comment


      • #33
        Bataie pe fata la orice mica denivelare

        SALUT
        AM SI EU O PROBLEMA:la orice mica denivelare intalnita(sau mai multe mici denivelari)pe sosea am niste batai pe fata (se aud infundat)si nu pot sa imi dau seama de unde vin pt.ca se aud la ambele roti!!Daca stie cineva ce poate sa fie ii multumesc anticipat.

        Comment


        • #34
          Originally posted by LUCIAN670 View Post
          SALUT
          AM SI EU O PROBLEMA:la orice mica denivelare intalnita(sau mai multe mici denivelari)pe sosea am niste batai pe fata (se aud infundat)si nu pot sa imi dau seama de unde vin pt.ca se aud la ambele roti!!Daca stie cineva ce poate sa fie ii multumesc anticipat.
          mai sus o lista facuta de mine cu cauzele batailor
          sigpic
          Poate pentru lume ești o singură personă,dar
          pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

          Comment


          • #35
            Bataie fata

            Multumesc mult!

            Comment


            • #36
              Originally posted by B 74 NYT View Post
              in general pe dreapta se duc mai repede toate chestiile mecanice,bucse,pivoti,plantara,capete de bara si bieleta capat bara,ca si aceasta placuta otelita,in momentul cand dai in groapa(sant,denivelare),franezi,pe dreapta daca iei respectiva groapa presiunea e alta ca pe stanga si de aici si defectele mai mereu pe dreapta
              sa nteleg ca tablitza ar fy problema... ca ma duc s o caut in tomberon... o sa dau roata jos sh etrierul sa ajung la tablitza aia sh o scot s o mai indoi putin sa vad ce efect are..
              http://www.youtube.com/watch?v=ymiF-okrdMg

              Don't Drink and Drive

              Comment


              • #37
                Originally posted by marius.gss View Post
                sa nteleg ca tablitza ar fy problema... ca ma duc s o caut in tomberon... o sa dau roata jos sh etrierul sa ajung la tablitza aia sh o scot s o mai indoi putin sa vad ce efect are..
                pai de ce e in tomberon,adica numai e de loc?...pai e pusa cu folos acolo,ca placuta sa nu joace in sus si jos,arcurile otelite de pe placuta frana sunt puse pt a elimina jocu in fata si in spate a placutei,punele la loc sau ia altele noi ca au altfel de flexibilitate,cele vechi sau mai decalit,pe cand cele noi sunt noi,dar sa iei de origine,ca cele de cooperativa sunt din tabla moarta
                astept detalii cu ce ai rezolvat
                sigpic
                Poate pentru lume ești o singură personă,dar
                pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

                Comment


                • #38
                  NU cele de originale cu care a venit masina sunt la locul lor, cele pe care mi le au dat impreuna cu placutzele le am aruncat ca nu prea se potriveau.. erau mai late.. asa mi s a parut... pot gasii doar tablitzele fara placutze..?
                  http://www.youtube.com/watch?v=ymiF-okrdMg

                  Don't Drink and Drive

                  Comment


                  • #39
                    Salut!!!Ma baieti treaba asta cu troncanitul cand sunt rotiile virate la maxim ma omoara.Prima data l-am auzit cand am virat stanga maxim si am dat cu spatele,acum se aude si cand am dreapta maxim,precizez numai la mers cu spatele.Apropo d ce spuneau baieti pe forum in legatura cu servisul acum 2 zile am scos-o din service si mi-au spun ca nu stiu de unde se aude ca masina e in regula,acum nu mai stiu nici eu ce sa cred,poate ma lamuriti voi

                    Comment


                    • #40
                      Problema persista....nusg ce sa mai fac in legatura cu "pocanitu"
                      http://www.youtube.com/watch?v=ymiF-okrdMg

                      Don't Drink and Drive

                      Comment


                      • #41
                        Eu unu' m-am resemnat,atata timp cat este totul la locul lui si nu are joc in nimic stau linistit

                        Comment


                        • #42
                          da....dar treaba e sa nu fie cva mai grav sa se rupa cve pe la directie ..nush in mers e pericol.. de doamne fereste sa se rupa cva ca.....
                          http://www.youtube.com/watch?v=ymiF-okrdMg

                          Don't Drink and Drive

                          Comment


                          • #43
                            marius incearca sa scrii corect...sa te intelegem si sa citim ce ai scris usor.
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • #44
                              stai linistit ca nu e chiar asa de grav,ca sa patesti cine stie ce ar trebui sa iti sara bascula din sasiu,si planetera daca se rupe nu are ce sa se intample,ai sa ramai pe loc pina va veni cineva sa te tracteze,sincer m-as bucura daca ai fi din bucuresti sa te iau o tura sa aud si eu ce troncane...in rest drumuri bune
                              sigpic
                              Poate pentru lume ești o singură personă,dar
                              pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

                              Comment


                              • #45
                                scuze daca sunt off topic, dar sunt nou si am nevoie de ajutor.
                                la mine zgomotul se aude pe fata stanga,dar numai dupa ce rulez cu spatele si pun frana.am verificat toate suruburile ce se puteau strange si nimic slabit.
                                la franare ,in timp ce rulez cu fata , la aceeasi forta de franare zgomotul este inexistent.
                                ajutoor ca sunt disperat de zgomotul asta.

                                scuze daca sunt off topic, dar sunt nou si am nevoie de ajutor.
                                la mine zgomotul se aude pe fata stanga,dar numai dupa ce rulez cu spatele si pun frana.am verificat toate suruburile ce se puteau strange si nimic slabit.
                                la franare ,in timp ce rulez cu fata , la aceeasi forta de franare zgomotul este inexistent.
                                ajutoor ca sunt disperat de zgomotul asta.
                                Last edited by bobox; 28 September 2009, 10:12. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google